Uncategorized

JAZGOT

Napisal i przyslal Jerzy Klechta

Dominuje wrzawa i jazgot. Gdzie nie spojrzeć hałas, harmider i chaos. Towarzyszą nam na co dzień. Głównie w życiu politycznym. Ten i ów, tamci i ci, hordy zapiekłych z nienawiści , gotowych na wszystko, aby tylko powalić przeciwnika, obiecują  narodowi czyli tłumom raj na ziemi. Wrzask, hałas, chaos – łączy przywódców tej ziemi z tłuszczą tej ziemi. Na tej glebie rodzi się nienawiść do innych. Do odmiennie myślących, inaczej wierzących itd.
To nie jest odkrywanie Ameryki. Znamy to z historii. Z przeklętej choroby antysemityzmu, który  odradza się tu i ówdzie. To co piszę  jest przypominaniem, ostrzeganiem przed  niebezpieczeństwem  wiszącym nad nami. W świecie cywilizowanym funkcjonują mechanizmy kontrolne. Ale nie brak  w Europie krajów i polityków, którzy marzą o  stworzeniu systemów quasi dyktatorskich. Albo przymykają oko na ruchy ultranacjonalistyczne. Pełno ich. Ich gęby widać także nad Wisłą.
Hałas w jakim żyjemy, zagłusza wartości. Hałas i chaos to pokarm dla sfrustrowanych bandziorów i hałaśliwych polityków spod znaku współczesnego neofaszyzmu. Podnoszą głowę w wielu krajach Europy.  Od Niemiec ( głównie w landach b. NRD ), Francji ( pani Marine Le Pen i jej partia ), Polski nie wyłączając. Bojówki polskiej ultraprawicy drą się pod hasłem : bij Żyda. Co więcej: oto senatorowie „jedynie słusznej partii” nie zgodzili się na ogłoszenie roku 2017 – Rokiem  Leśmiana. Dlaczego? Wiadoma rzecz: Żyd.
Nikt tak piękną poetycką polszczyzną nie władał jak Julian Tuwim i właśnie Bolesław Leśmian. Pochodził z zasymilowanej rodziny inteligencji żydowskiej. Został pochowany na katolickim cmentarzu, na warszawskich Powązkach. Dziś odwraca się od Poety ” zdrowy trzon narodu”.
Jerzy Klechta
Wszystkie wpisy Jerzego

TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

  1. Na całe szczęście jest to tylko „zdrowy trzon” narodu.Ale pobłażliwość władz dla narodowo-prawicowej dziczy jest zastanawiająca.

  2. Rok Leśmiana nie pasuje im, bo poeta był Żydem, ale Chrystus-Żyd ma lada dzień zostać królem Polski. Hipokryci!!!!!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.