Ciekawe artykuly

Aktualne artykuly zebral Adam Mer

Turcja: ukradkowy dżihad Erdogana przeciwko Zachodowi

 Prawdą jest, że najgorszym wrogiem islamistycznego prezydenta Turcji, Recepa Tayyipa Erdogana, jest inny islamista, który przez kilka lat był najlepszym sojusznikiem politycznym Erdogana. Jest także prawdą, że Erdogan, publicznie i prywatnie, odczuwa wrogość wobec wielu innych społeczności muzułmańskich na Bliskim Wschodzie, włącznie z muzułmanami świeckimi i Alewi w Turcji, Nusairi (Alawitami) w Syrii i szyitami w Iranie, Libanie i Bahrajnie.

Calosc TUTAJ


Wybitny pisarz, malarz, rysownik, grafik. Urodzony 12 lipca 1892 w Drohobyczu, zmarł tragicznie 19 listopada 1942 tamże.

Bruno Schulz urodził się w Drohobyczu, niewielkim miasteczku na zachodniej Ukrainie, położonym niedaleko Lwowa. Tam spędził prawie całe swoje życie. Niechętnie z Drohobycza wyjeżdżał. Jeśli opuszczał rodzinne miasto, czynił to sporadycznie i na krótko. Uważał je za centrum świata, był jego pilnym obserwatorem i okazał się doskonałym “kronikarzem”. Jego twórczość zarówno literacka, jak plastyczna przesycona jest drohobyckimi realiami. Na kartach opowiadań można spotkać opisy głównych ulic i charakterystycznych budowli miasteczka, a także wizerunki jego mieszkańców

Calosc TUTAJ


 
             
Ich widok zwiastuje śmierć. Na cel obrali ISIS

Są najlepszymi z najlepszych. Ci iraccy żołnierze wojsk specjalnych (Iraqi Special Operations Forces) przeszli całą serię morderczych treningów, dzięki którym – przynajmniej zdaniem amerykańskich ekspertów – jeden członek ich oddziału dałby sobie w pojedynkę radę z 10 bojownikami Państwa Islamskiego.

Calosc TUTAJ

Koniec antysemityzmu w Polsce. Żyd królem tego kraju

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odczytano dziś Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W uroczystości uczestniczył prezydent Andrzej Duda.

 

Calosc TUTAJ

 


The Secret War of Agence France Presse against Israel

In Israel, Islamist Terrorism Does Not Exist. It is a War of “National Liberation.” ….
For AFP, the only “Extremists” are Jews: Members of the Netanyahu government, or settlers. Young “Muslims” or young “Palestinians” are never qualified as “extremists,” even when they throw stones, stab pilgrims or shout threats at Jewish visitors of Temple Mount.
Calosc TUTAJ

European Union Orders British Press NOT to Report when Terrorists are Muslims

This is the moment where hate speech laws become a greater threat to democracy and freedom of speech than hate speech itself.

Calosc TUTAJ


Udokumentowane uprzedzenia Obamy wobec chrześcijan

Niemal rok temu prezydent USA, Barack Obama, określił sugestię, by USA dawały pierwszeństwo uchodźcom chrześcijańskim, czymś “haniebnym”. “To nie jest amerykańskie. Nie tacy jesteśmy. Nie mamy testów religijnych na współczucie” – powiedział wzniośle.

Obecnie WikiLeaks opublikował e-mail z 2008 r. z dyskusją o tym, kto ma zająć najwyższe stanowiska, gdyby Obama wygrał wybory. Wyraźnie dowodzi on, że administracja Obamy od dawna używa “testów religijnych” – ale w celu dyskryminowania chrześcijan na korzyść muzułmanów.

Calosc TUTAJ


 

“Holocaust to bajeczka”

Roberto Fiore z Włoch został skazany za działalność w organizacji terrorystycznej, Milan Mazurek ze Słowacji nazwał Holocaust “bajeczką”, a Manuel Canduela z Hiszpanii śpiewał w neonazistowskim zespole.
Marsz Niepodległości organizowany jest przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, w którego skład wchodzą m.in. członkowie Ruchu Narodowego i Obozu Narodowo-Radykalnego. Co roku marsz przyciąga dziesiątki tysięcy narodowców i ich sympatyków, którzy zjeżdżają do Warszawy z całej Polski.
Calosc TUTAJ

Kontrowersyjny Biały Dom. Osobliwe przypadki amerykańskich prezydentów
Najczarniejszy sen amerykańskich demokratów stał się rzeczywistością. Donald Trump został 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Stał się on uosobieniem prezydenckiego szaleństwa i przypadkiem nadzwyczaj osobliwym… Rzecz w tym, że nie jest w tym pierwszy…
Calosc TUTAJ

 


 

Donald Trump wzmacnia europejski ruch antyestablishmentowy

 “Ameryka wyzwoliła się właśnie z więzi poprawności politycznej. Amerykanie wyrazili pragnienie pozostania wolnym i demokratycznym narodem. Teraz nadszedł czas na Europę. Możemy i uczynimy to samo!” — Geert Wilders, poseł holenderski, szef Partii Wolności (PVV), obecnie postawiony w stan oskarżenia w Holandii za obronę wolności słowa.

Calosc TUTAJ


Wielka Brytania: wyrok Sądu Najwyższego ws. Brexitu – po Nowym Roku

Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii poinformował we wtorek, że najprawdopodobniej na początku przyszłego roku wyda wyrok w sprawie procedury uruchamiającej Brexit. Na rozprawę zarezerwowano cztery dni od 5 do 8 grudnia – podano w komunikacie.

Wiecej TUTAJ


W Warszawie powstanie najwyższy wieżowiec w UE. To może być zły zwiastun

W centrum Warszawy ma powstać 310-metrowy wieżowiec. Chmielna Business Center, bo tak będzie nazywać się nowa budowla, będzie najwyższym wieżowcem w Unii Europejskiej. Zgodę na budowę obiektu otrzymał słowacki deweloper HB Reavis.

Calosc TUTAJ

 


 

Liberalna lękliwość nakazuje chronić islam

Jeśli imam agresywnie protestuje przeciwko czemuś, elita liberalna zawsze popiera fałszywe oskarżenie o “islamofobii”. Jeśli katolicki biskup wyraża protest, ta sama elita zawsze odrzuca to w imię “wolności wyrazu”.
Calosc TUTAJ

Smutne Święto Niepodległości
Nie godzę się na zawłaszczanie historii Polski i jej fałszowanie, na twierdzenie, że „prawdziwym Polakiem” jest ten, kto karnie maszeruje i nienawidzi innych, na przekonanie, że polskość manifestuje się w rasizmie i ksenofobii.

Święto Niepodległości powinno być radosne – wszak w 1918 r., po 123 latach niewoli, Polska stała się niepodległa, a po 50 latach wojennej zawieruchy i podległości Związkowi Radzieckiemu już po raz 27. możemy cieszyć się wolnością i możliwością jej świętowania. A jednak 11 listopada znów było po prostu smutno.

Calosc  TUTAJ

Ks. prof. Cisło: “Terroryści IS to nie są pozbierani z pastwiska idioci, tylko ludzie, którzy skończyli najlepsze zachodnie uczelnie”
Nie jest marzeniem Syryjczyków ani Irakijczyków ucieczka z własnego kraju. Pamiętamy Światowe Dni Młodzieży, gdy młodzież z Bliskiego Wschodu powiedziała dosadnie czego oczekują – nie zaproszenia do Europy, ale pokoju w ich krajach. Kiedy jesteśmy w Damaszku czy Bagdadzie, słyszymy jedną prośbę: pokój, dajcie nam żyć w pokoju
   Wiecej  TUTAJ

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.