Uncategorized

Powstanie film, który zakłamuje prawdę o Jedwabnem? „To nie Polacy zabijali”

Przyslala

Rimma Kaul

 

Gdy rozum śpi, budzą się demony. Gdy szefowa MEN nie jest w stanie wydusić kto zabił Żydów w Jedwabnem, gdy państwo lekceważy spalenie kukły Żyda, hajlowanie, pochody narodowców, atakowanie mniejszości narodowych, to ośmiela się w ten sposób wszelkiej maści obsesjonatów, a szczególnie antysemitów. Efektem są takie pomysły, jak ten na nowy film o zbrodni w Jedwabnem.


Czytam w Wirtualnej Polsce rozmowę z ludźmi, którzy mówią: – Zbyt szybko i bez dogłębnego wyjaśnienia faktów, w tym ekshumacji ofiar, polscy politycy przeprosili za zbrodnię w Jedwabnem. Ta sprawa do dziś stanowi pożywkę dla obwiniania Polaków o udział w Holocauście. Chcemy to zmienić, pokazując prawdziwe kulisy wydarzeń. To nie Polacy zabijali – twierdzą pomysłodawcy filmu fabularnego o zbrodni w Jedwabnem.

Twierdzą anonimowo – bo „obawiają się, że ktoś będzie chciał zablokować ich przedsięwzięcie”.

I dalej: – Nie zależy mi na historycznej propagandzie. Jeśli uda się stworzyć zgrabny scenariusz, ta historia ma potencjał na milion widzów. Jestem świadomy tego politycznego węzła wokół sprawy, nie liczę ani na publiczną dotację, ani na oficjalną dystrybucję. Chociaż, kto wie. Podczas pierwszych spotkań wiele osób wykazuje duże zainteresowanie – dodaje w WP producent „Antypokłosia”. Liczy na 8-10 mln zł.

ANONIMOWY PRODUCENT „ANTYPOKŁOSIA”„Jestem świadomy tego politycznego węzła wokół sprawy, nie liczę ani na publiczną dotację, ani na oficjalną dystrybucję”.

Dlaczego tak obsesyjnie wrócić do tej bolesnej wojennej tragedii, którą w wieloletnich dyskusjach i badaniach wydawało się, że już ją wszyscy przerobili, nauczyli przemyśleli, wreszcie – przeprosili?

Calosc TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

3 odpowiedzi »

  1. Ciekawe co pan mowi panie Marcinie. Caly swiat widzi amerykanskich nazistow z pochodniami krzyczacy; ”Zydzi nas nie nie wymienia”, pan Trump nazywa ich dobrymi ludzmi, czy pan jest slepy? Czy tak zakochany w nim ze pan juz nie widzi realnosci?

  2. Zydzi,

    Przestancie sie tak bardzo zajmowac historia, zacznijcie widziec terazniejszosc, otworzcie swoje oczy!! . Antysemitysm wrasta w Europie i w Ameryce. Specjalnie w Ameryce gdzie jest popartym przez rzad pana Prezydenta Donalda Trumpa ktory nazywa Neo-Nazis „dobrymi ludzmi”. Kochani; przestancie byc slepymi, mosimy widziec terazniejszosc i konfrontowac ja a nie historie, oby nie bylo za pozno..
    A prawica Zydowska ktora ubostwia pana Donalda Trumpa, kiedy do rozumu przyjda kogo ubostwiaja ?

  3. Kolejny sukces artystyczny i finansowy po „Smoleńsku”?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.