Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi

15 maja Hamas buldożerami zburzył częściowo zbudowany dom, który należy do rodziny  Sza’ath w mieście Chan Junis. Hamas twierdził, że dom był budowany bez właściwego pozwolenia. Według naocznych świadków, podczas burzenia dziesiątki członków Hamasu uzbrojonych w pałki i paralizatory bili kobiety i dzieci, i obrzucali obelgami innych członków rodziny Sza’ath.

Wiecej TUTAJ


Turcja: „Resztki po mieczu” Erdogana

Publiczne użycie przez tureckiego prezydenta, Recepa Tayyip Erdoğana, obelgi „resztki po mieczu” w odniesieniu do ocalałych z masakr chrześcijan w jego kraju jest na wielu poziomach alarmujące. Zwrot jest nie tylko obelgą wobec ofiar i ocalałych z masakr, ale zagraża także bezpieczeństwu zanikającej społeczności chrześcijańskiej w Turcji, która często narażona jest na prześladowania, włącznie z fizycznymi atakami

Wiecej TUTAJ


W Muzeum Miasta Łodzi powstaje multimedialna wystawa „Ziemia Obiecana”

Wystawa, jest częścią kończącego się w czerwcu ponad dwuletniego remontu Pałacu Izraela Poznańskiego, siedziby Muzeum Miasta Łodzi. Jak zapowiadają pomysłodawcy, ekspozycja „Ziemia Obiecana wczoraj i dziś. Łódź w Europie. Europa w Łodzi” będzie opowieścią o mieście i jego mieszkańcach zaprezentowaną w pięciu blokach tematycznych. Wszystkie eksponaty pochodzą ze zbiorów muzeum.

Wiecej TUTAJ


Sabaheddin Torkilmaz, szef Szyickiego Centrum w Berlinie w irańskiej telewizji: Rewolucja Chomeiniego nie zna granic; Rządy Prawoznawcy przeciwstawiają się liberalnej demokracji 

Sabaheddin Torkilmaz, szef Islamskiego Centrum Imama Rezy w Berlinie, powiedział 3 czerwca  2020 r. w wywiadzie dla Ofogh TV (Iran), że imam Chomeini i Islamska Rewolucja zainspirowali Irak, Syrię, Palestynę, Jemen, Liban i inne kraje w Afryce i Ameryce Łacińskiej. Powiedział, że Islamska Rewolucja nie ma granic i że Rządy Prawoznawcy stoją w opozycji do liberalnej demokracji i amerykańskiej demokracji.

Wiecej TUTAJ


Od soboty znów otwarta Stara Synagoga w Krakowie

Od soboty będzie otwarta Stara Synagoga na krakowskim Kazimierzu. To ostatni z oddziałów Muzeum Krakowa udostępniany zwiedzającym po złagodzeniu restrykcji związanych z pandemią koronawirusa.

Wiecej TUTAJ


Niechętnie lecz bez wahania zagłosuję na Donalda Trumpa

Muszę przyznać, że wiarygodność mojego stanowiska #NeverTrump jest dość imponująca.

Wiecej TUTAJ


Czterej jeźdźcy Amerykańskiej Apokalipsy

Potrzeba wiele, żeby stworzyć cywilizację. I chociaż niszczenie cywilizacji jest znacznie łatwiejsze, zajmuje również sporo wysiłku.Jednak teraz mamy cztery korzenie zła, które to zniszczenie gwarantują.

Wiecej TUTAJ


Czy Izrael zdecyduje się na aneksję?

Dylemat nowego rządu izraelskiego polega na tym, czy wykorzystać prezydenturę Trumpa do dalszej ekspansji terytorialnej państwa żydowskiego.

– Jeżeli Izrael zdecyduje się na aneksję 1 lipca, ogłosimy powstanie państwa palestyńskiego ze stolicą w Jerozolimie – zapowiedział Mohammed Sztajeh, premier Autonomii Palestyńskiej

Wiecej TUTAJ


Rap na temat dyskryminacji Żydów w PRL, a ściślej – w Szczecinie, gdzie było ich wielu.

Głównie chodzi tu o upamiętnienie zespołu big-beatowego „Następcy Tronów”, w którym grali chłopcy żydowskiego pochodzenia. Nie wszystko da się zrozumieć (slang, lokalne sprawy, niedbała wymowa), ale sam fakt, że powstał taki utwór, jest niesamowicie budujący. Koniecznie posłuchajcie! No i znajdźcie na YT „Następców Tronów”!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.