Ciekawe artykuly

Z deszczu pod rynnę

Marian Marzynski

.


Donald Trump ma w naszej rodzinie przydomek „wieprza”, a to z powodu grymasu twarzy, gdy jego usta składają się w kształt świńskiego ryjka. Od czasu, kiedy trzy i pół roku temu rozpoczął kampanię prezydencką zjeżdżając ze swoją modelką ruchomymi schodami „Trump Tower” i zaczynając od groźby, że meksykańscy uchodźcy będą gwałcić amerykańskie kobiety, od tamtego czasu, gdy tylko Trump pojawi się na naszym ekranie, Grażyna odchodzi od telewizora. Ja zostaję, bo moje poczucie bezpieczeństwa opiera się na znajomości przeciwnika.

Powtórzyło się to przy kończącym się dzisiaj 4-dniowym połączeniu telewizyjnych „Big Brother” i „Apprentice” z Trumpem w roli głównej. Gdy brać pod uwagę histeryczność i natężenie głosu niektórych mówców na tej konwencji wyborczej republikanów, przypomina się skrzypiący glos Adolfa Hitlera; gdy chodzi o nieskończoność bogoojczyźnianych frazesów (minus bóg) wraca obraz pochodów pierwszomajowych w Moskwie, a dostawiani do kamer „prawdziwi” Amerykanie przypominają ludzi pracy z plakatami „Syjoniści do Syjamu” z polskiego Marca ’68.

Ta konwencja miała odkłamać każde kłamstwo Donalda Trumpa: po dwóch dziennie Afroamerykanów, których przodkowie cierpieli na plantacjach, a teraz ich potomkowie ujrzeli w Trumpie swego obrońcę, co najmniej jedna kobieta dziennie, która dzięki Trumpowi zwalczyła nieuleczalną chorobę, sześciu członków rodziny, dla których Trump jest nie tylko najlepszym ojcem, mężem i teściem, ale także mężem opatrznościowym narodu; tylko on obroni Amerykanów przed socjalizmem demokratów, którzy chcą im odebrać wiarę w boga, wysokie zarobki, opiekę zdrowotną, bezpieczeństwo na ulicach, opinie najwspanialszego kraju pod słońcem, jaką mają w świecie.

Pół wieku temu, decydując się na opuszczenie kraju, w którym urodzili się i mieszkali od stuleci nasi przodkowie, też mieliśmy swojego „trumpa”: nazywał się Władysław Gomułka. Jego piskliwy zakłamany glos obrażał naszą inteligencję, ale sama kompromitacja polityka nie wystarczyłaby na emigrację. Zdecydowała ulica i wepchnięte w jej ręce transparenty; na każdym z nich wypisane było Wielkie Kłamstwo.

Nie wierzę w zwycięstwo Trumpa. Ale gdyby do niego doszło? Czy starczy nam tolerancji, żeby żyć wśród Amerykanów, którzy go wybrali — albo sił na nową emigrację? Powrót do Polski Jarosława Kaczyńskiego byłby wyprawą z deszczu pod rynnę.


Z deszczu pod rynnę

16 odpowiedzi »

 1. Do Izhaka. : Nie tylko ze „niezupelnie sie sprawdza”, ale w przypadku Izraela to jakas regresja, urodzone w Izraelu Sabry, dzieci Sabr staja sie Gettowymi Zydami, bojacymi sie wlasnego cienia.
  Mam na mysli nie dziennikarzy niemieckiego „Haaretz” (tak, wlascielami sa Niemcy) ale dowodcow IDF pozwalajacymi zeby Hamas im na glowe sr..,doslownie
  Co to ma za znaczenie ze maja F-35 ,kiedy odpowiedzia na terroryzowanie miliona Izraeczykow pedzacych do schronow w pld. Izraelu jest bombardowanie pustych pol w Gazie.
  Po uprzednim ostrzezeniu kiedy I gdzie zeby Hamas zdazyl sie ukryc.
  Zydzi z Gett moze nie mieli wyboru, madre Sabry maja- i nie chodza a pelzaja .
  Pajac Peres i maz bogatej zony, przecietny officer Rabin, twierdzacy „restraint is strength” kiedy nie odpowiadal na wysadzanie autobusow z pasazerami ,nie byli jakimis aberracjami, a moze zlowrogimi zwiatunami przyszlosci rownej przeszlosci z najciemniejszego Sredniowiecza.

 2. Do ml:Dziekuje za informcje o Ojcu pani Harris. Nota bena, ja nie przepraszalem, wskazalem ze juz w originale zastrzeglem się ze dana wiadomość jest nie sprawdzona.

  Cześć

 3. Cześć ml. To prawda ze w pełności nic nigdy się nie sprawdza.Nawet w naszej emigracji(ja wyjechałem w 58)duża ilość,może za duża pozostała komunistami, mimo ze dzisiaj każą się nazywać inaczej.Po drugie w komunistycznym reżymie żyliśmy mniej więcej 20 lat a w niewoli egipskiej, około 400 lat i problem był o wiele większy. Wiec trzeba było coś zrobić żeby zmienić.Po trzecie:Z wieloma faktami historycznymi Bibla ma problem z określeniem czasu.

  Dziękuje za uwagę

 4. Izhak : Nie masz za co przepraszac. Ojciec Kamali twierdzil ze jest potomkiem wlasciciela 200 niewolnikow na Jamaice z ktorej pochodzil.
  Zwolenicy Harris twierdza teraz ze to jest „unclear” , fire sure dowod ze to prawda, inaczej by kategorycznie zaprzeczyli.
  Zaprzeczaja tez ze to „niescisle” ze Kamala jako AG Californi byla ostra w skazywaniu Czarnych kryminalistow- a przeciez kiedys przed BLM itp, chwalila sie w Senacie ze byla ostra na crime-a przeciez mnostwo kryminalistow to Czarni

 5. Przecież zaznaczyłem ze w sprawie ojca Harris wiadomość nie sprawdzona. Prawdopodobnie masz racje. Co do reszty argumentów, proszę być bardziej ścisły.

  Wst. Dzięki za uwagę

 6. Drogi Izhaku
  Tata K Harris urodzil sie kolo 1938, czyli sto lat po zniesieniu
  niewolnictwa w Brytanii… reszta twoich argumentow tez sie nie zgadza,

 7. do Izhaka .To spodziewanie sie ze nowe pokolenie nie urodzone w niewoli bedzie inne nie sprawdza sie .

 8. Odpowiedz Panu MM. Oszaleć można. Nie znam p. MM ale język jaki używa określając Trumpa jest poniżej wszelkiej krytyki.Nie ma ani jednego zdania zbliżającego się do prawdy. Właśnie pańska retoryka przypomina mi polska Trybunę Ludu czy moskiewska Prawdę. Z tego właśnie względu nie mam żadnych skrupułów określić Pana jako komunistę (w niektórych sferach jest to komplement),mimo ze na nich tez Pan psioczy. Żeby być bardziej wiarygodny i przekonywujacy przytoczę tu pewna obserwacje z Bibli oraz wniosek z Talmudu: Kiedy Mosze wyciągnął Żydów z niewoli egibskiej, minęło 40lat zanim dotarli do Ziemi Obiecanej(Kanaan). Dlaczego tak długo? Pytali uczniowie szkół religijnych, można było dojść w ciągu 1 miesiąca. W Talmudzie znalazła się odpowiedz: ponieważ, łatwiej jest wyciągnąć niewolnika z niewoli niż niewolę od niewolnika.Czekano tyle lat żeby mlode pokolenie, bez starych nawyków, przyjęło kierownictwo nad narodem. Indoktrynację jaka nasze pokolenie przeszło,pozostało w nas do dzisiaj, u jednych mniej u innych więcej. Pańskie poglad polityczny i ideologiczny całkowicie zasłania Panu obiektywne spojrzenie na świat. Czy opis kwadratowych ust zasługuje na jakakolwiek reakcje? Czyzby Pan nie słyszał ze Trump nie wspomniał emigrantów mówił On o nielegalnych, których Pan nazywa uchodźcy.O ile pamietam, nie ma uchodźców z demokratycznych państw jak Meksyk, są natomiast kryminalni uchodźcy. Mysle ze jest różnica. USA chyba ma prawoi a właściwie obowiązek sprawdzać kto przekracza jej granice.Tak jak każde inne państwo na świecie(łącznie z EU). Zapomniał Pan tez ze właścicielami niewolników w Ameryce byli w większości biali z południowych stanów, gdzie istniała wyłącznie p.Demokratyczna i oczywiście KKK. A czy na Konwencji Demokratów nie przemawiali African-Amerycan? Oczywiście tylko Republikanie posiadali niewolników, Demokraci nigdy.Jest to nie zapszeczalny” fakt „ historyczny.A czy słyszał Pan ze ojciec Kamali Harris był posiadaczem
  200 niewolnikow.(nie mogę sprawdzić,może to nieprawda). Czyżby Afrykan-Amerykan nie maja prawa mieć własnej opinii a maja obowiązek głosować wyłącznie na Demokratów? Nie jestem religijny ale czy konstytucja,o której Pan zapewnię zapomniał,nie gwarantuje
  wolność każdej religii.
  U Demokratów tylko islam jest dozwolony.Ciekawe dlaczego?Czy oto co niektórzy politycy posądzali Obamę miało coś z tym wspólnego?Wspomina Pan wysokie zarobki Republikanów(tylko?).Pan proponuje niskie zarobki dla wszystkich czy tylko dla innych? A co z opieka zdrowotna. Czy naprawdę jest Pan zainteresowany wrócić do Obama-Care? Przecież to była propozycja wzięta z komunistycznego przykładu z katastrofalnymi skutkami. Nawet Policja Panu przeszkadza i poleca zlikwidować, żeby inne miasta tez zniszczyć tak jak Seattle, Portland, L.A. NY czy inne. W którym z tych miast Pan mieszka i oskarża Trumpa o zdewastowanie swego miasta. Nie mam wątpliwości ze popiera Pan Antifa i BLM.Oni zapewnia nam bezpieczne życie. Pod warunkiem ze żyć będziemy. Ma Pan tez podstawowe zastrzeżenia co do samej Ameryki. Proszę mi wskazać jakiś inny najwspanialszym krajem na świecie.Ja nie znam. A zapomniałem jest, Ameryka ale tylko kiedy Obama-antysemita(umowa z Iranem o atomowej bombie) lub każdy inny Demokrata siedzi w Białym Domu. Pisze Pan: zdecydowałem się opuścić mój kraj…. Ale dziwne określenie. Z mego punktu widzenia, ja nie wyjechałem z Polski. Mnie w bezczelnie wykopali a okoliczności są nieistotne. I dzięki Bogu ze to zrobili.Trump tego nie zrobi, ale do Demokratów wcale nie mam zaufania.

 9. Do dziśmis. Pan Marian Marzynski jest bardzo umiarkowany porównując Trumpa do „wieprza, świńskiego ryja i najgorsze,do Hitlera, który w takim kontekście nigdy nie powinien być wspomniany.Dziwne pouczanie.

 10. Do ml. A ja wrócę do Izraela. Wstąpię do żydowskiego Klasztora-Jesziwa i w tamtejszym komunizmie będę szczęśliwy. A p. MM jeżeli poczuje się zagrożony tez może się przyłączyć,pogadamy.

 11. Trump reprezentuje tradycyjną Amerykę republikańską, ja widzieli ją założyciele. Do tej Ameryki też walili emigranci z całej Europy, nie żeby zażądać zasiłek ale aby pracować i dorobić się w wolnym społeczeństwo.
  Do takiej Ameryki dotarł MM.

  Myślę że gdyby chciał biedne i niesprawiedliwe państwo opiekuńcze, zostałby w Polsce. Antysemici są i tu i tam. Wsio rawno. A może mylę się i woli antysemitów amerykańskich.

  Idea republikańskiego państwa idzie dzisiaj z dymem na ulicach USA a potomkowie emigrantów żydowskich z Europy tańczą z radości.

  Dla mnie to nielogiczne.

 12. Mieszkam w Polsce. Znajoma z Los Angeles pisze mi, że nie czuje się bezpieczna-Murzyni rabują sklepy i palą samochody. Tramp jest jedyną nadzieją białych. Jest szansą dla Polski, jeżeli przegra to znowu będziemy ruską albo europejską czyli szwabską kolonią.

 13. MEF, odwazam przewidziec ze MM nie wykorzysta swego paszportu polskiego gdyby uwaznie ogladal amerykanskie Pyonyang TV czyli CNN.
  Otoz, ku memu i speakerek zdumieniu, coraz czesciej wypytywane osoby wyrazaja zdania wprost przeciwne Party Line.
  Tak np. nidawno pielegniarka amerykanska pytana o roli Trumpa w pandemi oswiadczyla :
  ” Jestem pielegniarka od 27 lat I gdyby nie Prezydent Trump to by bylo o wiele, wiele wiecej umarlych”- I uzasadnila to.
  Czy szeryf z Ohio pytany o cos przez speakerke wali ” To wina twoja I mediow te rozruchy, podsycacie to tylko”
  A przeciez jak MM wie ze te zaskoczenia wskazuja ze cos nie tak z przewidywaniami Postepowej Inteligencji Amerykanskiej.

 14. Ulica amerykańska żąda państwa opiekuńczego. Judenrein, Weissrein, ze dożywotnią rentą dla każdego co nie jest Jude i Weiss.

  Rzeczywiście polski paszport może okazać się użyteczny.

 15. Zyjemy w Parallel Universe, kiedy to nie spocony Bernie Sanders a Trump jest nazywany Gomulka, nie tylko bo lysek Bernie p… o niczym, ale i ma brooklinski accent, cos jak robotniczo-chlopska wymowa Tow.Wieslawa-

  Co do ”modelki zony”, coz, nie kazdy lubi babochlopa Michelle Obama,ale i tak M.M jest uprzejmniejszy niz Postepowa Zydowka Betty Middler ktora niedawno nasmiewala sie z kroackiego akcentu Melanie Trump.

  A teraz przypuszczenie- czy wscieklosc zenskiej polowy M.M bo Trump mowi o gwaltach przez meksykanskich illegals nie jest jak wscieklosc tej bezzebnej babuszki w niewatpliwie znanym M.M. anty-rosyjskim(a moze pro.) dowcipie polskim o krasnoarmiejcach gwalcacych wiejskie kobiety, ze ja jakos nie zgwalcono?

  Na zakonczenie, bo moze marzenia M.M. sie spelnia i Trump nie wygra, musze sie zasekurowac, a wiec:

  Precz z Bialym Przywilejem, Beethovenem i Jeffersonem !!!! Hurra !!!!!!!!!

  Niech Zyje BLM , Louis Farrakhan, Ilhan Omar i reszta Partii Demokratycznej, Hurra !!!!!

  Niech Zyja Postepowi Zydzi Amerykanscy , Ethel Rosenberg, Norman Finkelstein, Noam Chomsky !!!!!! Hurra !!!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.