Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Francja: ideologia islamskiego cierpiętnictwa
Francja ma największą społeczność muzułmańską, największą społeczność żydowską, największą społeczność chińską i największą społeczność ormiańską. Francuski model integracyjny działał dla wszystkich tych grup poza jedną. Rosnący odsetek muzułmanów we Francji nie akceptuje reguł, które zaakceptowali wszyscy inni.
Calosc TUTAJ

Prof. Jerzy Eisler: 4 czerwca był dla PZPR jak Grunwald dla zakonu krzyżackiego
4 czerwca 1989 r. był dla PZPR jak Grunwald. Po klęsce w tej bitwie zakon krzyżacki istniał, tak jak PZPR po 4 czerwca, ale czas jej życia był już liczony w miesiącach – powiedział PAP prof. Jerzy Eisler z Instytutu Pamięci Narodowej.
Calosc TUTAJ

Palestyńczycy: Mamy prawo zatruwać umysły naszych dzieci

W pełnym ironii zakręcie historii Agenda Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim (UNRWA) jest teraz przedmiotem zastraszania i gróźb ze strony wielu Palestyńczyków.

Według doniesień, UNRWA planuje wprowadzenie pewnych zmian do programów szkolnych w szkołach na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy, i Palestyńczycy są z tego bardzo niezadowoleni. Twierdzą, że UNRWA „poddała się” naciskom izraelskim, by wprowadzić zmiany.

Calosc TUTAJ


 Sprawiedliwi bez granic – nowa wirtualna wystawa Muzeum POLIN
Muzeum POLIN udostępniło internautom nową wystawę wirtualną poświęconą ludziom i organizacjom prowadzącym działania na rzecz godności i praw człowieka. Jej bohaterami są zarówno odznaczeni tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, uhonorowani przez Komitet Ogrodu Sprawiedliwych na warszawskiej Woli, jak również inne osoby, których postawa nawiązuje do wartości Sprawiedliwych i może być dla innych wzorem i drogowskazem. Wystawa została przygotowana we współpracy z Domem Spotkań z Historią.
Calosc TUTAJ

Kleiber: Globalizacja – samo zło czy samo dobro?

Sens integracji jest niepodważalny, ale to od nas zależy, jakie będą jej koszty.

173 lata temu w Liverpoolu pewien brytyjski parlamentarzysta wygłosił do zebranego tłumu emocjonalne przemówienie broniące projektu zlikwidowania ceł na importowane artykuły spożywcze. W swej argumentacji udowadniał, że wolny handel najbardziej znacząco poprawi sytuację robotników, rzemieślników i handlarzy, a nie tylko bogatych właścicieli przedsiębiorstw – ciekawe, że już wtedy były takie podejrzenia!

Calosc TUTAJ


USA zmieniają taktykę walki z tzw. Państwem Islamskim

Stany Zjednoczone zmieniają taktykę walki z tzw. Państwem Islamskim z wojny na wyczerpanie na taktykę całkowitego unicestwienia dżihadystów – informuje gen. James Mattis, sekretarz obrony USA w rozmowie z CBS News. – To przełomowe stwierdzenie w sensie militarnym, politycznym, ale przede wszystkim kulturowym. O ewolucji taktyki mówiło się już od jakiegoś czasu. Prawdziwą zmianą jest jednak to, że ktoś to publicznie powiedział – komentuje dla Onetu Witold Jurasz, prezes zarządu Ośrodka Analiz Strategicznych.
Calosc TUTAJ

Mural dla Babci Nonci ratującej dzieci w czasie wojny
W Gorzowie Wlkp. powstał mural z wizerunkiem Alfredy Markowskiej, polskiej Romki, która podczas II wojny światowej uratowała ok. 50 romskich i żydowskich dzieci – poinformowała PAP rzecznik gorzowskiego magistratu Ewa Sadowska.
Calosc TUTAJ

 


 

W Łodzi Otwarto wystawę o prawach dzieci – „Nie ma dzieci, są ludzie”

Wystawę „Nie ma dzieci, są ludzie” prezentującą w różnych artystycznych formach prawa dziecka i przykłady ich łamania można oglądać od czwartku w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi. Jej wernisaż był jedną z atrakcji Międzynarodowego Dnia Dziecka w tym ośrodku.

Honorowy patronat nad wystawą objęli Rzecznik Praw Dziecka i UNICEF. Można ją oglądać do 18 lutego 2018 roku. (PAP)

Calosc TUTAJ

55 lat temu – 31.05.1962 – wykonano wyrok śmierci na Adolfie Eichmannie
31 maja 1962 r. w Izraelu wykonano wyrok śmierci na Adolfie Eichmannie, szefie wydziału żydowskiego w Głównym Urzędzie Bezpieczeństwa Rzeszy, „mordercy zza biurka”, odpowiedzialnym za śmierć milionów Żydów. Jego prochy rozsypano na morzu, poza wodami terytorialnymi Izraela.
Calosc TUTAJ

 


TRAUMĘ DZIEDZICZYMY PRZEZ WIELE POKOLEŃ. CO WIE EPIGENETYKA?
Po przodkach dziedziczymy nie tylko geny, ale też – „pozagenowo” – pamięć o lęku, skłonność do zaburzeń psychicznych i chorób somatycznych; trauma rodziców wpływa na dzieci i kolejne pokolenia – mówili w piątek naukowcy na odbywającej się w Katowicach konferencji.
Calosc TUTAJ


Zbigniew Mikołejko o Polsce i Polakach

Calosc TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: