Uncategorized

Wiadomosci z Izraela dzien po dniu

 

28 września 2018 r.


Hamas leaders leave for Cairo to save ceasefire deal‏Russia says Syria now has S-300 anti-air system‏


PM to examine US peace plan with 'keen and open mind’‏


7 Gazans reportedly killed in Friday’s border riots‏


29 września 2018 r.


Palestyńczycy kontynuowali ataki przeprowadzane ze Strefy Gazy przy pomocy balonów z podwieszonymi bombami zapalającymi, które spowodowały 4 pożary terenów przygranicznych w Izraelu. 

30 września 2018 r.


w nocy niewielki oddział izraelskich żołnierzy wkroczył do arabskiej wioski Nahalin w północnej części Judei. Żołnierze weszli do jednego z domów, by zabrać lekki dla aresztowanego wcześniej Palestyńczyka. Wówczas Arabowie gwałtownie zaatakowali żołnierzy. W starciu ranny został 1 żołnierz. Aresztowano 7 Arabów.


. Palestyńczycy demonstrowali w kilku miejscach wzdłuż bariery granicznej w Strefie Gazy. Palono opony, rzucano kamienie i bomby zapalające, oraz podejmowano próby uszkodzenia płotu granicznego. W stronę izraelskich żołnierzy rzucono ładunki wybuchowe i petardy. Palestyńczycy kontynuowali także ataki przeprowadzane ze Strefy Gazy przy pomocy balonów z podwieszonymi bombami zapalającymi, które spowodowały 2 pożary terenów przygranicznych w Izraelu.


popołudniem Palestyńczycy wszczęli zamieszki przy Ramallah w południowej części Samarii. Rzucano kamienie w stronę izraelskich żołnierzy, którzy odpowiedzieli środkami do rozpraszania tłumu.


wysoki urzędnik Hamasu, Mahmud al-Zahar, oświadczył w Kairze (Egipt), że Mahmud Abbas, opowiada się za izraelską operacją w Strefie Gazy z powodu własnych interesów politycznych. „Abbas chce wszystko kontrolować w Gazie, dlatego wojna jest dla niego dobra.” Powiedział też, że gwałtowne zamieszki „marszów powrotu” na granicy Gazy będą trwały, dopóki nie osiągną swoich celów.


syryjski minister spraw zagranicznych Walid Muallem z zadowoleniem przywitał dostawy rosyjskich systemów obrony powietrznej S-300 do swojego kraju. „Jest to system raczej defensywny niż ofensywny, i przeznaczony jest do obrony syryjskiej przestrzeni powietrznej. Jeśli przeanalizujemy znaczenie obrony syryjskiej przestrzeni powietrznej, to zobaczymy, że odzwierciedla ona bezpieczeństwo i stabilność, a nie wojnę. Chciałbym zauważyć, że jest to bardzo aktualny krok i jesteśmy bardzo wdzięczni Rosji za jej wysiłki. W każdym razie S-300 wystarczy, aby odpowiedzieć na groźby związane z izraelskim zagrożeniem.” Syria zapłąciła 1 mld $ za dostarczenie rosyjskiego systemu S-300. Doniesiono, że dwa rosyjskie samoloty transportowe An-24 wylądowały w czwartek i piątek w rosyjskiej bazie w pobliżu Latakia, przewożąć pierwsze dostawy sprzętu i logistykę nowych baterii.

1 pazdiernika  2018 r.
Sappers neutralize suspected incendiary balloon device in Modiin


Iran’s Revolutionary Guard launches missiles into Syria over parade attack


Efraim

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.