Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

 

Normalni ludzie czynią zło ?

​Normalni ludzie nie zabijają. Normalni ludzie nie mordują okrutnie bezbronnych dzieci, starców i kobiet. Normalni czyli jacy? Czy nazistowscy zbrodniarze byli wściekłymi bestiami pozbawionymi ludzkich uczuć?
​ [. . .] Niemowlaki leciały szerokim łukiem w powietrzu, a my rozwalaliśmy je jeszcze w locie, zanim spadły do dołu i wody (niemiecki policjant w liście do domu o mordowaniu Żydów na Ukrainie, październik 1941 rok)
Wystarczy, by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje (słowa przypisywane Edmundowi Burke`owi).
Calosc TUTAJ

My chcemy wojny !

Lipiec 1914 roku – ostatni miesiąc starej Europy. Potem już nic nie będzie takie samo. Podręczniki historii okres od zamachu w Sarajewie do wybuchu wojny zwykle pomijają, jako mało istotny. Tymczasem pomiędzy 28 czerwca a 28 lipca 1914 miały miejsce wydarzenia, które dramatycznie wpłynęły na losy Europy i świata.

We wtorek 28 lipca 1914 roku rząd cesarsko-królewski ogłosił wypowiedzenie wojny wobec Serbii.

29 lipca wojska austriackie zaczynają działania wojenne, ostrzeliwując Belgrad znajdujący się po drugiej stronie Dunaju.

Calosc TUTAJ

W co gra Duda ?
Dudomania, która obudziła się w co durniejszych kręgach, przypomina zachwyty nad Kościołem, gdy tylko jakiś biskup albo papież powie coś najbanalniejszego w świecie, na przykład że pedofilia jest zła i trzeba ją zwalczać.
Calosc TUTAJ

2 sierpnia uroczystości upamiętniające Romów zgładzonych przez Niemców w Auschwitz

Kilkunastu byłych więźniów, przedstawiciele społeczności romskiej m.in. z Niemiec, Węgier i Słowacji, reprezentanci polskich władz i dyplomaci upamiętnią 2 sierpnia w b. obozie Auschwitz II-Birkenau 73. rocznicę likwidacji przez Niemców tzw. obozu cygańskiego. 2 sierpnia przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti.

Calosc TUTAJ

 

Wszystkie frakcje palestyńskie wzywają do dnia wściekłości,

by bronić Al-Aksy; Mufti Autonomii Palestyńskiej: “Modlitwy każdego, kto wchodzi do meczetu Al-Aksa przez wykrywacze metalu, są nieważne”

Calosc TUTAJ

75 lat temu popełnił samobójstwo prezes warszawskiego Judenratu Adam Czerniaków
75 lat temu, 23 lipca 1942 r., na wieść o rozpoczęciu przez Niemców likwidacji getta warszawskiego popełnił samobójstwo prezes warszawskiego Judenratu Adam Czerniaków. W liście pożegnalnym pisał: „Żądają ode mnie bym własnymi rękami zabijał dzieci mego narodu. Nie pozostaje mi nic innego, jak umrzeć”.
 Calosc TUTAJ

 


UNESCO wspiera terroryzm

Co wspólnego mają Hamas i UNESCO?

Jedni i drudzy wierzą, że Żydzi nie mają żadnej historycznej, religijnej ani emocjonalnej więzi z Ziemią Świętą.

Niedawne rezolucje UNESCO dotyczące Jerozolimy i Hebronu są dokładnie tym, co grupy terroru, które odmawiają Izraelowi prawa do istnienia, takie jak Hamas, od dawna miały nadzieję usłyszeć od społeczności międzynarodowej.

Calosc TUTAJ

 


Żydówki umarły trzy razy.

Prawda spod ziemi wyrasta, a sprawiedliwość z nieba spoziera – słowa 85 psalmu wypisane na szklanej tablicy od 10 lipca chroni cień w gęstym lesie pod Bzurami. To tam, w 1941 roku, Polacy zamordowali 20 Żydówek. Nieopodal – w Szczuczynie – inne dziewczyny zakopane w dołach zabite przez tych samych miejscowych spoczywają na pastwisku ogrodzonym elektrycznym pastuchem.

  Calosc TUTAJ

 


Prof. Dariusz Libionka: Likwidacja getta warszawskiego była ważnym punktem akcji „Reinhardt”

Likwidacja getta warszawskiego była niezwykle ważnym punktem w przebiegu akcji „Reinhardt”. W ciągu niespełna dwóch miesięcy wywieziono do Treblinki ok. 300 tys. Żydów, czyli przeważającą większość żydowskich mieszkańców Warszawy – mówi PAP prof. Dariusz Libionka z Centrum Badań Nad Zagładą Żydów IFiS PAN.

Calosc TUTAJ

Święci grzesznicy, czyli diabły w Watykanie

Kościół katolicki przez całe stulecia czynił wiele, aby skutecznie zatuszować wszelkie grzeszne występki średniowiecznych papieży. Czasami się to udawało, czasami nie. Ich pontyfikaty cechowały się bujnym życiem erotycznym, pychą, nepotyzmem, sprzedażą stanowisk kościelnych, żądzą bogactwa lub krwawą walką o władzę, a lista papieskich występków wydawała się nie mieć końca. Zanim nastał słynny okres hańbiących rządów Rodriga Borgii, czyli papieża Aleksandra VI, jego średniowieczni poprzednicy – Jan XII, Jan XIII, Benedykt IX, Jan XXIII, Paweł II, Sykstus IV i Innocenty VIII – wcale nie byli lepsi…

    Calosc TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: