Uncategorized

Strategia amerykańska, ale taktyka irańska.

Przetlumaczyla i przyslala Olga Degani

USA widzą w umowie jądrowej z 2015 roku dokument strategiczy zobowiązujący do współistnienia w pokoju z Iranem. Natomiast Iran, stosownie do Koranu i spuścizny Mahometa w kwestii umów z “niewiernymi”, widzi w tej umowie taktykę nieobowiązującą i czasową. Celem tej taktyki jest osłabienie siły odstraszenia ” Wielkiego Szatana, krnąbrnego heretyka i współczesnej amerykańskiek krucjaty”. W dążeniu do usunięcia tego Szatana z Zatoki Perskiej i Oceanu Indyjskieg, Iran stosuje 2500-letnią taktykę islamu irańskiego, mającego na celu opanowanie całego Bliskiego Wschodu i całego świata.

Ajatullahowie rozumieją umowę jako dalsze ustępstwa amerykańskie i dlatego wzmagają agresywność, czego wyrazem są też podręczniki szkolne, będące wylęgarnią legionów terrorystów i samobójców, ukazujące prawdziwy pogląd Iranu na systemy “bezprawne”.

Badania profesora Eldada Pardo (art. po angielsku) z Uniwersytetu Hebrajskiego i z “The Center for Near East Policy Research” wykazują, że uwolnienie Iranu z sankcji nie doprowadziło do uwolnienia podręczników szkolnych od wychowania do nienawiści: program nauczania w Iranie wychowuje ” dzieci do dżihadu i poświęcania życia… a nawet do możliwego samobójstwa w ramach wojny przeciw “przestępczym reżimom” … to wychowanie trwa od klasy pierwszej, do dwunastej…”

Chłopcy i dziewczynki uczą się, że świat jest pełen wrogów “rewolucji” walcząch przeciw “prawdziwemu Bogu”… uczą się na przykładach dzieci, które ryzykując życiem rozminowywały tereny w wojnie 1980 – 1988 przeciw Irakowi… Dzieci są pouczane, że wolno przeciwstawiać się rodzicon we wszystkim, co jest związane z gotowością poświęcenia życia ( rozdziały o religii, klasa 11 str.14)… dzieci irańskie uczą się, że oszukiwanie nieprzyjaciela (“takyia”) i że umowy czasowe, nawet z rządami sprzeniewierców, są dozwolonymi środkami do czasu wyrównania sił… wedle najwyższego wodza Khamenei, umowa nuklearna ma oparcie w historycznych umowach z rządami “nielegalnymi” … bo jest zawierana w celu zyskania na czasie, aby się wzmocnić, osłabić przeciwnika, ale nie aby się z nim pogodzić. (religia i życie, klasa 12, strona 3 – 104)…

Według Human Right Watch (po angielsku) “Iran znowu przewodzi w śmiertelnych egzekucjach na Bliskim Wschodzie”. Od czasu podpisania umowy nuklearnej, w kadencji Rouchaniego, pogorszyła się sytuacja praw człowieka w Iranie.

Zniesienie sankcji wobec Iranu, zdjęcie zajęcia aktywów w wysokości 150 miliardów dolarów i przelew dziesiątków miliardów dolarów z USA do Iranu przyczynia się do poparcia terroru i dywersji przeciw każdemu pro-amerykańskiemu ustrojowi arabskiemu na Bliskim Wschodzie. Na ile USA wysila się aby zbliżyć się do Iranu, na tyle Iran zbliża się do Moskwy, ten sam proces przechodzą pro-amerykańskie państwa arabskie, sfrustrowane osłabieniem wizerunku amerykańskiej siły odstraszenia, w szczególności w następstwie umowy z Iranem, pojmowanej dziś przez państwa arabskie jako wyraźne i natychmiastowe zagrożenie istnienia. Brak reakcji na prowokacje marynarki irańskiej wobec okrętów USA w Zatoce Perskiej umacnia ten wizerunek słabnących sił USA.

Ajatollahowie wzmacniają uczestnictwo w jemeńskiej wojnie cywilnej, aby zawładnąć nad cieśninami Bab al-Mandab i Ormuz, oraz w zamiarze zaostrzenia ataku na Saudię. Ich długa ręka dochodzi aż do południowej Ameryki, poprzez zwiększanie współpracy z Wenezuelą, Kubą, Ekwadorem i Boliwią oraz przez pogłębianie zaangażowania w okolicach wspólnych granic Brazylii z Argentyną i Peru, centrum terroru narkotycznego.

Ajatullahowie poszerzają współpracę balistyczną i jądrową z północną Koreą, co im pozwala na ominięcie kontroli działalności jądrowej Iranu. Przekroczyli ograniczenia ciężkiej wody, kupili niedozwolone technologie, przeprowadzają doświadczenia z rakietami balistycznymi które mogą nieść głowice jądrowe, łamiąc tym decyzję Rady Bezpieczeństwa nr 2231 z czerwca 2016 roku.

Dalsze ignorowanie rożnic pomiędzy strategią amerykańską a taktyką ajatollahów doprowadzi do światowej wojny jądrowej.

7.10.2016
Obrazek
amb. ret. Yoram Ettinger

Amb. ret. Yoram Ettinger is a consultant on US-Israel relations as well as the Chairman of Special Projects at the Ariel Center for Policy Research. Formerly the Minister for Congressional Affairs to Israel’s Embassy in Washington, DC, Ettinger also served as Consul General of Israel to the Southwestern US. He is a former editor ofContemporary Mideast Backgrounder, and is the author of the Jerusalem Cloakroom series of reports which is featured on the ACPR website.

Wszystkie wpisy Olgi TUTAJ

tłumaczenie z hebrajskiego przez Olgę Degani

edycja angielska

Pierwotna publikacja: http://fzp.net.pl/konflikt-na-bliskim-wschodzie/amb-ret-yoram-ettinger-strategia-amerykanska-taktyka-iranska

 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.