Reakcja na wypowiedz Szydlo czyli

jak zaslepienie nienawiscia odbiera ludziom przyzwoitosc

Przyslala Olga Degani

 


 

Wypowiedź Beaty Szydło („Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli„)  jest jednoznaczna: jeżeli państwo demokratyczne nie będzie broniło swoich obywateli, to przyjdzie jakieś totalitarne państwo z morderczą ideologią (lub  nawet sama ideologia) i ich wymorduje. Te słowa mają sens właśnie w Auschwitz: międzywojenna Polska nie była w stanie obronić swoich obywateli (przede wszystkim Żydów) i III Rzesza wymordowała ich miliony. To się nie może powtórzyć!

Nagonka na Szydło, oparta na świadomym przekręceniu sensu jej wypowiedzi, jest przykładem jak zaślepienie nienawiścią (z przyczyn politycznych) odbiera ludziom przyzwoitość.

Pawel Jedrzejewski

http://www.fzp.net.pl/opinie/reakcja-na-wypowiedz-szydlo-czyli-jak-zaslepienie-nienawiscia-odbiera-ludziom-przyzwoitosc

14 czerwca 2017

…………….

Uzupełnienie (18.06):

W dzisiejszej audycji TVP „Woronicza 17„, podczas dyskusji, jeden z jej uczestników, poseł PO JAN GRABIEC, wypowiadał się o moim tekście zamieszczonym w dziale „Opinie” 14 czerwca 2017, zatytułowanym „Reakcja na wypowiedź Szydło, czyli jak zaślepienie nienawiścią odbiera ludziom przyzwoitość„.

Chcąc pomniejszyć jego znaczenie i przypisać mu tendencyjność, stwierdził, że Forum Żydów Polskich jest „prowadzone” przez „pracownika TVP” – Dawida Wildsteina.

Nieprawda! Dawid Wildstein nie prowadzi portalu FŻP, ale jest po prostu jednym z jego redaktorów.

Ponadto, według posła Grabca, „tylko osoby, które są związane z PIS-em” mogą rozumieć słowa Beaty Szydło tak, jak ja je zrozumiałem.

Otóż, po pierwsze, nie tylko nie jestem w żaden sposób związany z PiS-em, ale nie jestem nawet sympatykiem PiS-u. Nie trzeba być „związanym z PiS-em”, aby dostrzec, jaką – grubymi nićmi szytą – manipulacją i zbitkiem oszczerstw jest przypisywanie słowom Beaty Szydło nieprawdziwego sensu wyłącznie po to, aby następnie poddać go krytyce.

Po drugie, fakt, że w redakcji FŻP znajduje się Dawid Wildstein, nie ma żadnego wpływu na to, co piszę i jak piszę. Próba wciśnięcia moich poglądów w szablon „wpływu Dawida Wildsteina” na redakcję, w tym na mnie, jest bezzasadna.

Redakcja FŻP jest programowo niezależna od wszelkich wpływów politycznych, co łatwo sprawdzić, zapoznając się z artykułami zamieszczonymi na naszym portalu.Dlatego, również programowo, w naszej redakcji znajdują się ludzie o różnych poglądach.

Mam wrażenie, że poseł Jan Grabiec, zajmując się od dawna polityką, przykłada do nas – Redakcji Forum Żydów Polskich – miary ze swojego świata, który jest zdominowany przez myślenie stadne i zideologizowane, kosztem logiki i zdrowego rozsądku, które dla nas są najważniejsze.

To poważny błąd.

18 czerwca 2017

Pawel Jedrzejewski

http://www.fzp.net.pl/opinie/posel-jan-grabiec-popelnia-blad

3 komentarze to “Reakcja na wypowiedz Szydlo czyli”

  1. Ewa korulska 05/07/2017 at 23:13

    Władysławie Bibrowski, jeśli nie widzisz różnicy miedzy sytuacja Żydów za Hitlera a sytuacja dzisiejszych imigrantów muzułmańskich, to nie ma dla ciebie nadziei i szkoda czasu na długie wywody. Poucz się historii, poczytaj Koran i Tore i może znajdziesz odpowiedz sam. Tego ci życzę i pozdrawiam.

  2. Władysław Bibrowski 05/07/2017 at 18:53

    I przed kim to Polska ma bronić swoich obywateli? Przed uciekinierami z pożogi wojny, przed tymi, którzy najbardziej ucierpieli z rąk islamistów i o islamizm są posądzani? Przypomina mi się ten statek z żydowskimi uciekinierami z opanowanej przez Hitlera Europy, którego Stany Zjednoczone nie wpuściły na swoje wody, no bo przecież musiały bronić swoich obywateli przed tymi niesrawdzonymi bezpaństwowcami.

  3. Ewa korulska 04/07/2017 at 01:23

    Całkowicie się zgadzam z wypowiedzią Pana Jedrzejewskiego na temat perfidnej nagonki na Panią Szydło.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: