Światowy Kongres Żydów potępił wypowiedź premiera Morawieckiego

W opublikowanym w nocy z soboty na niedzielę oświadczeniu przewodniczący Światowego Kongres Żydów (WJC) Ronald S. Lauder potępił „absurdalną i niesumienną” wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, którą w Izraelu odebrano jako stwierdzenie, że wśród sprawców Holokaustu byli także Żydzi. Lauder zażądał odwołania tej wypowiedzi i przeprosin ze strony polskiego rządu.

 Calosc TUTAJ

 


Premier Morawiecki rozmawiał z szefem izraelskiego rządu

Strona polska liczy na kontynuację porozumienia z Izraelem, które zaowocuje wspólnym i godnym upamiętnieniem ofiar II wojny światowej; wśród narodów eksterminowanych były też osoby, które kolaborowały z okupantami – wskazano w komunikacie CIR po rozmowie telefonicznej premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

Calosc TUTAJ


SUMA BŁĘDÓW

 Coraz częściej słychać w Izraelu pytania, czy Polacy upadli na głowę – trudno bowiem uwierzyć, że informacje o ostatnich wydarzeniach to nie przykry żart.

Calosc Tutaj


Yad Vashem chce zmian w nowelizacji ustawy o IPN

Instytut Pamięci Ofiar Holokaustu Yad Vashem w swym stanowisku na temat nowelizacji ustawy o IPN zaapelował do Trybunału Konstytucyjnego, by doprowadził do znacznych zmian w tych przepisach. Odrzucił „uproszczenia” dotyczące historii zawarte w nowelizacji.

Calosc TUTAJ

SPÓJRZCIE NA POLSKICH KATÓW

Postawa mówiąca „obozy były komunistyczne, a nie polskie, więc nie ma tematu” jest zaprzeczeniem dojrzałości.

Calosc TUTAJ


Prezydent Poznania pojechał do Izraela i krytykuje rząd PiS

Przebywający z wizytą w Izraelu Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, skrytykował niedawno przyjętą nowelizację ustawy o IPN. – Polska jest na złej drodze – powiedział w rozmowie z „The Jeruzalem Post”.

Calosc TUTAJ


​Polscy neonaziści czują się bezkarni.

W najbliższą sobotę mają zlot na Mazurach. A 21 kwietnia – z kolegami z Niemiec, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych – będą świętować na Dolnym Śląsku 129. urodziny Führera.

Calosc TUTAJ


Libańska witryna internetowa związana z Hezbollahem: Hezbollah ma 70 tysięcy irańskich pocisków w całej Syrii, gotowych do wystrzelenia na Izrael; za rok będzie miał 500 tysięcy

Artykuł z 9 lutego 2018 r. na popierającej Hezbollah witrynie internetowej Dahiya zawiera twierdzenie, że syryjski prezydent Baszar Al-Assad odrzucił ostatnio żądanie Izraela, przekazane przez rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, by usunąć około 70 tysięcy irańskich pocisków rakietowych dalekiego zasięgu, które Hezbollah ma rozlokowane w całej Syrii i które są wycelowane w Izrael. W artykule znajduje się następnie twierdzenie, że Syria i Hezbollah poprowadzą „wspólną kampanię pocisków” przeciwko Izraelowi i że irańscy eksperci są gotowi do wystrzelenia pocisków na Izrael z każdej części Libanu i Syrii.  Według artykułu Assad poinstruował armię, by pomogła Hezbollahowi budować i kamuflować silosy rakietowe w całym kraju; ponadto toczy się intensywna działalność sprowadzania więcej irańskich pocisków do Syrii poprzez Irak, a więc w ciągu roku Hezbollah będzie miał 500 tysięcy pocisków w Syrii w dodatku do tych, które już są rozlokowane w Libanie.