Ciekawe artykuly

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

.

Znieważenie głowy państwa. Polski sąd wysłał Żyda za kraty, bo skrytykował Adolfa Hitlera

Przepis karny przewidujący konsekwencje za znieważenie głowy obcego państwa co jakiś czas wywołuje głośne kontrowersje. W XXI wieku wyrok więzienia w zawieszeniu i wysokiej grzywny usłyszał Jerzy Urban za wypowiedzi na temat Jana Pawła II. W przedwojennej Polsce nawet surowiej ukarano człowieka, który ważył się skrytykować… Adolfa Hitlera.

Wiecej TUTAJ


The Chauvin-Floyd Affair

Wiecej TUTAJ

 


Amerykańscy „nędznicy” chcą radykalnych zmian. Pokazujemy źródła zamieszek w Stanach Zjednoczonych

Czy akcja afirmatywna miała sens? Z jakiego powodu systemowa dyskryminacja Afroamerykanów wcale się nie zmniejsza? I dlaczego uciskanym nie można odebrać pamięci – odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące zamieszek w USA

Wiecej TUTAJ


Wiadomosci z ŻIH

TUTAJ


W Łodzi powstaje multimedialna wystawa „Ziemia Obiecana”

Kończy się remont Pałacu Poznańskich – jednego z najbardziej reprezentacyjnych i najcenniejszych zabytków Łodzi. W jego podziemiach powstaje multimedialna wystawa „Ziemia Obiecana – wczoraj i dziś. Łódź w Europie. Europa w Łodzi”.

Calosc TUTAJ

 


Przysłowia żydowskie. Trzydzieści najlepszych.

Najlepszych – oczywiście – w mojej subiektywnej opinii. Cześć z nich zamieściłem w grupie Forum Żydów Polskich na Facebooku i cieszyły się sporym zainteresowaniem. Postanowiłem więc zebrać je razem. I oto są tutaj. Zapraszam do lektury.

Wiecej TUTAJ


Oficjalna strona Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego
 Muzułmański Związek Religijny w RP uruchomił stronę internetową muzulmanie.pl, która ma być źródłem informacji nie tylko o samych praktykach religijnych, ale również o takich aspektach życia wiernych, jak medycyna czy ekologia.
Koran – pdf – 518 str – Wydanie 2018  
Wiecej TUTAJ

Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne

We wtorek w „Haaretz” ukazał się zdumiewający artykuł napisany przez byłego palestyńskiego negocjatora, Biszarę Bahbaha.  Bahbah dał palestyńskiemu kierownictwu radę, która jest oczywista i racjonalna. I to właśnie czyni, że ten artykuł jest zdumiewający – Arabowie zazwyczaj hołubią palestyńskich przywódców zamiast mówić im trudne prawdy.

Wiecej TUTAJ


Jesienią otwarcie wystawy w powstającym muzeum w Sobiborze

W październiku ma być udostępniona dla zwiedzających wystawa stała w budowanym Muzeum i Miejscu Pamięci w Sobiborze (Lubelskie), gdzie w latach 1942–1943 funkcjonował niemiecki obóz zagłady, w którym zamordowano ok. 180 tys. Żydów.

Wiecej TUTAJ


Autonomia Palestyńska i Fatah kontynuują gloryfikowanie terrorystów, którzy dokonali zamachów terrorystycznych na cywilów

W ostatnich miesiącach Autonomia Palestyńska (AP) i ruch Fatahu kontynuowali tradycję gloryfikowania terrorystów, którzy dokonali zamachów terrorystycznych przeciwko Izraelczykom, włącznie z cywilami

Wiecej TUTAJ


Sztuczne oburzenie o ”aneksję” 

Aneksja! To słowo jest wypluwane z takim jadem, że można by pomyśleć, że chodzi o masowe morderstwo. Od Mahmouda Abbasa do króla Jordanii Abdullaha, do Unii Europejskiej, do Justina Trudeau, potępienia, ostrzeżenia i groźby płyną nieustannie. I, oczywiście, Joe Biden ma też coś do powiedzenia.

 Wiecej TUTAJ

W lipcu w Żydowskim Muzeum Galicja wystawa poświęcona J. M. Szancerowi

Jan Marcin Szancer, wybitny polski artysta ilustrator żydowskiego pochodzenia, będzie bohaterem wystawy w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie. Jej otwarcie zaplanowano w lipcu. Na platformie „Polak potrafi” ruszyła właśnie zbiórka pieniędzy na organizację ekspozycji.
Wiecej TUTAJ

Mniej znaczy więcej. Przyznaliśmy Nagrodę Architektoniczną!

Niemal jednogłośnie jury Nagrody Architektonicznej POLITYKI uznało, że Grand Prix edycji 2019 trafi do Domu dla Bezdomnych, zbudowanego w malutkiej wsi Jankowice.

Wiecej TUTAJ

.

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.