Ciekawe artykuly

Aktualne artykuły minionego tygodnia zebral Adam Mer

 

 

 

 


Parlament Iraku głosuje za wydaleniem z kraju wojsk USA i koalicji – w tym Polaków

Iracki parlament większością głosów rozwiązał umowę o bezpieczeństwie ze Stanami Zjednoczonymi, nakazując tym samym wycofanie wojsk międzynarodowej koalicji z Iraku. Należą do niej m.in. żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego. To kolejna konsekwencja zabicia przez lotnictwo USA irańskiego gen. Kasema Sulejmaniego w Bagdadzie.

Wiecej TUTAJ


Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości cz. 1

Jeszcze do niedawna byłem całkowicie przekonany, iż przez te wszystkie lata pasjonowania się religioznawstwem i religiami, tak dużo o nich nabyłem różnorodnej wiedzy, że już nic nie jest w stanie mnie zadziwić czy też zaskoczyć czymś nowym i nieznanym. Moja pewność siebie w tej kwestii, została ostatnio poddana szczególnej weryfikacji dzięki lekturze książki, do której przeczytania zachęcił mnie artykuł p.Koraszewskiego „Na początku był jakiś Jezus”, publikowany w sierpniu na tym portalu. Ta książka nosi tytuł: Tak wymyślono chrześcijaństwo, a jej autorem jest włoski badacz historii religii – Leo Zen.

Calosc TUTAJ


 

Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości cz. 2

Na wstępie wyjaśnię (skoro nie zrobiłem tego w poprzedniej części), iż tytuł tego cyklu ma podwójne znaczenie. Tą najdłuższą mistyfikacją w dziejach ludzkości (przez długi czas nieświadomą) są oczywiście religie oparte na idei bogów/Boga, których historia liczy sobie kilkadziesiąt tysięcy lat. Jednakże w opisywanym tu przypadku chodzi o początki religii chrześcijańskiej i ta tytułowa mistyfikacja dotyczy właśnie tego problemu (czyli liczy sobie kilkanaście wieków). Przypomnę tylko, iż ów cykl jest odniesieniem do publikacji pt. Tak wymyślono chrześcijaństwo autorstwa Leo Zena, włoskiego badacza historii religii.

Calosc TUTAJ


Michael Schudrich, rabin Polski: “Jedenaście miesięcy modlitwy za Pawła Adamowicza”

Naczelny rabin Polski, Michael Schudrich, 26 grudnia odwiedził Gminę Wyznaniową Żydowską w Gdańsku, na święto Chanuka. Dla naszego portalu stało się to okazją, by zapytać o Pawła Adamowicza, w związku z nadchodzącą rocznicą zabójstwa prezydenta Gdańska.

Wiecej TUTAJ


Żydowska kochanka Hitlera. Księżniczka, która uwiodła samego Führera

Stephanie von Hohenlohe za sprawą swej inteligencji stała się mistrzynią uwodzenia i kierowania poczynaniami mężczyzn. Księżniczka była osobą pełną uroku osobistego, któremu nie mogli oprzeć się najwięksi europejscy arystokraci, a także sam Adolf Hitler. Führer całkowicie zignorował jej żydowskie pochodzenie, powierzając istotne misje nazistów.

Calosc TUTAJ


Tusk: Nadciąga polityczne trzęsienie ziemi. Europa i USA muszą zachować jedność

Były przewodniczący Rady Europejskiej w obliczu rosnącego napięcia pomiędzy Iranem i USA wezwał Europę do jedności z potężnym sojusznikiem po drugiej stronie Atlantyku. Donald Tusk przewiduje, że ostatnie działania obu zwaśnionych państw mogą mieć wyjątkowo poważne konsekwencje

Calosc TUTAJ


10 substancji, które zabijają komórki rakowe

Niewiele chorób powoduje tyle strachu i cierpienia co nowotwory. To prawda, że zmiana stylu życia, regularne ćwiczenia, utrzymywanie odpowiedniej wagi, niepalenie papierosów, jedzenie odpowiednich pokarmów, unikanie leków, częste przebywanie na słońcu, przeprowadzanie naturalnych kuracji, zapobiegają rozwój komórek rakowych.

Calosc TUTAJ


5 największych klęsk głodu w dziejach. Z czyjej winy dziesiątki milionów ludzi umierały w męczarniach?

Skala tych katastrof była wręcz niewyobrażalna, a ich ofiary liczy się w dziesiątkach milionów. Ale bardziej niż liczby przeraża fakt, że to nie klimat był głównym źródłem ich nieszczęść. Za najstraszliwszymi klęskami głodu w dziejach stali konkretni ludzie.

Calosc TUTAJ


Inkowie a tajemnica „mówiących chust”

Już od momentu pojawienia się na ziemiach inkaskich „ brodacze ” byli bacznie obserwowani przez tubylców. Uwagę Inków przykuwały ekwipunek, wierzchowce a szczególnie rozmowa przybyszy z enigmatycznymi „białymi chustami”.

Calosc TUTAJ


Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.