Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Ksiądz Eugeniusz Makulski, budowniczy największej świątyni w Polsce, pedofilem. Kościół wiedział od lat‏ 

W Licheniu Starym najnowsza informacja jest taka: budowniczy sanktuarium ksiądz Eugeniusz Makulski to pedofil. Tak wynika z relacji ofiary ujawnionej w filmie „Tylko nie mów nikomu”. Ale to, co zgorszyło mieszkańców i pielgrzymów, nie zaskoczyło zgromadzenia Marianów, do którego należy ksiądz Eugeniusz. Po 2004 roku, za pedofilię, Kościół po cichu odsunął go od posługi kapłańskiej. Jednak na pomniku zostawił. Lud Boży przez lata oddawał hołd lokalnemu dobrodziejowi. 

Calosc TUTAJ


Dr Ahmed Al-Raissouni, przewodniczący Międzynarodowego Związku Muzułmańskich Uczonych, założonego przez szejka Jousefa Al-Karadawiego: Kwestionowanie Holocaustu jest nie tylko prawem, ale obowiązkiem

22 maja 2019, dr Ahmed Al-Raissouni, przewodniczący Międzynarodowego Związku Uczonych Muzułmańskich (IUMS), opublikował artykuł zatytułowany Dlaczego jest konieczne kwestionowanie Holocaustu na stronie internetowej IUMS i na swojej stronie Facebooka. W Artykule twierdzi, że Holocaust nabył „przesadzoną aureolę” i że kwestionowanie jego prawdziwości i zasięgu jest nie tylko prawem, ale także obowiązkiem. 

Calosc TUTAJ

 


Archiwum Holokaustu umieszcza miliony dokumentów w internecie

Międzynarodowa Służba Poszukiwań (ITS), centrum dokumentacji losów ofiar nazistowskich Niemiec z siedzibą w Bad Arolsen w Hesji, umieściła we wtorek w internecie 13 milionów dokumentów pochodzących z obozów koncentracyjnych.

Calosc TUTAJ

Białoruś: masowy grób w żydowskim gettcie z czasów wojny. Szczątki ponad 1200 osób

W Brześciu, na zachodzie Białorusi, zakończyły się prace ekshumacyjne w miejscu, gdzie w czasie niemieckiej okupacji znajdowało się getto żydowskie. Władze miasta poinformowały, że znaleziono tam szczątki ponad 1200 osób.

Calosc TUTAJ


Bong Joon-ho ze Złotą Palmą! Znamy zwycięzców festiwalu filmowego w Cannes

Zakończyła się ceremonia rozdania nagród na 72. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym z Cannes. O główną nagrodę – Złotą Palmę – walczyło 21 filmów. Jury pod przewodnictwem Alejandro González Iñárritu za najlepszy film uznało „Parasite” w reż. Bong Joon-ho. Wśród wyróżnionych aktorów – Antonio Banderas i Emily Beecham. Po raz kolejny przyznano „specjalną” Złotą Palmę – otrzymał ją reżyser Elia Suleiman.

Calosc TUTAJ


Nagroda Kapuścińskiego 2019 dla Macieja Zaremby Bielawskiego za „Dom z dwiema wieżami”. „Arcypolska opowieść napisana po szwedzku”

Maciej Zaremba Bielawski z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za autobiograficzny reportaż „Dom z dwiema wieżami”. – Gdyby ta książka była chociaż trochę mniej piękna, nie dałoby się wytrzymać bólu zawartej w niej opowieści – uzasadniali jurorzy.

CaloscTUTAJ


 

Seniorzy z Gminy Wyznaniowej Żydowskiej na spotkaniu z Pierwszą Damą

W poniedziałek Pierwsza Dama spotkała się z seniorami zrzeszonymi w Gminie Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie. Rozmawiano o aktywizacji osób starszych, a także o historii i powojennych losach społeczności.

Calosc TUTAJ


Unikatowy Film Z Okupowanego Lublina I Eksterminacji Żydów


 Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha rozpocznie się 1 czerwca


 

 

Wyretuszowani, czyli jak wymazywano ludzi z kart historii

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.