Polityka

NETANJAHU W WARSZAWIE

Jerzy Klechta

 


Do Warszawy wybiera się  premier Izraela Benjamin Netanjahu. Wizyta została zaplanowana jeszcze przed haniebnymi, antysemickimi, wrzaskami antysemitów w Oświęcimiu, którymi kierował bydlak nad bydlakami Piotr Rybak. Premier Izraela przyjedzie do Polski na konferencję poświęconą budowie pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, która odbędzie się 13 i 14 lutego w Warszawie.

Zdaniem mediów izraelskich Netanjahu wygłosi ostre, antyirańskie przemówienie. Media izraelskie (m.in.portal „Times of Israel”) twierdzą ,  że Netanjahu będzie głównym mówcą podczas warszawskiego szczytu. Organizatorem konferencji jest amerykański sekretarz stanu Mike  Pompeo.

„Times of Israel” podaje, że w warszawskim spotkaniu uczestniczyć będą kraje Zatoki Perskiej (Arabia Saudyjska, Kuwejt, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman), nie otrzymały zaproszenia Iran i Autonomia Palestyńska.

Tematyka konferencji odbiega od antysemickich akcji w Polsce. Niemniej nie wykluczone, że poza tą konferencją premier Netanjahu w rozmowach z polskimi politykami odniesie się do haniebnych akcji antysemickich w Polsce.

 

Wszystkie wpisy Jerzego

TUTAJ

Kategorie: Polityka

1 odpowiedź »

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.