Konsul Izraela oburzony

Antysemicki akcent podczas jasełek w polskim konsulacie?


Honorowy konsul Izraela na Ukrainie opublikował na Facebooku zdjęcia z jasełek w polskim konsulacie we Lwowie, zarzucając przedstawieniu antysemicką wymowę. – Postać Żyda była najbardziej odrażającym charakterem – komentował i domaga się przeprosin od konsulatu.

Spotkanie opłatkowe w Konsulacie Generalnym RP we Lwowie odbyło się w  przedświąteczny poniedziałek.  Kolędowanie rozpoczęła polska młodzież z Mościsk prezentując ludowe przedstawienie bożonarodzeniowe  „Herody”.

Oleg Vyshniakov, honorowy konsul Izraela, był wstrząśnięty sposobem, w jaki przedstawiono postać Żyda. – Był najbardziej odrażającym charakterem. Występował w czarnym kapeluszu, okularach, ze sztucznymi pejsami i z kartką na plecach: „Żyd na prezydenta”. „To się nie mieści w głowie, że oficjalna instytucja publiczna promuje antysemityzm” – napisał na Facebooku. Czego ci ludzie uczą młodsze pokolenie? Rasizmu? Dyskryminacji? – oburzał się.Dyplomata domaga się oficjalnych przeprosin ze strony polskiego konsula we Lwowie, który był gospodarzem jasełek.

 

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,22842350,antysemicki-akcent-podczas-jaselek-w-polskim-konsulacie-konsul.html#BoxNewsImg&a=66&c=96

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: