Uncategorized

Ciekawe artykuly zebral Adam Mer

Leder: My, Polacy, nie chcemy się przyznać, że po wojnie weszliśmy do cudzych domówLudzie odsłaniają tajemnice swoich domów i ich dawnych właścicieli. Są już tacy, którzy czują dumę z tego, że potrafią uznać winę swoich przodków, swoich rodzin – mówi prof. Andrzej Leder, filozof i psychoterapeuta.

Calosc TUTAJ


 

Deportacja albo próba przeżycia w podziemiu. 75 lat temu naziści zakazali niemieckim Żydom wyjazdu z III Rzeszy

 Wyjazd z nazistowskich Niemiec stawał się dla Żydów z roku na rok coraz trudniejszy. 23 października 1943 roku całkowicie go zakazano. Rozpoczęły się deportacje i masowe morderstwa.

Calosc TUTAJ

 


Jaką cenę zapłaciły kraje, które sprzymierzyły się z Adolfem Hitlerem?

 Kraje, które opowiedziały się po stronie Niemiec w czasie II wojny światowej, miały w zamyśle Führera stanowić zaplecze surowcowe i źródło siły roboczej dla przyszłej wspólnoty europejskiej kierowanej przez Berlin.

Calosc TUTAJ

 


Prezydent Abbas – “ten Żyd”

Prezydenta Autonomii Palestyńskiej (AP), Mahmouda Abbasa spotkał grad krytyki za udział w pogrzebie byłego prezydenta Izraela, Szimona Peresa w Jerozolimie. Wściekłość skierowana na Abbasa nie była zaskoczeniem dla tych, którzy wiedzą o nieustannej kampanii podżegania antyizraelskiego, jaka od wielu lat toczy się w społeczeństwie palestyńskim.

Calosc TUTAJ

 


Volkswagena przed hakerami ochroni były szef kontrwywiadu Izraela

Niemiecki koncern ogłosił, że tworzy spółkę ds. bezpieczeństwa cybernetycznego z Yuvalem Diskinem, byłym szef izraelskiego kontrwywiadu Shin Bet.
W spółce CyMotive Technologies niemiecki koncern obejmie 40 proc. udziałów, a kontrolny pakiet 60 proc. otrzyma Yuval Diskin i dwóch innych byłych wysokiej rangi funkcjonariuszy izraelskiego kontrwywiadu. Diskin otrzyma też stanowisko szefa rady dyrektorów spółki, która będzie miała biura w Tel Awiwie oraz w Wolfsburgu, gdzie znajduje się centrala niemieckiego koncernu.

Wiecej TUTAJ 

 


W imieniu obrony… Po trzydziestu latach

Warto przypomnieć kilka faktów: 22 lata działalności opozycyjnej w komunistycznym państwie, wielokrotne zatrzymania, areszty, rewizje, pobicia, 7 lat za kratkami, bezprzykładne szkalowanie, pomawianie, niezliczone kłamstwa przy bezkarnym wykorzystywaniu mediów reżimowych w czasach zniewolenia. I niestety historia zatoczyła koło.
Wiecej TUTAJ

Lebensborn: Mroczna tajemnica III Rzeszy
Żadna ze struktur nazistowskich Niemiec nie była owiana tajemnicą w takim stopniu, jak program „Lebensborn” – esesmański eksperyment wprowadzony w celu stworzenia nowej rasy panów. Jej szeregi miały zasilić także dzieci z okupowanej Polski.
Wiecej TUTAJ

Ryzykowna gra Ankary z Moskwą. Współpraca wojskowa i wywiadowcza wbrew NATO?

Przywódcy Turcji i Rosji coraz głośniej zapowiadają możliwość rozszerzenia współpracy w sferze bezpieczeństwa oraz obronności. Ważny członek NATO gra obecnie w sposób niebezpieczny kartą rosyjską w relacjach z innymi partnerami. Jednocześnie Rosja jak zawsze jest wielce chętna do osłabiania wpływów Stanów Zjednoczonych w regionie oraz tym bardziej spoistości NATO po decyzjach szczytu w Warszawie.

 Calosc TUTAJ

Przełomowe odkrycie polskich paleontologów. O miliard lat przesunęli jeden z największych wynalazków ewolucji!
Polscy uczeni znaleźli skamieniałości najstarszych złożonych komórek na świecie, tzw. jądrowych, z których zbudowane są wszystkie rośliny, zwierzęta i ludzie. To odkrycie przesuwa czas ich powstania o cały miliard lat wstecz!
Calosc TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.