Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Otwarcie siedziby Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie…

 Tarnów 26 maja 2017. Otwarcie siedziby Komitetu opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie, z udziałem Prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli. Boże Błogosławieństwo przekazał ks. Tadeusz Bukowski.
Calosc TUTAJ

 
 “New York Times” popiera terrorystów
​16 kwietnia 2017 r. “New York Times” opublikował artykuł terrorysty i skazanego mordercy, Marwana Barghoutiego. Robiąc to, ta niegdyś szacowna gazeta, zamiast być obserwatorem, stała się stroną w konflikcie izraelsko-arabskim.

Można twierdzić, że NYT po prostu próbuje przedstawić wachlarz opinii; jeśli tak jednak jest, to dlaczego nie można znaleźć w NYT artykułów umiarkowanych Palestyńczyków lub Arabów izraelskich, takich jak Khaled Abu Toameh, Bassem Eid, Bassam Tawil, Ray Hanania lub George Deek?​
Calosc TUTAJ

​Trump o swej pierwszej zagranicznej podróży: To był historyczny tydzień

Prezydent USA Donald Trump na zakończenie swej pierwszej zagranicznej podróży powiedział w sobotę tuż przed odlotem z bazy wojskowej na Sycylii, że to był „historyczny tydzień”. „Wzmocniliśmy relacje z naszymi sojusznikami” – mówił amerykańskim żołnierzom.

Calosc TUTAJ

 


Zbigniew Lewicki: Trump jest ewidentnie zaszczuwany

Liberalne elity nie mogą się pogodzić z faktem, że Trump został prezydentem. One ostentacyjnie go lekceważą, pogardzają nim. W ten sposób chcą go zniszczyć. Są w tym działaniu konsekwentne – mówi prof. Zbigniew Lewicki w rozmowie z Agatonem Kozińskim.
Calosc TUTAJ

SZALEŃSTWO „KACZYSTOWSKIEJ DEKOMUNIZACJI” CHCĄ ZDEKOMUNIZOWAĆ ULICE im. BOHATERÓW RUCHU OPORU W GETCIE
„Ci Żydzi, nie tylko zasługują na upamiętnienie, ale powinni być wręcz wzorcem dla przyszłych pokoleń”
Calosc TUTAJ

To nagranie pokazuje całą prawdę o „spotkaniu” Dudy z Trumpem. Wystarczyłby stoper
Prawicowe media z dumą podkreślają, że podczas szczytu NATO w Brukseli Andrzej Duda spotkał się z Donaldem Trumpem. Prawda jest jednak brutalna dla polskiej delegacji. Prezydent USA nie poświęcił jej zbyt wiele czasu (około dwudziestu sekund).
Calosc TUTAJ

 

76 lat temu polski franciszkanin o. Maksymilian Kolbe stał się więźniem niemieckiego obozu Auschwitz. Trafił tam 28 maja 1941 r. z więzienia na Pawiaku. Duchowny w obozie oddał życie za współwięźnia. Kościół katolicki wyniósł męczennika na ołtarze.​ Mniej pozytywny obraz o. Kolbego mozna przeczytac w ponizszym artykule:​

Calosc TUTAJ

Podsumowano VIII edycję przedsięwzięcia IPN „Kamienie Pamięci”

55 grup uczniowskich z całego kraju podsumowało w piątek w Rzeszowie VIII edycję edukacyjnego przedsięwzięcia „Kamienie Pamięci”. W tym roku uczestnicy odszukiwali w swoich środowiskach osoby, które pomagały Żydom podczas II wojny światowej.

Calosc TUTAJ

 


Dziwna zmowa Zachodu z terrorystami

Zaledwie dwa tygodnie po zamachu samochodowym na Westminster w Londynie inny podobny atak miał miejsce w Sztokholmie w Szwecji. Na jednej z głównych ulic handlowych raz jeszcze użyto pojazdu jako pocisku przeciwko ciałom przechodniów. Jak w Nicei we Francji. Jak w Berlinie. I jak tak wiele razy w Izraelu.
Calosc TUTAJ

 Palestyńczycy: Groźby, które Trump powinien usłyszeć
Kiedy prezydent USA, Donald Trump, przygotowuje się do drugiego spotkania z prezydentem Autonomii Palestyńskiej (AP), Mahmoudem Abbasem, w Betlejem w następnym tygodniu, dwie palestyńskie grupy terrorystyczne oznajmiły, że administracja USA planuje „zlikwidowanie sprawy palestyńskiej”. Ostrzeżenia Hamasu i Islamskiego Dżihadu są skierowane nie tylko do Trumpa i jego nowej administracji, ale także do Abbasa i każdego przywódcy arabskiego, który ośmiela się „zmawiać” z USA.
Calosc TUTAJ

Zmarł Zbigniew Wodecki
 autor polskich szlagierów, skrzypek i trębacz. Przygodę z muzyką rozpoczął w wieku pięciu lat i związał z nią całe swoje życie. Tworzył i koncertował także w ostatnim czasie, kiedy miał już problemy ze zdrowiem. Mówił, że jest krakusem i śpiewającym muzykiem.
Zostanie pochowany w ukochanym Krakowie – podano na stronie internetowej artysty.
Calosc TUTAJ

President Trump becomes the first sitting US president to visit the Western Wall in Jerusalem.​ May 22, 2017

Kategorie: Uncategorized

3 odpowiedzi »

  1. Prezydenta Trumpa wizyta w Europie tylko podkreslila jak bardzo on ani o Europie ani o Izrael nie dba i nie chce byc zaangazowanym. Podkreslila to Kanclerz Merkel kiedy powiedziala ze na Ameryce nie mozna sie wiecej opierac, ani jej ufac. A co do Trumpa i Izrael, sa tacy ktorzy sie jeszcze naiwnie wierza ze go Izrael obchodzi. Pan Trump i jego ziec zrobili dobre interesy z Arabami i Ambasady do Jerozolimy nie przeniesli. Mozemy tylko miec nadzieje ze Izraelska technologia nie wpadnie w Arabskie rece…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.