Filmy i ksiazki

ANTYSEMICKI PASZKWIL

.

Jerzy Klechta

 


 

 

Wkrótce ukazać się ma książka pt. „Cham niezbuntowany”.

A w niej porcja antysemickiego jadu. Nie byłoby sensu o niej wspominać, gdyby nie to, że autor – niejaki Ziemkiewicz, który gdy tylko ma okazję nie tylko przeinacza fakty, co więcej : pluje na wszystko i wszystkich, którzy otwarcie przyznają, udawadniają jak głęboko posuwają się antysemici.

 

W  antysemickim paszkwilu „ Cham niezbuntowany” czytamy m.in.: „syjonizm pod wpływem Holocaustu , a raczej mitu Holocaustu, który sam zbudował, nabrał  szczególnego okrucieństwa. Shoah dowiódł, twierdzą dziś jego prominentni przedstawiciele, że Żydzi muszą być bezwzględni”.

 

Autor tych kłamliwych ocen i insynuacji wpisuje się w retorykę marca 1968. Jest coś paskudnego w tym antysemickim paszkwilu.

 

Jerzy Klechta 


 

Wszystkie wpisy Jerzego

TUTAJ

 

Kategorie: Filmy i ksiazki

2 odpowiedzi »

  1. Wykupić cały nakład i postawić polski rząd przed międzynarodowym trybunałem w Hadze za propagowanie rasizmu. Ale powinien to zrobić nie Izrael, bo wtedy rzecz nie przejdzie.
    A kto to zrobi?
    Swoją drogą rząd izraelski powinien zaprotestować i odpowiedzieć embargiem (za całokształt polskiej ”wolności słowa”).
    A kto to zrobi?
    Dobrze, że są w Polsce ludzie, dla których prawda jest niezbywalną wartością. Nadzieja w nich, ale trzeba cierpliwie (…) czekać aż się zbierze tego dosyć, by pojawiła się masa krytyczna. Za sto lat? Tu jestem optymistą.

  2. ”Chcieliscie Polski – no to ją macie! Skumbrie w tomacie, pstrąg” – K.I.Galczyński

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.