Uncategorized

Aktualne artykuly zebral Adam Mer

Calosc TUTAJ

Calosc TUTAJ

11 LISTOPADA – KOLEJNY KONFLIKT Z KOD-EM ?
Na 11 listopada – poza zwyczajowymi uroczystościami państwowymi i poza niestety równie już zwyczajowym marszem ONR – swoje demonstracje zapowiedział KOD oraz Obywatele RP, inne grupy i organizacje skupione w Stowarzyszeniu OSA, ale także inne środowiska, w tym zwłaszcza grupy Antifa i partia Razem

Mamy inne cele

Niekoniecznie kolidujące. Czymś innym jest uczcić Święto Niepodległości po swojemu, co zamierza zrobić KOD – a czymś innym jest postawić tego dnia tamę wzbierającym w Polsce faszystowskim żywiołom. 

Calosc TUTAJ

Ewangelicki biskup i piosenkarz został burmistrzem Rio de Janeiro

Marcelo Crivella- 59-letniewangelicki biskup i śpiewak gospel – został nowym burmistrzem Rio de Janeiro. Członek Republikańskiej Partii Brazylii wygrał w drugiej turze wyborów lokalnych. Zdobył 59 procent głosów. Zapowiedział, że nie będzie mieszał polityki z religią.

Wiecej TUTAJ

 


Cmentarz 2.0: Nagrobki z linkiem

Techniką odcyfrowania tych nagrobków dysponuje już niemal każdy. Wystarczy smartfon, darmowa aplikacja-czytnik i dostęp do Internetu. Interaktywne nagrobki już dawno zagościły na niemieckich cmentarzach.

Wiecej TUTAJ


 

Darmowy listopad w rezydencjach królewskich 

Muzeum w Wilanowie, Zamek Królewski w Warszawie i na Wawelu oraz Łazienki Królewskie udostępnią swoje zbiory bezpłatnie. Na Wawelu można obejrzeć m.in. najcenniejszy w polskich zbiorach obraz „Dama z gronostajem”.
Wiecej TUTAJ

 


 

Najpiękniejsze cmentarze w Polsce zdaniem internautów WP

Internauci WP zdecydowali, że najpiękniejszy cmentarz w Polsce jest w Szczecinie. To jednocześnie największa nekropolia w kraju i jeden z największych cmentarzy na świecie.

Calosc TUTAJ

 


Palestyńczycy: „Jesteśmy z ciebie dumni. Zabiłeś Żydów!”

Rodzina Musbaha Abu Sbeiha mówi, że są „bardzo dumni” z tego, co zrobił ich 40-letni syn. Dumni są również Palestyńczycy reprezentujący wszystkie warstwy społeczeństwa palestyńskiego. Członkowie jego rodziny, włącznie z jego rodzicami i córką występowali w zbyt wielu stacjach telewizyjnych, by je prześledzić. Wszędzie wychwalali Abu Sbeiha. Wyszli także na ulice, by rozdawać słodycze z radości z powodu zamachu terrorystycznego, jakiego dokonał w Jerozolimie, a którego rezultatem była śmierć 60-letniej babci i 29-letniego policjanta.

Calosc TUTAJ

 


Watykan poddaje się islamowi

„[Papież Benedykt XVI] publicznie zakwestionował, że może on dostosować się do pluralistycznego społeczeństwa […] i ostudził swoje poparcie dla programu dialogu międzyreligijnego prowadzonego przez franciszkanów w Asyżu. Przyjął pogląd konserwatywnych i umiarkowanych polityków włoskich, że naczelną zasadą dialogu międzyreligijnego musi być reciprocità. To znaczy, uważa on za naiwność wydanie zgody na budowę w Rzymie największego w Europie meczetu finansowanego przez Arabię Saudyjską, podczas gdy kraje muzułmańskie zabraniają budowania kościołów i misji.” – Christopher Caldwell, Financial Times.

Calosc TUTAJ


15 tysięcy obiektów kosmicznych zagraża Ziemi
Naukowcy skatalogowali do tej pory 15 tysięcy planetoid, które potencjalnie mogłyby zagrozić Ziemi – informuje Europejska Agencja Kosmiczna.

Calosc TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.