Uncategorized

Islam i mentalność

europejskiego niewolnika

 

 

Miał miejsce zamach w Manchesterze. Celem muzułmańskich wojowników stały się dzieci wychodzące z młodzieżowego koncertu. Zginęły 22 osoby około 60 osób zostało rannych. Naturalną reakcją byłaby wściekłość i żądania wobec polityków dotyczące bezpieczeństwa i zmiany polityki migracyjnej na bardziej asertywną. Czy tak było? W wielu wypadkach nie – dlatego można powiedzieć słów parę o mentalności europejskiego niewolnika.

Osoba zniewolona intelektualnie nie jest w stanie uwolnić się od ideologii, nawet gdy ta ją niszczy. Miłosz pisał o tym w „Umyśle zniewolonym”. Im bardziej wszystko przeczy modnej, mocno wpojonej ideologii, tym bardziej niewolnik trzyma się jej kurczowo. W tym momencie mamy lewicową ideologię różnorodności za wszelką cenę, ideologię istnienia złych postkolonialnych białych ludzi, którzy mają cierpieć i pokutować, ideologię islamu jako nowych oddziałów które zwalczą neoliberalnego wampira o żydowskich rysach ciążącego nad światem. Do tego dochodzi chęć czucia się dobrym człowiekiem z oddali, patrząc z willi na biały biedny motłoch (amerykańska lewica mówi „white trush”), który póki co jako jedyny płaci za tę modną dobroć zideologizowanych warstw wyższych w niektórych dzielnicach Malmo i innych tego typu  miast i miasteczek.

Po islamskiej zbrodni w Machesterze część moich znajomych dotychczas nastawionych sceptycznie do otwierania się na rzekomych uchodźców muzułmańskich, zaczęła pisać, że Polacy powinni się wstydzić, nie chcąc ich przyjmować. Taką refleksję nasunęło im to co się stało.

Wiecej TUTAJ

Przyslala

Zosia Glon

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.