Uncategorized

Żydzi i USA największymi wrogami dla polskich radykałów. Antyamerykańska narracja problemem PiS

ANNA MIERZYŃSKA

 

 


Wojna na prawicy. Radykałowie ostrzegają, że rząd PiS spiskuje z Amerykanami i grozi nam „żydowska okupacja Polski”. Na to strona prorządowa tropi postmoczarowców i resortowe dzieci wśród działaczy Konfederacji, którzy niszczą polityczną przyszłość nie tylko PiS-u, ale też Donalda Trumpa

Kampania wyborcza polskiej prawicy do Parlamentu Europejskiego coraz częściej staje się ostrym sporem na temat… Stanów Zjednoczonych.

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy, czyli koalicja skrajnie prawicowych i antyaborcyjnych środowisk, zawiązana specjalnie na wybory do Parlamentu Europejskiego, prowadzi kampanię unijną opartą o postulaty antyamerykańskie i antysemickie jednocześnie.

O samej Unii Europejskiej konfederaci mówią mniej, za to Stanom Zjednoczonym poświęcają wiele energii. Chodzi o słynną ustawę 447, którą narodowcy straszą Polaków twierdząc, że Polska będzie musiała zapłacić Żydom 300 milionów dolarów, a wszystkiemu winny jest amerykański Kongres.

Żądają uchylenia tej ustawy, a przynajmniej wyłączenia Polski spod jej wpływu. Zbierają podpisy pod apelem do Donalda Trumpa, na 11 maja 2019 w Warszawie zapowiedzieli marsz przeciwko „roszczeniom żydowskim”, a kilka dni temu publicysta Stanisław Michalkiewicz opublikował rzekomą „tajną notatkę” z MSZ, która ma być dowodem na układanie się polskiego rządu z Amerykanami na rzecz Żydów.

W spór włączył się nawet Kukiz’15 i złożył do Sejmu projekt ustawy, w którym zobowiązuje rząd do odcięcia się od zapisów ustawy 447.

Dlaczego skrajna prawica w Polsce ma znaczenie?

Mogłoby się wydawać, że postulaty Konfederacji nie mają większego znaczenia: skrajna prawica z trudem przekracza próg wyborczy w ostatnich sondażach, prawdopodobnie nie zdobędzie więcej niż (maksymalnie) 4-5 mandatów.

W poprzednich wyborach do PE komitet Janusza Korwin-Mikkego (teraz członka Konfederacji) zdobył 4 mandaty i ten wynik nie przełożył się na wzrost poparcia dla jego ugrupowania. Jednak radykalna prawica mimo niewielkiego poparcia ma realny, choć pośredni wpływ na polską politykę.

Głosy jej wyborców są bowiem ważne dla PiS-u, zwłaszcza w tym roku. Jak pokazują ostatnie sondaże, już 1 procent głosów może zdecydować, czy wybory do PE wygra PiS czy Koalicja Europejska. Nawet minimalne zwycięstwo będzie dla każdej z tych partii wielkim sukcesem wizerunkowym i wpłynie na nastroje społeczne przed wyborami parlamentarnymi.

PiS musi dziś walczyć o każde środowisko, także o radykalną prawicę. Robi to na kilka sposobów. Czasem przejmuje hasła narodowców i wpisuje je do swojego programu (jak choćby walka z „homolobby”). Kiedy nie ma takiej możliwości – stara się przynajmniej przeciwdziałać czarnemu PR-owi, jaki robią im radykałowie. Dziś w tym kontekście problemem numer jeden jest ustawa 447.

O co chodzi w ustawie 447?

Calosc TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

3 odpowiedzi »

  1. Abram, a co z majatkiem polskich Żydów, który przechwycili ich polscy sasiedzi i do dziś nie chcą oddac? Też Niemcy mają zapłacić?

  2. 300 miliardów ( poprawnie bilionów, albo tysiąc milionów). W artykule jest pomyłka. W innym miejscu w tym artykule pojawia się 300 miliardów.
    A Wielki bałwan to Polacy ,którzy przypomnieli sobie po 70 latach że należą się im odszkodowania. Na głupotę może wymyślą jakąś kuracja genetyczna, ale na głupotę całego społeczeństwa nie znajdą chyba lekarstwa.

  3. Nie 300 milionow a 54 miliardow. Po zaplaceniu przez przemysl niemiecki, ustalono, ze sprawa reparacji niemieckich przez Zydow, skonczyla sie. To bylo parenascie lat temù. Ale Nataniahu wzial w reke majatek tych, ktory nikt nie dziedziczy. Nic nie wskoral az pojawil wie Wielki Balwan. Nataniahu nic nie wskora, ale stosunek z Polakami obrocil w pierzyne. Tradycja zydowska mowi, za zbyt przetrwac Judaizm musi zyc w wrogosci do calego swiata. To dlaczego mamy pretensje do …….?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.