Uncategorized

końkret

.

natan gurfinkiel:


prefiksy, czyli przedrostki są ważnym elementem języka, zwłaszcza gdy kojarzą się z zoologią. w narzeczu słowiańskiego plemienia franczków co tośmy to je nauczyli posługiwać się widelcem, najważniejsze są słowa z kocim przedrostkiem, takie jak château. chagall, chapeau bas, chamonix, chassis itp..

w naszym kraju (nie będzie zagranica w obcych językach pouczała nas jak mamy żyć!) tradycja ułańska nadal dominuje w zbiorowej świadomości.

najważniejszym zwierzęciem nie jest więc kot, lecz koń. mówimy przeto końcepcja (antykońcepcja jest końspiracyjna), końgregacja, końfabulacja.

to ostatnie słowo z hippicznym przedrostkiem odgrywa szczególnie ważną rolę, jako że dzięki opowiadaniu baśni (w kocim narzeczu – les fables) o coraz lepszej teraźniejszości i wspaniałej przyszłości, z trudem, bo z trudem, ale wygrała wybory prezydenckie. euforia trwa nadal i końfabulacja kwitnie w przychylnych rządowi mediach.

a raczej kwitła po dziś dzień, bo oto ministerium finansów opublikowało dane, z których wynika, że tegoroczny deficyt budżetowy wyniesie co najmniej 100 miliardów zł, a może być nawet znacznie większy. już teraz inflacja w polsce jest największa w całej UE.

kret wyszedł z podziemia i zaczął sterować obłędnie rączym koniem…


końkret


Wszystkie wpisy Natana

TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

  1. Pozyczke ? Nie, wiekszosc za darmo jako darowizne od EU w ramach Marcron-Merkel Wielkiego Planu dajacego 750 miliardow € dla “krajow dotknietych”.
    Slaba opozycja przez Austrie,Holandie,Szwecje I Danie pomogla jak kadzidlo umarlemu i Wlochy,Hiszpania,Polska otworza szeroko kieszenie na naplyw niezasluzonych miliardow.,podczas kiedy durnie z reszty EU beda musieli harowac extra na zaspokojenie tych parazytow, czy na datki dla poskich pedofili w sutannach.

  2. Nie czytam gazet polskich, ale wiem bo sprawdziłem na Internecie że budżet narodowy na rok 2020, uchwalony 14 lutego 2020, opiewa na sumę 435.3 mld złotych polskich.
    Powyżej wspomniany deficyt ( nie sprawdzałem) ma być 100 mld złotych czyli blisko 25%.
    Skąd te pieniądze? WYdrukują czy wezmą pożyczki?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.