Uncategorized

Ostatni Żydzi opuszczają NorwegięNie powiodło się Hitlerowi, ale wydaje się, że udało się to Muzułmanom! Ostatnich 819 Żydów w Norwegii opuszcza kraj.

W ciągu najbliższych kilku tygodni, Norwegia stanie się “Judenrein” – jedynym z niewielu krajów w Europie bez Żydów). Ostatnich 819 powiązanych z żydowską synagogą zaczynają opuszczać kraj z powodu rosnącego antysemityzmu, muzułmańskiej imigracji, a także przez zakaz uboju rytuanego i zakaz obrzezania.Norwegia – to jeden z krajów w Skandynawii o najbardziej egalitarnym społeczeństwie, ale, w momencie napływu imigrantów z całego świata kraj staje się “międzynarodową platformą rozwarstwienia”, która sprawia, że „coraz więcej rodzin żydowskich zaczyna go opuszczać.

Antysemityzm od lat stał się cechą charakterystyczną wśród lokalnych mieszkańców, a nękanie (Żydów) to zjawisko codzienne, toteż wielu z nich nie widzi dla siebie tu przyszłości.

Już na początku lutego 2013, była przywódzyni w Gminie Żydowskiej w Oslo Anne Sander na łamach dziennikaAftenposten, mówiła o wyjeździe Żydów z kraju.

Fale imigrantów muzułmańskich wprowadziła antysemityzm do Europy. Podobna sytuacja dzieje się w sąsiedniej Szwecji, która według sondaży jest najbardziej antyizraelskim krajem w Unii Europejskiej, ale także we wszystkich krajach europejskich. Muzułmanie prześladują Żydów na całym świecie – powiedziała.

Często jest tak, że każdy Żyd musi obawiać się o swoje życie i żyć pod ochroną jednostki ochrony.

Siedemdziesiąt pięć lat po nocy kryształowej – z 9 na 10 listopada 1938 r. – strach przed europejskim antysemityzmem wciąż się utrzymuje. Tak wynika z szeroko zakrojonego badania na temat życia codziennego Żydów w Europie przeprowadzonego przez Agencję Praw Podstawowych Unii Europejskiej na próbie 6000 osób tego pochodzenia mieszkających w Belgii, we Francji, na Węgrzech, we Włoszech, na Litwie, w Szwecji, w Niemczech i w Wielkiej Brytanii, czyli w tych krajach, w których żyje 90 proc. europejskich Żydów.

Badanie to, którego główne wnioski przedstawił Spiegel Online, „pokazuje, jak bardzo ten strach wpływa na ich życie”; portal precyzuje, że trzy czwarte ankietowanych zauważyło, iż niechęć wobec nich wzrosła w ich kraju na przestrzeni ostatnich pięciu lat. […] Co czwarty był ofiarą antysemickiego ataku, z czego 4 proc. doznało agresji z użyciem siły. Co dziesiąty Żyd zatrudniony w Europie jest lub był, jak sam uważa, dyskryminowany w miejscu wykonywania służbowych obowiązków, statystyki są podobne, jeżeli chodzi o bezrobotnych podczas szukania pracy.

Niemieccy Żydzi są najbardziej zaniepokojeni, precyzuje Spiegel Online. Co czwarty myślał o opuszczeniu kraju w ostatnich 5 latach, ponieważ nie czuł się już w nim bezpiecznie. „To ze względu na konflikt na Bliskim Wschodzie”, ponieważ „49 proc. respondentów uważa, że padło wobec nich oskarżenie, iż Izraelczycy traktują Palestyńczyków w ten sam sposób, co naziści Żydów”.

Według najnowszych raportów przygotowanych przez brytyjskie media z ostatnich sześciu lat napływu emigracji do Wielkiej Brytanii wynika, że od 1990 z kraju wyjechało ponad 100 tysięcy Żydów. Dziś jest ich ponad 240 tysięcy, a Muzułmańscy imigranci z ich życie uczynili piekłem.

Z artykułu redakcyjnego zatytułowanego “Kamuflert jødehat”(Zakamuflowany antysemityzm), który pojawił się w papierowym wydaniu gazety Dagen.no na temat badania antysemityzmu w Norwegii wynika, że 819 norweskich Żydów było członkami synagogi w Oslo. W całym kraju mieszkało około 1000 Żydów bez powiązań, którzy boją się identyfikować ze swoją tożsamością. Jak podkreśla gazeta, większość z Królestwa wyjechała już za granicę.

Przyslala Marysia Stauber

Kategorie: Uncategorized

5 odpowiedzi »

  1. Brawo Itzhak – ja tez uwazam ze dla Zydow jest Izrael, Ziemia Obiecana.

  2. “żydzi do palestyny” pamientacie ? mam nadzieje że zrozumiom że dla żydów jest tylko jedne miejce na świecie , Izrael.

  3. Marysiu, dokąd oni emigrują? jaki procent do Izraela?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.