Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Фото дня. Передача Израилю личных вещей Захарьи Баумеля в Министерстве обороны РФ.

 

 


Cuchnacy Rafi.

Nazywano go „Cuchnący Rafi”, bo w czasie jednej z pierwszych akcji, kiedy miał wysadzić brytyjski radar na górze Karmel, czołgał się do celu kanałami. Dowodził spektakularną operacją porwania Adolfa Eichmanna, człowieka, którego Izrael postawił przed sądem za zorganizowanie przemysłu śmierci i zagładę milionów europejskich Żydów. Kierował zemstą na terrorystach z organizacji Czarny Wrzesień, którzy w czasie igrzysk olimpijskich w Monachium zamordowali 11 izraelskich sportowców. Rafi Eitan, legenda Mosadu i Szin Betu, zmarł w wieku 93 lat.

Calosc TUTAJ


Konflikt świata z Izraelem w liczbach. Izraelsko-arabski konflikt w kontekście – jakiego nigdy nie widzieliście

Prawdopodobnie więcej słów napisano o izraelsko-arabskim konflikcie niż o jakimkolwiek sporze militarnym po II wojnie światowej. Nie mam możliwości przedstawienia tego na wykresie, ale nie zdziwiłbym się, gdyby słowa napisane o izraelsko-arabskim konflikcie nie przeważały sumy co najmniej dziesięciu największych globalnych konfliktów, które miały miejsce w tym samym czasie.

Calosc TUTAJ


Israelis and the world of jazz get the academic treatment

An upcoming conference on Israeli jazz and Hebrew culture will examine how Sabras got into this musical genre

Calosc TUTAJ

 Redaktor witryny internetowej “Wiadomości Mashregh”, która jest związana z irańskim ministerstwem wywiadu: Mój tweet wyrażający nadzieję na śmierć wszystkich Izraelczyków nie narusza reguł Twittera

Tweet zamieszczony w marcu przez Hassana Soleimaniego, redaktora naczelnego witryny internetowej „Wiadomości Mashregh”. która jest związana z irańskim ministerstwem wywiadu, brzmiał: „W oczekiwaniu na dzień, kiedy narządy wszystkich Izraelczyków zostaną przeszczepione do ciał ludzi na całym świecie, którzy ich potrzebują, i ludzkość zostanie uratowana… #życie izraelskich psów”.

Calosc TUTAJ


Wielka Brytania: Radykalni muzułmanie mile widziani, prześladowani chrześcijanie wręcz przeciwnie

W dwóch niezwiązanych ze sobą sprawach Wielka Brytania odmówiła azylu prześladowanym chrześcijanom motywując to dziwacznymi cytatami ze Starego i Nowego Testamentu. Ci chrześcijanie, mężczyzna i kobieta, są starającymi się oddzielnie o azyl byłymi muzułmanami z Islamskiej Republiki Iranu, kraju, który jest dziewiąty na liście wśród najgorszych prześladowców chrześcijan – szczególnie tych, którzy byli muzułmanami i przeszli na chrześcijaństwo.

Calosc TUTAJ


Turcja: Dziesiątki tysięcy ściganych sądownie za „obrażenie” Erdoğana

„Obraza prezydenta” jest w Turcji przestępstwem. Sprawcę, jeśli zostanie skazany, czeka do czterech lat więzienia – lub więcej, jeśli obraził publicznie. Według profesora prawa z uniwersytetu Bilgi w Stambule, Yamana Akdeniza, od wyboru tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdoğana w 2014 roku rozpoczęto 66 691 „dochodzeń w sprawie obrazy”, czego wynikiem było jak dotąd 12 305 procesów i „liczby te rosną”. Na zdjęciu: turecki prezydent Recep Tayyip Erdoğan na wiecu w Stambule 18 maja 2018 r.

Calosc TUTAJ


Wsparcie Izraela – For the Advancement of Israel global image

 


 SKY ABOVE ISRAEL

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.