Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Wizyta Trumpa doleje oliwy do ognia

Wizyta Trumpa w Polsce wygląda trochę jak kuksaniec dany Europie Zachodniej. Można ją odczytywać jako sygnał wspierający kraje Europy Środkowej i krytykę polityki ekonomicznej Niemiec. Już 6 lipca do Polski zawita prezydent Donald Trump. Będzie to wizyta przed spotkaniem szczytu G20, który odbędzie się w Hamburgu dzień później. Spotkanie to wydaje się potrzebne zarówno prezydentowi Stanów Zjednoczonych, jak i polskiemu rządowi.

Calosc TUTAJ


Kobiety III Rzeszy. Partia była dla nich substytutem rodziny, a Führer – ojca. Potrafiły dla niego zabić

“Trzeba było zobaczyć z góry, z poziomu mównicy, przewracające się z błogości, wilgotne, skryte za woalkami oczy słuchaczek, aby pozbyć się wszelkich wątpliwości co do charakteru okazywanego przez nie entuzjazmu. (…) Tryskające z kobiet uwielbienie, doprowadzające je na skraj pseudoreligijnej ekstazy, było dla niego źródłem niezbędnej stymulacji, zdolnej wydobyć go [Hitlera] z letargu”*.

Calosc TUTAJ


Polacy i Żydzi. Fakty i mity

 Gościem Tematu Dnia był Gabriel Kayzer, dziennikarz, publicysta, autor książki „Klincz? Debata polsko – żydowska”, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim odniósł się do przemówienia premier Szydło w Auschwitz i do stosunków polsko – żydowskich.

Calosc TUTAJ


W Krakowie wręczono medale Sprawiedliwy wśród Narodów Świata

Medalami Sprawiedliwy wśród Narodów Świata uhonorowano w piątek w Krakowie pośmiertnie czworo Polaków, ratujących Żydów podczas II wojny światowej. Medale i dyplomy honorowe odebrali przedstawiciele rodzin odznaczonych osób. Obecne były także rodziny ocalonych.

 Calosc TUTAJ

 


Kto zagraża Izraelowi?

Ostatnie lata przyniosły zagrożenie, o którym zgodnie mówią właściwie wszystkie liczące się środowiska polityczne i społeczne w Izraelu. To zagrożenie ze strony Iranu. Teheran od czasu rewolucji Chomeiniego cały czas deklaruje, że popiera zniszczenie państwa żydowskiego. Rozbudowa irańskiego arsenału rakietowego i groźba zdobycia przez ajatollahów broni atomowej autentycznie spędza sen z powiek Izraelczykom

Calosc TUTAJ

Agnieszka Kołakowska: O Polsce i Izraelu


Izrael jest atakowany za wszystko, co robi, cokolwiek by to było. Ogromna większość mediów na świecie ma na temat tego kraju tak zdecydowanie wyrobione negatywne uprzedzenia, że żadne fakty, nawet powtarzane nieskończoną ilość razy tych uprzedzeń nie zmienią – przekonuje Agnieszka Kołakowska w książce Plaga słowików

Calosc TUTAJ


W Krakowie wręczono Nagrody im. Ireny Sendlerowej

 
 Bogdan Białek i Stefan Wilkanowicz odebrali w piątek w Krakowie Nagrody im. Ireny Sendlerowej za pracę na rzecz umocnienia relacji polsko-żydowskich. Nagrodę przyznaje Fundacja Taube Philanthropies dla Polaków podtrzymujących polsko-żydowskie dziedzictwo i pamięć o Holokauście.
Calosc TUTAJ

Izrael: Amerykański lotniskowiec USS George H.W. Bush przybył do Hajfy

Największy na świecie okręt, amerykański lotniskowiec z napędem atomowym USS George H.W. Bush, przybył z czterodniową wizytą do izraelskiej Hajfy położonej nad Morzem Śródziemnym. Jak podają w sobotę izraelskie media, jest to pierwsza taka wizyta od 17 lat.

Calosc TUTAJ

 


Zacznij ćwiczyć jogę w domu

Joga jest świetna nie tylko dla naszego ciała, ale także dla zdrowia. Dzięki tej dziedzinie sportu wzmocnisz mięśnie, zniwelujesz stres i odzyskasz wewnętrzną harmonię. Możesz ćwiczyć ją sama w domu, bez ponoszenia dodatkowy kosztów. Jaki wybrać styl i o czym powinniśmy pamiętać ćwicząc jogę? Tego dowiesz się z naszej infografiki.

 
Calosc TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.