Uncategorized

 LEGIONY – ŻYDZI – ANTYSEMITYZM

Jerzy Klechta

 


Gdy wybiła dziejowa godzina dla Narodu Polskiego,gdy zaświtała Jutrzenka swobody dla wszystkich mieszkańców ziem polskich bez różnicy stanu i wyznania, wtedy zrozumieliśmy, że  obowiązkiem naszym, obowiązkiem obywatelskim, jest wytężenie wszystkich naszych sił, że musimy wspólnie z Narodem Polskim wywalczyć sobie lepszą dolę i przyszłość…Śladami Bolka Jeselewicza kroczcie. Do Broni! Za wolność Polski! Za wolność wszystkich Jej Obywateli! Do broni! Do szeregów polskich! Łączcie się z nami!

ŻYDZI – LEGIONIŚCI

Oto fragment odezwy Żydów – legionistów Józefa Piłsudskiego do wszystkich Żydów. Data odezwy rok 1915. I ruszyli. I zwyciężyli. I powstała II Rzeczpospolita.

Dziadek Piłsudski pozostał im wdzięczny. Otaczał się nimi, miał wśród nich wielu przyjaciół a oni w nim opiekuna. Gdy Janusz Korczak wraz ze swoimi wychowankami prowadzony był do Treblinki założył mundur oficera Legionów Piłsudskiego. W Legionach walczyło ok. 350 Żydów, głównie prawnicy, lekarze, artyści, wśród nich Leopold Gotlieb, który pozostawił po sobie obrazy, rysunki batalistyczne, w tym portrety Piłsudskiego. Jednym z najmłodszych legionistów, który poległ na polu bitwy był Władysław Steinhaus.

Przez prawicę endecką Naczelnik Państwa Polskiego był znienawidzony na równi z Żydami. Gdy rozpętana została nagonka na Gabriela Narutowicza – przyjaciela Piłsudskiego i gdy zamordowali go w Zachęcie  nacjonaliści endeccy, Piłsudski uważał, że kula była przygotowana również dla niego.

Ale oto aktualnie panujący na fotelu wojewody łódzkiego  osobnik,  w ramach rasowej  czystości postanowił uhonorować  czołowego przedwojennego antysemitę, niejakiego Kazimierza Kowalskiego i jego haniebnym imieniem nazwać ulicę. Już przygotowano fanfary na jego cześć.

Pan Bóg w ostatniej chwili zawetował. Sam pomysł, aby odgrzebywać podłe nazwiska i stawiać im pomniki hańbi.

JerzyKlechta

Wszystki wpisy Jerzego

TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.