Polityka

. Kto mówi, że przestępstwo nie popłaca?

.

Miejsce samochodowego zamachu na dwoje izraelskich nastolatków.

 

Przyslala Katharina Dr.Gasinska-Lepsien


Mordowanie Żydów jest najwyżej płatnym zajęciem w Autonomii Palestyńskiej. Nic dziwnego, że nie brak kandydatów, szczególnie, że sprawcy identyfikują się z celem. Nahum Nevies, 17 lat, z Elazar, walczy obecnie o życie. Jego siostra, Noam, 19 lat, jest nadal w dość ciężkim stanie, czeka ją długa i bolesna droga rehabilitacji. Rodzeństwo jest z Elazar w Gusz Ecjon. Nahuma i
Noam staranował w piątek samochód, który umyślnie skierował się na nich na przystanku autobusowym w Elazar. Kierowcą tego samochodu był Alaa Harimi, 26 lat, z Betlejem, którego zastrzelił nie będący na służbie policjant.

Dziś rano Israel Resource News Agency wyprawiła reportera do domu Harimiego, który nie było trudno znaleźć.

Od piątkowej próby morderstwa wokół domu tego zamachowcy odbywa się świętowanie i odpalanie petard.

Kiedy nasz reporter zbliżył się do domu Harimiego, rodzina zabitego kierowcy miała tylko jedno pytanie: „Jaki jest stan chłopca, którego Harimi przejechał?”

Ich troska była zaskakująca.

Nasz reporter odkrył, o co rodzina Harimi pytała naprawdę.

Rodzina Harimi chciała wiedzieć, czy ich syn dokonał przysłowiowego coup de grace i czy rzeczywiście zabił tego młodego Żyda?

Krótko mówiąc: jeśli Nahum umrze z powodu odniesionych ran, rodzina Harimi będzie dożywotnio dostawać gotówkę od Autonomii Palestyńskiej i będzie darzona honorem.

Micah Avni, którego ojca arabski terrorysta zabił kilka lat temu w autobusie w Jerozolimie, był w stanie stwierdzić, że rodzina człowieka, który zamordował jego ojca, otrzymała około dwa miliony dolarów jako wyraz uhonorowania ich za zamordowanie ojca Avniego.

Zaledwie cztery lata temu człowiek, który zajmuje się badaniami nad terrorem, podpułkownik (w stanie spoczynku.) Jonathan D. Halevi, odkrył i przetłumaczył oficjalne rozporządzenie Autonomii Palestyńskiej, zgodnie z którym automatycznie wypłaca się pieniądze każdemu, kto zamorduje Żyda, a to obejmuje również dożywotnie wypłaty dla rodziny mordercy.

Te oficjalne nagrody za morderstwa Organizacji Wyzwolenia Palestyny znajdują odbicie w szeregu rozporządzeniach AP dotyczących wynagrodzeń za mordy, a rozmiary tych wypłat zostały ujawnione przez Jerusalem Center for Public Affairs i są dostępne tu: http://jcpa.org/the-2018-report-on-palestinian-authority-payments-of-salaries-to-terrorists-in-2018/

Jak reagują Żydzi na świecie na wypłaty włączone w system prawny Autonomii Palestyńskiej, który to system dostarcza automatycznych wypłat każdemu, kto zabije Żyda?

Trudno powiedzieć. Zadaliśmy to pytanie rabinowi Rickowi Jacobsowi, kierującemu największą żydowską denominacją – Union for Reform Judaism.

Zapytaliśmy rabina Jacobsa, który z wielka pasją popiera założenie państwa OWP, o jego reakcję na fakt, że OWP, poprzez swoje administracyjne ramię, Autonomię Palestyńską, nagradza każdego, kto zamorduje Żyda.

Rabin Jacobs nie chciał odpowiedzieć na to pytanie, które stawialiśmy mu kilkakrotnie.

Izrael ma obowiązek zrobienia wszystkiego, co możliwe, by pozbyć się OWP, która uznaje zamordowanie jakiegokolwiek Żyda za najwyższą wartość, do jakiej może dążyć palestyński Arab. Izrael może obecnie definiować każdego, kto popiera państwo OWP, jako wspólnika morderstwa.

(Informacja: Moja bliska przyjaciółka i redaktorka, Rochel Sylvetsky, jest babcią Nahuma i Noam Nevies. Oby wrócili do pełnego zdrowia.)

Who says that crime does not pay?

Israel National News, 20 sierpnia 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

David Bedein

Amerykański pisarz i dziennikarz jak również dyrektor Center for Near East Policy Research.

Od Redakcji „Listów z naszego sadu”:

Przed kilkunastoma dniami „prezydent” Abbas powiedział stanowczo, że Autonomia Palestyńska nie zaprzestanie tych praktyk. Poniżej zamieszczone na jego stronie internetowej 10 sierpnia 2019 wideo z jego przemówieniem. (Pod wideo polskie tłumaczenie).

Mahmoud Abbas: Pozostaniemy [tutaj] i nikt nie może nas usunąć z naszej ojczyzny. Jeśli chcą, to sami mogą odejść. Ci, którzy są obcy tej ziemi, nie mają do niej prawa. Mówimy im więc: Każdy kamień, jakiego [użyliście] do budowania na naszej ziemi i każdy dom, jaki zbudowaliście na naszej ziemi, z pewnością będzie zniszczony, z wolą Allaha.

[…]

Niezależnie od tego, ile domów i ile osiedli oświadczają, że [planują zbudować] tutaj i tam – wszystkie zostaną zniszczone, z wolą Allaha. Wszystkie przejdą na śmietnik historii. Przypomną sobie, że ta ziemia należy do jej ludu. Ta ziemia należy do ludzi, którzy w niej żyli. Należy do Kananejczyków, którzy żyli tutaj 5000 lat temu. My jesteśmy Kananejczykami!

[…]

Powiedzieliśmy im: Nie na spotkanie w Warszawie! Nie na spotkanie w Manamie! Nie na wszystko, co nie jest do przyjęcia przez lud palestyński! Jerozolima, jakkolwiek ją nazywają… „zjednoczona”… Przenieśli ich ambasadę… Jerozolima jest nasza, czy im się to podoba, czy nie.

Publiczność: Na Jerozolimę maszerujemy, męczennicy, milionami! Na Jerozolimę maszerujemy, męczennicy, milionami! Na Jerozolimę maszerujemy, męczennicy, milionami!

Mahmoud Abbas: Wejdziemy do Jerozolimy – miliony wojowników! Wejdziemy do niej! Wszyscy z nas, cały lud palestyński, cały naród arabski, naród islamski i naród chrześcijański… Oni wszyscy wejdą do Jerozolimy.

Nie zaakceptujemy ich określenia naszych męczenników jako terrorystów. Nasi męczennicy są męczennikami ojczyzny.

Nie pozwolimy im odjąć ani jednego grosza z ich pieniędzy. Wszystkie pieniądze pójdą z powrotem do nich, ponieważ męczennicy, ranni i więźniowie są najświętsza rzeczą, jaką mamy.

http://www.listyznaszegosadu.pl/m/brunatna-fala/kto-malwi-ze-przestepstwo-nie-poplaca-1

Kategorie: Polityka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.