Uncategorized

Powiazania Organizacji Palestynskich z Korea Polnocna

Przyslala Olga Degani

 


Dokładna analiza osiągnięć palestyńskich – PLO, Władz Palestyńskich, Al-Fatachu i Hamasu – jest warunkiem zrozumienia tego, czego my i cały nasz okręg możemy się spodziewać po powstaniu państwa palestyńskiego.

 

Kim Dżong-un, przywódca Korei Północnej

Północna Korea zdaje sobie sprawę z poczynań palestyńskich. Zauważalna jest współpraca pomiędzy Koreą, a organizacjami palestyńskimi. Od 1966 roku trwa ciągła współpraca anty-amerykańskiego reżymu gnębienia i terroru w Pjongjangu z organizacjami palestyńskimi. W przeszłości byli w sojuszu z nazistami, z blokiem sowieckim i ajatollahami w Iranie, kontynuującymi gnębienie, podżeganie i wychowanie w nienawiści. Na terrorze palestyńskim wzoruje się terror międzynarodowy i między-arabski (na przykład: morderstwo Abdalli, króla jordańskiego w 1951 roku, oraz pomoc dla reżimu Cadama Hussejna i Assada). Intryganctwo i zdrady Palestyńczyków skierowane są przeciw Arabom, czego dowodem jest sojusz z Koreą Północną, będącą w sojuszu z innymi reżimami antyamerykańskimi. Kim Dżong-un nawet naśladuje … Mahmuda Abbasa i sprzeciwia się przeprowadzeniu wyborów pomimo, że rządzi już 12 lat w kadencjach czteroletnich.

Korea Północna prowadzi politykę pro-palestyńską dla własnego najważniejszego celu: dla zmniejszenia siły odstraszenia USA na Półwyspie Koreańskim, Bliskim Wschodzie i na całym świecie i jednocześnie dla podważenia arabskich i innych reżimów proamerykańskich. Dlatego Korea Północna pomaga anty-amerykańskim organizacjom terrorystycznym, trenuje ich, dostarcza im sprzęt militarny, technologię informatyki i instruuje ich w budowie tuneli i fortyfikacji. Wprawdzie głównymi jej sprzymierzeńcami są Iran i Syria, ale Korea Północna ceni wkład terrorystycznych organizacji palestyńskich i im pomaga.

Pjongjang popiera udział Palestyńczyków w międzynarodowym terrorze. „Palestyński uniwersytet terroru” istnieje co najmniej od 1959 roku (PLO). Także wcześniej, w latach 20-tych, 30-tych i 40-tych XX wieku, następnie w obozach Arafata i Mahmuda Abbasa w Jordanii, Libanie, Sudanie i w Jemenie otrzymywali trening terroryści z Afryki, Azji, Bliskiego Wschodu, Europy i Ameryki Łacińskiej. Palestyńczycy biorą aktywny udział w sieci terroru międzynarodowego wspieranego przez północną Koreę, rozciągającego się przez kontynenty od Argentyny poprzez Boliwię, Brazylię, Chile, Nikaraguę, Meksyk, Paragwai, Peru, Wenezuelę, i przez południową Afrykę, Mozambik, Zimbabwe, Zachodnią Saharę, Europę, Syrię, Iran aż do Sirilanki i Japonii.

W czasie gdy siły bezpieczeństwa Izraela na wzgórzach Judei i Samarii uniemożliwiają poparcie militarne Korei Półnicnej dla Władz Palestyńskich, ta pomoc nadchodzi systematycznie dla Hamasu w Gazie. Na przykład, 35 ton broni przeznaczonej dla Gazy- włącznie z wyrzutniami rakietowymi i rakietami ziemia-powietrze skonfiskowano, gdy samolot Korei Północnej został zmuszony do lądowania w Bangkoku. W 2009 roku zajęto ich pięć okrętów, z amunicją przeznaczoną dla iranu, Hamasu i Hizbullah. Ostatnio Gaza dostała od Korei Północnej rakiety ziemia-niebo i rakiety przeciwtankowe.

Korea Północna uczestniczyła w ogólnie potępianych palestyńskich działaniach terrorystycznych. Na przykład w masakrze w Monachium w 1972 roku. W tym samym roku zamach na lotnisku Ben Gurion z udziałem japońskiej Czerwonej Armii, zamordowali 26 pasażerów, w większości byli to pielgrzymi chrześcijańscy z Puerto Rico. W 2010 roku amerykański sędzia federalny w USA zawyrokował 378 milionów dolarów, które miał wypłacic Pjongjang rodzinom tych ofiar.

Według dziennika „Rodong Sinmun” – tuby partii rządzącej, ambasada palestyńska w Pjongjang – jedna z 24 ambasad tam – opublikowaławypowiedź ambasadora palestyńskiego o rządzie połnocno koreańskim „poświęcającym się wolności i szczęściu obywateli”. Chwalenie tego strasznego reżimu takimi pochwałami świadczy o Mahmudzie Abbasie – względnie umiarkowanego w porównaniu z Hamasem – i o tym, co czekuje świat w kwestii wychowania społeczeństwa dla terroru, nienawiści i nieposzanowania praw człowieka, jeśli powstanie państwo palestyńskie.

14.6.2017

http://www.fzp.net.pl/opinie/powiazania-organizacji-palestynskich-z-korea-polnocna

 

 

 

 

amb. ret. Yoram Ettinger

Amb. ret. Yoram Ettinger is a consultant on US-Israel relations as well as the Chairman of Special Projects at the Ariel Center for Policy Research. Formerly the Minister for Congressional Affairs to Israel’s Embassy in Washington, DC, Ettinger also served as Consul General of Israel to the Southwestern US. He is a former editor ofContemporary Mideast Backgrounder, and is the author of the Jerusalem Cloakroom series of reports which is featured on the ACPR website.

z hebrajskiego tłumaczyła Olga Degani
angielska edycja

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.