Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Izrael pomaga Palestyńczykom w powstrzymaniu koronawirusa; Arabowie zdradzają ich

Podczas gdy Izrael współpracuje bez wytchnienia z Palestyńczykami, by ograniczyć i zapobiec szerzeniu się koronawirusa, państwa arabskie wydają się robić to, co robią najlepiej, kiedy chodzi o pomoc dla ich palestyńskich braci: ignorują ich potrzeby.

Calosc TUTAJ


76 lat temu Niemcy rozpoczęli Akcję Reinhardt – zagładę Żydów w Generalnym Gubernatorstwie

76 lat temu, w nocy z 16 na 17 marca 1942 roku, Niemcy rozpoczęli likwidację getta w Lublinie, wysyłając transporty Żydów do obozu zagłady w Bełżcu. Wydarzenia te zapoczątkowały Akcję Reinhardt – zaplanowaną przez nazistów zagładę Żydów na terenie Generalnego Gubernatorstwa.

Calosc TUTAJ


Saudyjski uczony islamski, Muhammad bin Abdul Karim Issa: Nie ma miejsca na polityczny islam we Francji ani nigdzie indziej; Ludzie muszą respektować prawa i wartości swoich krajów, albo wyjechać

Saudyjski duchowny, Muhammad bin Abdul Karim Issa, sekretarz generalny Światowej Ligii Muzułmańskiej, powiedział 4 marca 2020 r. w wywiadzie dla France 24 TV po arabsku, że nie ma miejsca dla politycznego islamu we Francji ani nigdzie indziej, ponieważ nie stosuje się do wartości islamu ani do wartości narodowych żadnego kraju. Powiedział, że ludzie muszą respektować konstytucję, prawa i kulturę kraju, w którym żyją, i że powinni przenieść się gdzie indziej, jeśli im się one nie podobają.

Calosc TUTAJ


Wymordowanie 3 mln polskich Żydów nie było dla polskiego podziemia wystarczającym powodem do buntu przeciwko Niemcom

Jako pięcioletni chłopiec po raz pierwszy w życiu widziałem czołgi – jechały naszą ulicą, żeby “wyzwolić” Cieszyn. To nie były czołgi niemieckie czy radzieckie. Były polskie.

Calosc TUTAJ


Teatr Żydowski przechodzi do świata on-line i jako pierwszy teatr w Polsce proponuje regularny wirtualny repertuar na najbliższe tygodnie 

Przygotowaliśmy repertuar on-line, zbudowany zarówno ze spektakli na żywo, jak i z bogatego archiwum teatru. W najbliższym czasie zaproponuje widzom spotkania z historią teatru, czytania performatywne na żywo, spektakle archiwalne, a także transmisje spektakli na żywo, w tym premiery – kiedy tylko będzie to bezpieczne.

Calosc

#TeatrZydowskiwDomu


#KulturaZdalnie – Culture.pl na czas kwarantanny

Instytut Adama Mickiewicza włącza się w akcję #ZostańWDomu. Od 18 marca dostępne jest specjalne wydanie Culture.pl: #KulturaZdalnie. To przewodnik po najbardziej wartościowych i często nieoczywistych zasobach polskiej kultury dostępnych online – bez wychodzenia z domu.

Calosc TUTAJ


Jak Polacy z „granatowej” policji masowo mordowali Żydów. Wstrząsające nowe badania

Tysiące Polaków z formacji „granatowej” policji w czasie okupacji pomagało Niemcom mordować Żydów. Porządni obywatele, przedwojenni policjanci, masowo zachowywali się w czasie okupacji jak bestie. Ponurą historię tej formacji opisuje historyk prof. Jan Grabowski w nowej książce. To cios w rządową politykę historyczną

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.