Ciekawe artykuly

Aktualne artykuly zebral Adam Mer

Nowy izraelski szpieg na orbicie
W dniu 13 września br. odbył się niezapowiedziany wcześniej izraelski start orbitalny. Przy użyciu rakiety nośnej Shavit-2, której konstrukcja prawdopodobnie bazuje na międzykontynentalnym pocisku balistycznym Jerycho-2, wyniesiono w kosmos satelitę obserwacji Ziemi Ofek-11. Po starcie z Bazy Lotniczej Palmachin rakieta skierowała się na zachód nad Morze Śródziemne.

Calosc TUTAJ

*****

W 2019 r. otwarcie siedziby centrum edukacji w Muzeum Auschwitz

Pod koniec czerwca 2019 r. otwarta zostanie siedziba centrum edukacji przy Muzeum Auschwitz. W czwartek wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński podpisał w Oświęcimiu umowę na dofinansowanie adaptacji zabytkowego budynku na potrzeby tej instytucji.

Wiecej TUTAJ

********

38 mld USD pomocy wojskowej dla Izraela. „Obrona przeciwrakietowa”

 
 Stany Zjednoczone doszły do porozumienia z Izraelem w sprawie pakietu pomocy wojskowej na okres kolejnych dziesięciu lat. Jego wartość wynosi 38 mld USD, zmienione zostaną zasady wsparcia dla obrony przeciwrakietowej.

Wiecej TUTAJ

******
Niechciani Polacy – Mazurzy i Ślązacy

Oficjalnie Mazurzy i Ślązacy mieli być dowodem na polskość tzw. Ziem Odzyskanych. W praktyce widziano w nich Niemców i tak traktowano.

 Wiecej TUTAJ

Mazurskie dzieci były przez rówieśników wyzywane od hitlerowców, szwabów, krzyżaków i prusaków.
*******
Niemcy: Początek końca ery Merkel ?
  • Antyimigracyjna partia, Alternatywa dla Niemiec (AfD) uzyskała przewagę nad Unią Chrześcijańsko-Demokratyczną (CDU) Angeli Merkel w wyborach w jej kraju związkowym, Meklemburgii-Pomorzu Przednim.
  • Wybory te były szeroko postrzegane jako referendum dotyczące polityki migracyjnej otwartych drzwi Merkel i jej decyzji, aby pozwolić na przybycie do Niemiec ponad miliona migrantów z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu w 2015 roku.
  • Wiecej TUTAJ
 ********
Jak afrykańscy żołnierze wyzwalali Włochy ?

Ich szlak w 1944 r. znaczyły masowe gwałty i okrucieństwa. Oddziały kolonialne doczekały się na tyle złej sławy, że sam papież apelował do aliantów, by nie dopuszczali Afrykanów do walk na Półwyspie Apenińskim.

 Wiecej TUTAJ

Okrucieństwa i gwałty są tak stare jak same wojny. Nigdy nie mogą być zapomniane ani pomijane milczeniem. Dlatego warto przypominać o zbrodniach, tak aby nigdy więcej się nie wydarzyły.
******

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.