Uncategorized

50. rocznica Marca ‘68 w Muzeum PRL-u

Szanowni Państwo,

Muzeum PRL-u w Krakowie przygotowuje wystawę poświęconą wydarzeniom Marca ’68. W związku z tym poszukujemy osób, które wówczas wyemigrowały z Polski i pamiętają te wydarzenia. Dlatego uprzejmie proszę o zamieszczenie na Państwa Blogu ogłoszenia, które przesyłam w załączniku. Będę wdzięczna za pomoc.

Z wyrazami szacunku,

Agata Klimek

Dział Historii

Muzeum PRL-u

Os. Centrum E1

31-934 Kraków

http://www.mprl.pl/


Muzeum PRL-u w Krakowie przygotowuje wystawę poświęconą wydarzeniom Marca ‘68 roku, której wernisaż planowany jest na 2018 rok. Pretekstem do opowieści jest 50. rocznica tych niezwykle ważnych wydarzeń historycznych. Muzeum planuje przygotować narrację nakreślającą tło Marca ’68, opowiadającą o kampanii antysemickiej i jej skutkach, o emigracji polskich Żydów.

W związku z tym przedsięwzięciem Muzeum poszukuje osób, które wyemigrowały z Polski w 1968 roku i wszystkich tych, którzy mogliby podzielić się wspomnieniami dotyczącymi marcowych wydarzeń. Ich relacje, osobiste historie znacząco podniosą poziom merytoryczny i wartość edukacyjną wystawy, przyczynią się do rzetelnego upamiętnienia Marca ’68 w tej placówce.

Prosimy o kontakt pod adresem  historia@mprl.pl

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.