Ciekawe artykuly

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Światowy Kongres Żydów potępił wypowiedź premiera Morawieckiego

W opublikowanym w nocy z soboty na niedzielę oświadczeniu przewodniczący Światowego Kongres Żydów (WJC) Ronald S. Lauder potępił „absurdalną i niesumienną” wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, którą w Izraelu odebrano jako stwierdzenie, że wśród sprawców Holokaustu byli także Żydzi. Lauder zażądał odwołania tej wypowiedzi i przeprosin ze strony polskiego rządu.

 Calosc TUTAJ

 


Premier Morawiecki rozmawiał z szefem izraelskiego rządu

Strona polska liczy na kontynuację porozumienia z Izraelem, które zaowocuje wspólnym i godnym upamiętnieniem ofiar II wojny światowej; wśród narodów eksterminowanych były też osoby, które kolaborowały z okupantami – wskazano w komunikacie CIR po rozmowie telefonicznej premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

Calosc TUTAJ


SUMA BŁĘDÓW

 Coraz częściej słychać w Izraelu pytania, czy Polacy upadli na głowę – trudno bowiem uwierzyć, że informacje o ostatnich wydarzeniach to nie przykry żart.

Calosc Tutaj


Yad Vashem chce zmian w nowelizacji ustawy o IPN

Instytut Pamięci Ofiar Holokaustu Yad Vashem w swym stanowisku na temat nowelizacji ustawy o IPN zaapelował do Trybunału Konstytucyjnego, by doprowadził do znacznych zmian w tych przepisach. Odrzucił „uproszczenia” dotyczące historii zawarte w nowelizacji.

Calosc TUTAJ

SPÓJRZCIE NA POLSKICH KATÓW

Postawa mówiąca „obozy były komunistyczne, a nie polskie, więc nie ma tematu” jest zaprzeczeniem dojrzałości.

Calosc TUTAJ


Prezydent Poznania pojechał do Izraela i krytykuje rząd PiS

Przebywający z wizytą w Izraelu Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, skrytykował niedawno przyjętą nowelizację ustawy o IPN. – Polska jest na złej drodze – powiedział w rozmowie z „The Jeruzalem Post”.

Calosc TUTAJ


​Polscy neonaziści czują się bezkarni.

W najbliższą sobotę mają zlot na Mazurach. A 21 kwietnia – z kolegami z Niemiec, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych – będą świętować na Dolnym Śląsku 129. urodziny Führera.

Calosc TUTAJ


Libańska witryna internetowa związana z Hezbollahem: Hezbollah ma 70 tysięcy irańskich pocisków w całej Syrii, gotowych do wystrzelenia na Izrael; za rok będzie miał 500 tysięcy

Artykuł z 9 lutego 2018 r. na popierającej Hezbollah witrynie internetowej Dahiya zawiera twierdzenie, że syryjski prezydent Baszar Al-Assad odrzucił ostatnio żądanie Izraela, przekazane przez rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, by usunąć około 70 tysięcy irańskich pocisków rakietowych dalekiego zasięgu, które Hezbollah ma rozlokowane w całej Syrii i które są wycelowane w Izrael. W artykule znajduje się następnie twierdzenie, że Syria i Hezbollah poprowadzą „wspólną kampanię pocisków” przeciwko Izraelowi i że irańscy eksperci są gotowi do wystrzelenia pocisków na Izrael z każdej części Libanu i Syrii.  Według artykułu Assad poinstruował armię, by pomogła Hezbollahowi budować i kamuflować silosy rakietowe w całym kraju; ponadto toczy się intensywna działalność sprowadzania więcej irańskich pocisków do Syrii poprzez Irak, a więc w ciągu roku Hezbollah będzie miał 500 tysięcy pocisków w Syrii w dodatku do tych, które już są rozlokowane w Libanie.

Calosc TUTAJ

Jan Gross: pomniki należą się Żydom wywiezionym z miasteczek, a nie Kaczyńskiem

Badania opinii publicznej pokazują, że większość Polaków uważa, że Polacy bardziej ucierpieli niż Żydzi podczas okupacji. Morawiecki po raz któryś już mówi coś podobnego. Trzeba mieć świra, żeby coś takiego powiedzieć – twierdzi Jan Gross. Autor „Sąsiadów” oraz „Złotych żniw” komentuje ustawę o IPN, politykę historyczną PiS, a także polskie żądania w sprawie reparacji wojennych.

Calosc TUTAJ


„Parchy, dobrze wam tak”

– A jakby się do mnie zgłosiły dzieci tego chłopa, który by mnie widłami zadźgał, gdyby wiedział, kim jestem? Albo dzieci tego mojego gwałciciela, że chcą dla ojca medal? Uratował mi życie. Powiedz mi, co ty myślisz? Że mam mu być wdzięczna?

Calosc TUTAJ


Nie ma żartów – dr Mirosław Tryczyk

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: