Uncategorized

Ciekawe artykuly minionega tygodnia zebral Adam Mer


Erdoğan potrzebuje nowych wrogów

Obawiając się spadku popularności, szczególnie w obliczu nadciągającego kryzysu gospodarczego, islamistyczny władca Turcji, prezydent Recep Tayyip Erdoğan, wydaje się gonić za nowymi wojnami z rzeczywistymi lub wyimaginowanymi wrogami.

Wiecej TUTAJ


Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad

Palestyńczycy w Strefie Gazy znowu są zagniewani — tym razem, jak twierdzą, ponieważ oferowano im miliardy dolarów, by polepszyć ich warunki życia i zbudować nową i silną gospodarkę.Ismail Hanija, przywódca palestyńskiej grupy terroru, Hamas, rządzącej Strefą Gazy, napomknął, że była to oferta Stanów Zjednoczonych. Nie dostarczył jednak żadnych dalszych szczegółów o ofercie, o której krążą pogłoski, i powiedział, że Hamas odrzucił ją, ponieważ warunkami było rozbrojenie grup terrorystycznych w Strefie Gazy i uznanie prawa Izraela do istnienia.

Wiecej TUTAJ


Holokaust na Słowacji. Jedyny kraj, który dopłacał Niemcom za mordowanie Żydów

Władzom nie wystarczyło, że wprowadziły przepisy antyżydowskie nawet bardziej restrykcyjne i nieludzkie od tych obowiązujących w III Rzeszy. Aby pozbyć się niechcianej części populacji były gotowe zapłacić Niemcom za każdego wywiezionego do Auschwitz i zamordowanego Żyda.

Wiecej TUTAJ


Konkurenci śmiali się z Leonarda da Vinci, że jest analfabetą. On sam wiedział, że ma poważny problem

Leonardo da Vinci uchodzi za jednego z największych geniuszy w dziejach ludzkości. Gdy jednak chciał napisać list do swych możnych mecenasów musiał korzystać z usług skryby. Sam nie potrafił poprawnie skreślić nawet kilku zdań.

Wiecej TUTAJ


Ofiary, o których wciąż nie mamy odwagi mówić. Ilu Żydów zginęło z rąk Polaków po zakończeniu II wojny światowej?

 

 

Szykany, pobicia, pogromy i zabójstwa – to czekało w powojennej Polsce na wychodzących z ukrycia i wracających z obozów Żydów. Polscy współobywatele eksplodowali nienawiścią wobec ocalałych z Holokaustu. Jak wielu z nich straciło życie w latach 1945-1947?

Wiecej TUTAJ

 

Sytuacja Egipcjan mieszkających w Izraelu

STRESZCZENIE: Dekady po zawarciu porozumienia pokojowego między Egiptem a Izraelem, pokój pozostaje zimny. Egipt nadal jest instytucjonalnie wrogi Izraelowi. Obywatele Egiptu mieszkający w Izraelu, czy to studenci, właściciele małych firm, czy po prostu małżonkowie izraelskich Arabów, spotykają się w domu z dyskryminacją i podejrzeniami.

Calosc TUTAJ


Wysiłek zmierzający do zlikwidowania państwa Izrael

STRESZCZENIE: W przeciwieństwie do innych zachodnich demokracji, Izrael musiał stawić czoła kryzysowi koronawirusa w czasie, gdy jego spójność społeczna i zdolność rządzenia zostały osłabione przez łańcuch procesów i wydarzeń ostatnich dziesięcioleci, które były napędzane przez wartości postępowego liberalizmu. Kryzys koronawirusa stwarza okazję, której nie można przegapić, aby ponownie postawić egzystencję i bezpieczeństwo Izraela na podstawie pierwotnych liberalnych wartości tego kraju.

Calosc TUTAJ


Episkopat o LGBT

„Osoba transseksualna prezentuje w sposób publiczny postawę przeciwną do moralności chrześcijańskiej” – pisze Konferencja Episkopatu Polski w opublikowanym dziś „Stanowisku w kwestii LGBT+”. Wzywa w nim m.in. do „leczenia” osób homoseksualnych i transpłciowych

Wiecej TUTAJ


Świat na śliskiej drodze

„Świat znalazł się na śliskiej drodze i musimy go ustabilizować”. Tak Benjamin Disraeli widział międzynarodową scenę na początku lat 1880.

Wiecej TUTAJ


Ignorowane ludobójstwo chrześcijan w Nigerii

Masowa rzeź chrześcijan w Nigerii, którą kilku międzynarodowych obserwatorów nazwało ludobójstwem, sięga coraz wyższych poziomów. Według raportu z 4 sierpnia muzułmańscy pasterze Fulani zamordowali co najmniej 171 chrześcijan przez niespełna trzy tygodnie:

Wiecej TUTAJ


Poręczenie – prawo natury

Poręczenie – to ogólne prawo natury, najważniejsze i decydujące. Nie ma nic ponad nim. Stwórca chce, aby stworzenia poznały to prawo. A stworzenie może zrozumieć coś tylko na podstawie kontrastu przeciwieństw. 

Wiecej TUTAJ


Ofiary, o których wciąż nie mamy odwagi mówić. Ilu Żydów zginęło z rąk Polaków po zakończeniu II wojny światowej?

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. B. ciekawy artykul o wysilkach do zlikwidowania Izraela, gdzie m.in. wspomniano o zwyrodnieniu dowodztwa IDF ktore juz nie dazy do zyciestwa nad wrogami.
    Gaby Askenazy ,teraz Minister Spraw Zagranicznych Izraela, jest przykladem tego. Kiedy byl Szefem Sztabu IDF wypowiedzial sie za oddaniem Golanu Syrii , bo „IDF moze bronic Izraela bez Golanu”
    Co teraz jako Minister szepcze do ucha wrogom Izraela z EU mozna tylko spekulowac, ale byli Generalowie IDF na czolowych stanowiskach sa nieszczesciem dla tego kraju.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.