Ciekawe artykuly

Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy

Żydowscy uchodźcy z Iraku 1951 rok.

Pokazanie historycznej czystki etnicznej Żydów w całej Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu jest prostą metodą na pokazanie dowodów antysemityzmu wewnątrz sprawy palestyńskiej.  Ten przykład zaczął się od  prostego tweeta. Tweet, który wyraźnie pokazuje, że podczas gdy Arabowie stanowią ponad 20% populacji Izraela, w pozostałych krajach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej praktycznie nie ma już Żydów.  Ponieważ niektóre z tych terenów, takie jak Maroko i Irak, miały duże żydowskie populacje – staje się oczywiste, że Żydzi zostali etnicznie wyczyszczeni z regionu Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Tweet był popularny – przetwitowano go 2500 razy i miał 8300 polubień. Komunikat jest wyraźny i łatwy do zrozumienia. Milion Żydów żył w miejscach takich jak Syria, Egipt, Irak and Tunezja. W taki lub inny sposób Arabowie w regionie zwrócili się przeciwko swoim Żydom i z większości miejsc wygnali ich. Typowy akt antysemickich prześladowań. Kiedy więc ludzie mówią o czystce etnicznej w związku z konfliktem arabsko-izraelskim – istnieje JEDNA, oczywista czystka etniczna, o której naprawdę musimy mówić. Ci ludzie nie byli częścią konfliktu, uważali, że są u siebie w domu i identyfikowali się – jak Żydzi zawsze to robią – z krajem, w którym żyli.  Nie było wśród nich grup używających przemocy. Po prostu zostali uznani za obcych, prześladowani i wygnani ze swoich domów – często zmuszeni do pozostawienia całego swojego dobytku.

Czystka etniczna – proste równanie

Mamy więc proste równanie dla aktywistów praw człowieka. Jeśli ludzie, którzy gorąco opowiadają się za „sprawą palestyńską”, robią to z powodu „praw człowieka”, to najniższym z oczekiwań, najniższą poprzeczką byłoby także z ich strony okazanie współczucia żydowskim ofiarom czystki etnicznej. Jeśli tego nie ma, mamy solidny dowód, że ich poparcie dla sprawy palestyńskiej zupełnie nie opiera się na kwestii praw człowieka.


PAMIĘTAJCIE:
 Wszystkie te odpowiedzi były odpowiedzią na ten jeden tweet:

Reakcja – oczywisty antysemityzm

Są tacy, którzy nie próbują ukrywać swojego antysemityzmu. To są konta, które publicznie i z dumą pokazują swój antysemityzm:

Calosc  TUTAJ

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.