Ciekawe artykuly

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Kościół od dekad był zaangażowany w „międzynarodowy spisek kryminalny”
Jeśli władze w Polsce miałyby na tyle odwagi, żeby zainicjować śledztwo, jego wyniki nie byłyby inne od tych w Pensylwanii i Bostonie. Pozostaje pytanie, czy władze w Polsce mają tyle odwagi i czy wierzą, że opinia publiczna ma prawo wiedzieć, jak Kościół przez dziesięciolecia traktował swoje dzieci”, mówi słynny amerykański dziennikarz.

Calosc TUTAJ

Abp Ryś ostrzega: zagładę stworzyli wychowankowie chrześcijańskich Kościołów. To się może powtórzyć

Zagładę stworzyli w dużej mierze ludzie, trzeba to powiedzieć, niestety, z bólem serca, ludzie, których wychowywały Kościoły chrześcijańskie na swoich nabożeństwach” – powiedział abp Grzegorz Ryś, który modlił się przy pomniku upamiętniającym łódzkie ofiary obozów zagłady.

Calosc TUTAJ


Henryk Grynberg :Z historii mojego powiatu. O działalności Narodowych Sił Zbrojnych w powiecie mińskim w czasie wojny i tuż po niej
„Nocą, w lutym 1945 roku, Wichura wkroczył do lokalu posterunku MO w Dobrem i wyprowadził obecnego tam Władysława Matusiewicza. Posterunek przylegał do naszego mieszkania i egzekucja odbyła się pod naszym oknem, z którego wystrzelono szyby, więc leżąc pod łóżkiem wszystko słyszałem”.

   Calosc TUTAJ

Rodrigo Duterte na wojennej ścieżce z narkomanami, Kościołem i Bogiem

Rodrigo Duterte potrafi przekraczać wszystkie granice poprawności politycznej. Jak choćby wtedy, gdy zazdrościł osiągnięć przywódcy III Rzeszy: – Hitler zabił 3 mln Żydów. Na Filipinach jest 3 mln narkomanów. Będę szczęśliwy, jeśli ich wybiję – zadeklarował swego czasu

Calosc TUTAJ


Młyny boże Zapiski o Kościele i Zagładzie

Wiem doskonale, że Polacy ratowali Żydów w czasie Zagłady. Robiły to także siostry zakonne, robili to również księża diecezjalni (dawniej mówiło się świeccy) i zakonnicy.

Calosc TUTAJ


Kultura Żydów polskich na Festiwalu Aszkenazyjskim w Toronto

Festiwal Aszkenazyjski w Toronto, największy odbywający się co dwa lata północnoamerykański festiwal muzyki i kultury żydowskiej, przygotował w tym roku specjalną część programu poświęconą kulturze polskich Żydów.

 Calosc TUTAJ

Szumią pinie na gór szczycie, czyli włoska „Halka” Fabia Biondiego
Międzynarodowy Festiwal Chopin i Jego Europa odbywa się po raz czternasty, w tym roku pod hasłem „Od Chopina do Paderewskiego” – odwołanie do tego ostatniego podyktowane zostało z pewnością obchodami związanymi ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości.
 Calosc TUTAJ

6 bezcennych skarbów, które spłonęły w pożarze Narodowego Muzeum w Rio de Janeiro

Naukowcy nie zbadają już oryginalnych szczątków Luzii, nazywanej Matką Ameryki Południowej, ani kości dinozaurów z Minas Gerais. Nikt nie obejrzy setek południowoamerykańskich mumii ani unikalnej kolekcji około 5 mln owadów i insektów. Narodowe Muzeum Brazylii w Rio de Janeiro praktycznie przestało istnieć. Z punktu widzenia nauki prawie wszystko było w nim bezcenne.

Calosc TUTAJ


Fałszywi sojusznicy Ameryki w Zatoce

Teoretycznie bogaty w ropę szejkanat Kataru jest sojusznikiem Stanów Zjednoczonych. Ten półwysep gości ponad 10 tysięcy wojskowego personelu USA i 72 myśliwce F-15 znajdują się w bazie wojskowej Al Udeid. W tej niespokojnej części świata sojusze, podobnie jak wrogość, mogą być zdradzieckie.

Calosc TUTAJ


Verhofstadt: Facebook jak Kościół w średniowieczu

Światu potrzebny jest nowy internet, zaś Europie potrzebna jest nowa strategia cyfrowa. Zjednoczona Europa będzie w stanie podnieść rękawicę rzuconą jej przez technologie cyfrowe, ale mój plan będzie wymagał scedowania kompetencji przynależnych rządom krajowym na unijne instytucje. Czy jesteśmy na to gotowi? – pyta Guy Verhofstadt.
Calosc TUTAJ


Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.