Ciekawe artykuly

Wyjątkowa wystawa w polskim Sejmie: „Żydzi w przestrzeni politycznej II RP”

To ciekawa lekcja historii o polskim parlamentaryzmie i obecności Żydów w jego tworzeniu – mówiła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska we wtorek, podczas otwarcia wystawy „Żydzi w przestrzeni politycznej II RP” w Sejmie.

Kategorie: Ciekawe artykuly

2 odpowiedzi »

  1. Ja również podpisuje się pod wystąpieniem Michała Szczerby i dowiaduje się z przerażeniem, ze tegoroczne podrecznik dla klasy IV nie wspomina nawet o Zagładzie. (Osobiście nie używam terminu Holokaust, ponieważ jest niewłaściwy.) Ładnych pare lat temu, podręcznik historii dla klasy VI zawierał jeszcze 3 i pół linijki o Zagładzie 350 000 Cyganie i 3 i pół miliona obywateli polskich.
    Obecnie, za Michałem Szczerba podkreślam brak nawet tej informacji, mimo ze tez jest fałszywa. Obywatelstwo tych 3 500 000 „obywateli polskich » to drugoplanowa sprawa, tak jak i ci właśnie obywatele byli „drugiej kategorii”. Najwyższy czas, a może ostatnie chwila wbić ludziom- Polakom do głów : ZAGŁADA DOTYCZYŁA WYŁĄCZNIE ŻYDÓW. Nie dlatego ze byli obywatelami polskimi, ale dlatego ze byli ŻYDAMI !!!
    Celowe i karygodne pominiecie tego”DETALU” zakłamuje cała historie IIej Wojny światowej, pajeczynowej polityki nazistowskiej ghett, ośrodków Zagłady, obozów koncentracyjnych, posiekania przedwojennej Polski na „krainy czy regiony” oddane w ręce sprawdzonych morderców.
    To mnie wyjątkowo przeraża, ponieważ prowadzi do coraz większej banalizacji najstraszniejszej katastrofy etyki i moralności ludzkiej, która dozwolila uprzemysłowienie wymordowania 6.000.000 Żydów europejskich oraz kilka milionów nie-Żydów.

  2. Cóż, jeszcze jedna oficjałka, mająca tuszować państwowy antysemityzm. Pochwalam wystąpienie Michała Szczerby.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: