Ciekawe artykuly

Niemiecki antysemityzm na co dzień

Żydzi w Niemczech obawiają się nasilenia nastrojów antysemickich. Potwierdza to nowy raport. Niesłusznie wiążą to też z napływem muzułmańskich uchodźców.

 


Od słownych ataków po napady. Żydzi w Niemczech żyją w coraz większym poczuciu zagrożenia ze względu na rosnący antysemityzm.Taka jest konkluzja opublikowanego w poniedziałek (24.04.2017) raportu w tej sprawie. Przygotował go zespół niezależnych ekspertów powołany przed dwoma laty przez Bundestag.

Zasiadająca w komisji Marina Chernivsky mówi, że w opinii Żydów antysemityzm jest zakorzeniony w życiu codziennym w Niemczech. Eksperci wskazują w raporcie na przyczyny takich odczuć. Jedną z nich jest wzrost znaczenia mediów społecznościowych. To właśnie one stały się główną platformą szerzenia mowy nienawiści i antysemickiej nagonki.

Jednakże najczęściej prawie nikt nie zgłasza mowy nienawiści. Juliane Wetzel z Centrum Badań nad Antysemityzmem (Zentrum für Antisemitismusforschung) w Berlinie ubolewa nad brakiem reakcji użytkowników. Dlatego eksperci domagali się podczas prezentacji raportu, aby w ogólnoniemieckiej bazie danych ulepszyć zbieranie informacji, skuteczniej ścigać przestępstwa motywowane antysemityzmem, jak i lepiej pomagać pokrzywdzonym. Ponadto domagają się powołania rzecznika ds. antysemityzmu.
Kliknij na zdjecie a otworzy sie w pelnym rozmiarze

Skrajnie prawicowe nastawienia w Niemczech w latach 2006-2016. Na czerwo: anysemityzm. Na pomarańczowo: darwinizm społeczny. Na żółto: negacja zbrodni narodowych socjalistów

Skrajna prawica popełnia więcej przestępstw

Calosc TUTAJ

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.