Ostatni Żydzi opuszczają NorwegięNie powiodło się Hitlerowi, ale wydaje się, że udało się to Muzułmanom! Ostatnich 819 Żydów w Norwegii opuszcza kraj.

W ciągu najbliższych kilku tygodni, Norwegia stanie się „Judenrein” – jedynym z niewielu krajów w Europie bez Żydów). Ostatnich 819 powiązanych z żydowską synagogą zaczynają opuszczać kraj z powodu rosnącego antysemityzmu, muzułmańskiej imigracji, a także przez zakaz uboju rytuanego i zakaz obrzezania.Norwegia – to jeden z krajów w Skandynawii o najbardziej egalitarnym społeczeństwie, ale, w momencie napływu imigrantów z całego świata kraj staje się „międzynarodową platformą rozwarstwienia”, która sprawia, że „coraz więcej rodzin żydowskich zaczyna go opuszczać.

Antysemityzm od lat stał się cechą charakterystyczną wśród lokalnych mieszkańców, a nękanie (Żydów) to zjawisko codzienne, toteż wielu z nich nie widzi dla siebie tu przyszłości.

Już na początku lutego 2013, była przywódzyni w Gminie Żydowskiej w Oslo Anne Sander na łamach dziennikaAftenposten, mówiła o wyjeździe Żydów z kraju.

Fale imigrantów muzułmańskich wprowadziła antysemityzm do Europy. Podobna sytuacja dzieje się w sąsiedniej Szwecji, która według sondaży jest najbardziej antyizraelskim krajem w Unii Europejskiej, ale także we wszystkich krajach europejskich. Muzułmanie prześladują Żydów na całym świecie – powiedziała.

Często jest tak, że każdy Żyd musi obawiać się o swoje życie i żyć pod ochroną jednostki ochrony.

Siedemdziesiąt pięć lat po nocy kryształowej – z 9 na 10 listopada 1938 r. – strach przed europejskim antysemityzmem wciąż się utrzymuje. Tak wynika z szeroko zakrojonego badania na temat życia codziennego Żydów w Europie przeprowadzonego przez Agencję Praw Podstawowych Unii Europejskiej na próbie 6000 osób tego pochodzenia mieszkających w Belgii, we Francji, na Węgrzech, we Włoszech, na Litwie, w Szwecji, w Niemczech i w Wielkiej Brytanii, czyli w tych krajach, w których żyje 90 proc. europejskich Żydów.

Badanie to, którego główne wnioski przedstawił Spiegel Online, „pokazuje, jak bardzo ten strach wpływa na ich życie”; portal precyzuje, że trzy czwarte ankietowanych zauważyło, iż niechęć wobec nich wzrosła w ich kraju na przestrzeni ostatnich pięciu lat. […] Co czwarty był ofiarą antysemickiego ataku, z czego 4 proc. doznało agresji z użyciem siły. Co dziesiąty Żyd zatrudniony w Europie jest lub był, jak sam uważa, dyskryminowany w miejscu wykonywania służbowych obowiązków, statystyki są podobne, jeżeli chodzi o bezrobotnych podczas szukania pracy.

Niemieccy Żydzi są najbardziej zaniepokojeni, precyzuje Spiegel Online. Co czwarty myślał o opuszczeniu kraju w ostatnich 5 latach, ponieważ nie czuł się już w nim bezpiecznie. „To ze względu na konflikt na Bliskim Wschodzie”, ponieważ „49 proc. respondentów uważa, że padło wobec nich oskarżenie, iż Izraelczycy traktują Palestyńczyków w ten sam sposób, co naziści Żydów”.

Według najnowszych raportów przygotowanych przez brytyjskie media z ostatnich sześciu lat napływu emigracji do Wielkiej Brytanii wynika, że od 1990 z kraju wyjechało ponad 100 tysięcy Żydów. Dziś jest ich ponad 240 tysięcy, a Muzułmańscy imigranci z ich życie uczynili piekłem.

Z artykułu redakcyjnego zatytułowanego „Kamuflert jødehat”(Zakamuflowany antysemityzm), który pojawił się w papierowym wydaniu gazety Dagen.no na temat badania antysemityzmu w Norwegii wynika, że 819 norweskich Żydów było członkami synagogi w Oslo. W całym kraju mieszkało około 1000 Żydów bez powiązań, którzy boją się identyfikować ze swoją tożsamością. Jak podkreśla gazeta, większość z Królestwa wyjechała już za granicę.

Przyslala Marysia Stauber
http://www.nportal.no/articles/2588-ostatni-zydzi-opuszczaja-norwegie

5 komentarzy to “Ostatni Żydzi opuszczają Norwegię”

  1. Brawo Itzhak – ja tez uwazam ze dla Zydow jest Izrael, Ziemia Obiecana.

  2. ‫יצחק שטטר‬‎ 25/12/2016 at 19:43

    „żydzi do palestyny” pamientacie ? mam nadzieje że zrozumiom że dla żydów jest tylko jedne miejce na świecie , Izrael.

  3. ten artykul jest sprzed przeszlo trzech lat

  4. Marysiu, dokąd oni emigrują? jaki procent do Izraela?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: