Ciekawe artykuly

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

 Żydzi i Polacy przejdą w Marszu Żywych, by uczcić ofiary Holokaustu

Ok. 10 tys. Żydów i Polaków uczci w poniedziałek (24.04.2017) pamięć ofiar Holokaustu. W Marszu Żywych przejdą wspólnie “drogą śmierci” z byłego niemieckiego obozu Auschwitz do byłego Auschwitz II-Birkenau, gdzie odbędzie się główna ceremonia.

Calosc TUTAJ 


Na kampusie: priorytet mniejszości

Wojny o wolność słowa na kampusach Ameryki Północnej dotarły chyba do nieuniknionej granicy. Przez lata studenci amerykańscy i kanadyjscy igrali z nową moralnością w edukacji. Nie jest ona oparta na tradycyjnej koncepcji szukania prawdy lub badania i analizowania idei, ale na koncepcji, że prawdziwość opinii zależy od tego jaka osoba ją głosi.

Calosc TUTAJ


Prawdziwy Hamas: przykro mi, moi drodzy !

O co właściwie chodzi Hamasowi, kiedy mówi, że “akceptuje” niepodległe państwo palestyńskie na Zachodnim Brzegu, w Strefie Gazy i w Jerozolimie Wschodniej bez uznania prawa Izraela do istnienia?

Czy jest to oznaka umiarkowania i pragmatyzmu ze strony ekstremistycznego, islamskiego ruchu terroru? Czy też jest to sztuczka z zamiarem oszukania wszystkich, a szczególnie łatwowiernych ludzi Zachodu, by uwierzyli, że Hamas porzucił strategię zniszczenia Izraela na rzecz rozwiązania w postaci dwóch państw?

Calosc TUTAJ


Nie tylko Jedwabne… “Miasta śmierci” na Podlasiu. “Polacy stopniowo uczyli się zabijać Żydów”

Książka “Miasta śmierci. Sąsiedzkie pogromy Żydów” autorstwa dr. Mirosława Tryczyka opisuje bestialskie mordy, których dokonano nie tylko w Jedwabnem, ale też w kilkunastu innych miastach i wsiach Podlasia. W swoich badaniach autor korzystał m.in. z materiałów zgromadzonych w IPN, zeznań świadków zbrodni złożonych w śledztwach, materiałów radzieckich, niemieckich i instytutu Yad Vashem.

Calosc TUTAJ


Powstanie w getcie wileńskim

O powstaniu w getcie warszawskim wie cały świat. O tym że powstanie było przygotowywane także w getcie wileńskim – niewielu.​
Calosc TUTAJ

Nowi ulubieńcy mediów Europy: terroryści

Co by się stało, gdyby rada miejska Jerozolimy nadała honorowe obywatelstwo przywódcy mafii włoskiej, Totò Riina, nazywając go “więźniem politycznym”? Co by się stało, gdyby rada miejska Tel Awiwu nazwała ulicę nazwiskiem Giovanni Brusca, rzeźnika mafii, który porwał i torturował 11-letniego syna innego mafiozo, który go zdradził, a następnie rozpuścił ciało chłopca w kwasie? Rząd włoski zaciekle by się temu sprzeciwiał. Dla palestyńskich terrorystów jest jednak inny standard, jak gdyby w oczach wielu rad miejskich we Włoszech terror przeciwko Żydom był usprawiedliwiony.

Calosc TUTAJ


Przemówienie rabina Lorda Jonathana Sacksa w Parlamencie Europejskim

​Antysemityzm zdarza się, kiedy polityka nadziei ustępuje polityce strachu, która szybko zamienia się w politykę nienawiści. To redukuje złożone problemy do prostoty. Dzieli świat na biały i czarny. Widzi wszystkie winy po jednej stronie i wszystkie ofiary po drugiej. Wybiera do obwiniania jedną grupę spomiędzy setek sprawców. Argument jest zawsze ten sam: my jesteśmy niewinni, oni są winni. Z czego wynika, że jeśli my mamy być wolni, to oni – Żydzi lub Izrael – muszą zostać zniszczeni. Tak zaczyna się wielka zbrodnia.​

  Calosc TUTAJ

Żydzi w Przemyślu – KRÓTKA HISTORIA PRZEMYSKICH ŻYDÓW
by w pełni zrozumieć rolę jaką pełnili Żydzi w historii i obrazie Przemyśla, oraz jak wielką stratą dla miasta była niemal całkowita eksterminacja tej mniejszości narodowej, musimy się cofnąć kilkaset a właściwie prawie tysiąc lat wstecz, gdyż tyle liczy historia przemyskich Żydów. Bez jej poznania, trudno nam będzie zrozumieć, jak bardzo zagłada Żydów zubożyła obraz Przemyśla, przemyską gospodarkę, kulturę i tradycję.

Calosc  TUTAJ


 

​Powstanie w getcie warszawskim. Holland, Kulesza, Kożuchowska, Rubik wspierają akcję “Żonkile”
Ponad tysiąc wolontariuszy wyjdzie 19 kwietnia na ulice Warszawy, żeby rozdać przechodniom 100 tys. papierowych żonkili. Będą symbolami pamięci o powstaniu w getcie warszawskim.
W środę 19 kwietnia przypada 74. rocznica wybuchu tego zrywu. Był on pierwszym miejskim powstaniem w okupowanej przez Niemców Europie.​
Calosc TUTAJ

Jednokierunkowa ulica ekstremistów muzułmańskich

Dekret prezydenta Donalda Trumpa z 27 stycznia 2017 r., czasowo ograniczający wjazd osób z siedmiu krajów o większości muzułmańskiej – Iranu, Iraku, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii i Jemenu – na 90 dni, czyli do czasu aż będzie można zorganizować proces sprawdzania, wywołał międzynarodową kontrowersję, liczne protesty, tak w świecie zachodnim, jak i w świecie islamskim, włącznie z coraz bardziej islamistyczną Turcją.
Calosc TUTAJ

Ostatnie słowa dla potomnych
Mam pretensję do XX wieku, no i do pierwszych lat obecnego stulecia, nie tylko za to że wymyślono w tym czasie getta, obozy koncentracyjne, że unicestwiono miliony istnień ludzkich w wojnach, morderstwach rasowych, za coraz większą nienawiść i nietolerancję wśród ludzi, wściekły jestem za zatrute wody i powietrze, za to że z naszej Ziemi znika na zawsze wiele gatunków zwierząt i roślin, ale i dlatego, że umieraniu odebrano w tym czasie aurę.​

Calosc TUTAJ


Komunizm: nieudany raj

Idea, która miała na celu zadbanie o szczęście ludzkości, dziś jest kojarzona z najkrwawszymi mordami i najcięższymi zbrodniami. Dlaczego tak się stało i czy można było tego uniknąć?

 Calosc TUTAJ

3 miesiące więzienia za spalenie kukły Żyda
Na trzy miesiące bezwzględnego więzienia za nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych został skazany w czwartek w procesie apelacyjnym Piotr Rybak. Sąd obniżył wyrok; w pierwszej instancji było to 10 miesięcy więzienia.
Calosc TUTAJ

Korea Północna przygotowuje pocisk nuklearny i wydala wszystkich obcokrajowców.

Korea Północna ogłosiła pełną mobilizację militarną w odpowiedzi na ostatnie działania USA i sojuszników. Sytuacja jest naprawdę napięta!

Informacje jakie docierają do nas po specjalnie zwołanej przez północnokoreańskie władze konferencji prasowej są niepokojące. Zagraniczni dziennikarze zwołani kilka godzin temu na spotkanie zostali pozbawieni wszelkich narzędzi komunikacji takich jak komputery, telefony i tablety.

Calosc TUTAJ

Zmarł aktor Witold Pyrkosz
W wieku 90 lat zmarł aktor Witold Pyrkosz, nazywany “królem polskich seriali”. Znany m.in. z “Janosika”, “Czterech pancernych i psa”, “M jak miłość”, “Vabanku”. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim i Złotym Krzyżem Zasługi, nagrodzony m.in. Telekamerą, SuperWiktorem.
   Calosc TUTAJ

2 odpowiedzi »

 1. Nasz świat wygląda tak skazany i tak straszny, dopóki nie znajdziemy wielkiego przywódcy, który prowadzi nas przez tę emocjonalną otchłań i daje nam trochę światła i jakiś kierunek. Ten, kto jest wielkim humanistą, wielka osobą, jednym z nas i tym, który nie boi się widzieć światła i nadziei w tym skazanym świecie.
  https://www.washingtonpost.com/news/inspired-life/wp/2017/04/25/pope-francis-calls-for-a-revolution-in-surprise-ted-talk/?utm_term=.03f8a8d91185

 2. Piękna inicjatywa. Nie sadze żeby taka
  pro-żydowska manifestacja była dzisiaj możliwa w jakimkolwiek zachodnim kraju, a już na pewno nie w antysemickiej, islamskiej Francji. Nawet Szwajcaria blokuje uroczystość ku pamięci pierwszego Kongresu Syjonistycznego Theodora Herzla w Bazylei…
  z powodów bezpieczeństwa ! Tacy tchórze.
  A Polska – brawo !!!
  Spotykamy się wszyscy w Polsce na przemarszu 2018 ?
  To nasz obowiązek pamięci !

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.