Uncategorized

Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 28.9 – 29.9

Shiloh Winery zdobyła najwięcej medali ze wszystkich izraelskich winnic w konkursie Decanter World Wine Awards 2020. 


28 września 2020 r

 


65 izraelskich win zdobywa medale w konkursie Decanter World Wine Awards. Sześć izraelskich winnic zdobyło złote medale w konkursie Decanter World Wine Awards 2020 

Gofna Reserve Cabernet Frank z Gva’ot Winery (rocznik 2017), Peak z Psagot Winery (2016), Secret Reserve Cabernet Sauvignon i Mosaic Exclusive Edition z Shiloh Winery (2017), Black Tulip z Tulip Winery (2017) i Cabernet Sauvignon z Yarden Winery (2016).


ministerstwo zdrowia poinformowało, że liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wzrosła do 233 118. W stanie ciężkim jest 763 osób (208 pod respiratorami). Zmarło 1 499 osób. Obecnie aktywnych jest 66 639 przypadków. W ciągu ostatniej doby wykryto 2 092 nowych infekcji. Przeprowadzono jedynie 5 900 testów.Premier Benjamin Netanjahu ostrzegł, że w ciągu najbliższych dni Izrael może zobaczyć podwojenie liczby pacjentów z koronawirusem w poważnym stanie do 1500. Powiedział: „Obywatele Izraela, jestem dumny z was, że wzięliście na siebie odpowiedzialność i przestrzegaliście wytyczne dotyczące Jom Kippur. Nadal pracujemy przez całą dobę, aby powstrzymać plagę koronawirusa w Izraelu. Obejmuje to przygotowanie systemu opieki zdrowotnej na zimę, oraz liczne wysiłki na rzecz egzekwowania przepisów, aby nosić maski i utrzymywać dystans społeczny, zapewniając ochronę osób starszych i wiele innych kroków. Pierwszym krokiem jest zamknięcie. Drugim będzie stopniowe znoszenie blokady, z szybkimi testami. Trzecim krokiem będą szczepienia. Proszę wszystkich, którzy ustawiają kuczkę na święta Sukkot, aby robili to w maskach ochronnych i zgodnie ze wszystkimi zasadami dystansu społecznego. Razem pokonamy koronawirusa.”


podczas Jom Kippur służba ratownicza Magen David Adom udzieliła pomocy medycznej 2360 osobom, w tym 1818 ewakuowanych do szpitali. 305 osób zemdlało z powodu odwodnienia lub złego samopoczucia podczas postu (wzrost o 15% w porównaniu z rokiem ubiegłym). 129 osób doznało urazów podczas wypadków na rowerze, rolkach, skuterach i deskorolkach. W wypadkach drogowych zginął 54-letni pieszy, który został potrącony we wsi Hilaf. W innych wypadkach drogowych rannych zostało 17 osób.


Dla amerykańskich Żydów w pewnym wieku nazwisko Bess Myerson nadal jest powodem do dumy. Myerson był pierwszą – i wciąż jedyną – żydowską Miss America, wygrywając słynny konkurs w 1945 roku, zaledwie kilka miesięcy po tym, jak doniesiono o pełnej tragedii Holokaustu, a amerykańscy Żydzi wciąż byli w szoku z powodu tego horroru.W tym miesiącu mija 75 lat od koronacji Myersona, a nowy film dokumentalny, The One and Only Jewish Miss America, autorstwa Davida Aronda, został niedawno pokazany z okazji tej rocznicy.


Czy spostrzegawczy Żyd, który stracił zmysł smaku i węchu z powodu COVID-19, musi recytować błogosławieństwa za jedzenie i picie? Czy w szabat można zgiąć metalowy nosek maski chirurgicznej? Czy można uczestniczyć we wspólnych modlitwach na dziedzińcu z pobliskiego balkonu? Kilka miesięcy po pandemii koronawirusa ultraortodoksyjni rabini w Izraelu zajmują się takimi pytaniami, gdy ich legiony wyznawców szukają porady, jak zachować właściwe żydowskie przestrzeganie w ramach ograniczeń epidemii.


dlaczego Izrael nie zmierzy się z kolejną intifadą Ponieważ palestyński gniew na historyczne porozumienia zawarte między Izraelem, Bahrajnem i ZEA na początku tego miesiąca wciąż rośnie, pojawiły się doniesienia, że trzecia Intifada, czyli powstanie ludowe, jest tuż za rogiem. Ale dla Erana Lermana , emerytowanego pułkownika, który zajmował różne wysokie stanowiska w wywiadzie wojskowym IDF, jest mało prawdopodobne, aby te protesty przełożyły się na masowe powstanie ludowe.„Palestyńczycy uważają, że Autonomia Palestyńska jest tak skorumpowana, że ​​cała idea bycia przez nich rządzonych lub narażania ich życia [na ryzyko] za nich nie przemawia do mas. Ponadto wielu patrzy na rewolucje arabskiej wiosny i rozumie cenę, jaką zapłaciliby za takie chaotyczne działania ”, mówi Lerman.


Władze Meksyku zwróciły się do rządu Izraela, by nie udzielał ochrony jednemu z byłych najwyższych urzędników państwa, Tomasowi Zeronowi de Lucio, jako uchodźcy politycznemu. Jest on podejrzany o ukrycie i sfałszowanie dowodów ws. zabójstwa 43 studentów w 2014 roku.


El Al Airlines nie zgadza się na kupno pakietu kontrolnego przez studenta religii Eli Rozenberga, bo twierdzi, że jest tzw. słupem swego ojca, który nie jest obywatelem Izraela zgodnie z prawem.


29 września 2020 r


 

libańskie media napisały, że w ciągu kilku najbliższych tygodni Izrael i Liban mają podpisać porozumienie wyznaczające granicę morską między dwoma krajami. Umowa ma zostać ogłoszona w październiku. W tym celu, w najbliższym czasie do Libanu ma przylecieć zastępca sekretarza stanu USA ds. Bliskiego Wschodu, David Schenker.


Komisja Konstytucji Knesetu, Prawa i Sprawiedliwości zatwierdziła we wtorek ustawę zawieszającą protesty publiczne w ramach wysiłków na rzecz spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa, podczas gdy demonstranci starli się z policją przed budynkiem parlamentu.Ustawa przyjęta przez komisję pozwala rządowi ogłosić stan wyjątkowy i uniemożliwić obywatelom wychodzenie z domów na odległość ponad kilometra, nawet na demonstracje, na okres jednego tygodnia z możliwością przedłużenia do 21 dni.


Dziesiątki tysięcy ultraortodoksyjnych uczniów jesziwy wróciło do swoich rodzin w poniedziałek wieczorem po Jom Kippur, spędzając tygodnie w odosobnieniu w swoich jesziwach – ale wielu wróciło do domu bez dowodu, że nie są zarażeni COVID-19, jak powiedziano Haaretz.


Nowa izraelska platforma IMPROVATE zorganizowała niedawno pierwszą tego rodzaju konferencję na temat bezpieczeństwa żywnościowego, mającą na celu połączenie izraelskich firm technologicznych z krajami afrykańskimi w celu sprostania wyzwaniu, jakim jest wyżywienie szybko rosnącej populacji kontynentu. Były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair otworzył konferencję, w której uczestniczyło kilkudziesięciu ministrów rolnictwa z krajów afrykańskich.


Cztery izraelskie uniwersytety są wymienione w rankingu 50 wiodących światowych programów licencjackich PitchBook 2020 . W rankingu Uniwersytet w Tel Awiwie znajduje się na 8. miejscu, bez zmian w porównaniu z zeszłym rokiem, Technion-Israel Institute of Technology na 12., awansując o dwa miejsca w porównaniu z 2019 r., Hebrajski Uniwersytet w Jerozolimie na 32. miejscu, o dwa wyższe niż w zeszłym roku Ben-Gurion University of the Negev zajmuje 46. miejsce, awansując o trzy miejsca od 2019 r .


Podczas wideokonferencji, która odbyła się we wtorek rano, minister komunikacji MK Yoaz Hendel udzielił koncesji na obsługę 5G firmom Pelephone, Partner i Hot Mobile.


wojskowy wywiad przedstawił raport z którego wynika, że Izrael po raz pierwszy wyprzedził Stany Zjednoczone pod względem dziennej liczby ofiar śmiertelnych proporcjonalnie do liczby mieszkańców kraju. Eksperci ostrzegli, że epidemia rozprzestrzenia się szybciej niż w zeszłym miesiącu i „istnieje znaczny wzrost zakażeń we wszystkich sektorach populacji, we wszystkich częściach kraju”. Jako główną przyczynę obecnej sytuacji wskazano zbyt wczesne ponowne otwarcie sektora edukacji, co przynajmniej częściowo przełożyło się na wzrost infekcji wśród młodszej populacji, który następnie rozprzestrzenił się na całe społeczeństwo. „Biorąc pod uwagę wzrost liczby zakażeń wśród osób w wieku powyżej 60 lat, spodziewamy się, że w najbliższym czasie liczba poważnych przypadków wciąż będzie znacząco rosnąć. Niepokojącym jest to, że wiele szpitali już osiągnęło swoją pełną wydajność.”Minister zdrowia Juli Edelstein zapewnił, że „blokada nie zostanie zniesiona przed końcem pierwotnie zaplanowanych trzech tygodni. Nie ma absolutnie żadnego sposobu, aby znieść ograniczenia i powiedzieć ludziom, że już jest po wszystkim i wszystko wróciło do normy. Nawet jeśli nastąpi poprawa danych, rząd wyciągnie wnioski z błędów popełnionych przy wyjściu z poprzedniej blokady – tym razem wyjście z blokady będzie znacznie bardziej stopniowe. Wywieranie na nas presji nic nie pomoże. Gospodarka zacznie się budzić stopniowo, a to podejście będzie stosowane do wszystkich aspektów życia dotkniętych blokadą”.


Efraim i inni

Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

 1. Trafalgar Sq. w Londynie ? W Belfascie permanentnie na niektorych ulicach, np kolo York Station, czy okolo Cliftonville Rd. wisza flagi palestynskie.
  Tam mieszkaja katolicy irlandzcy ktorym wmowiono ze palestyncy to jak oni, „uciskani przez kolonizatorow” ,w tym przypadku angielskich.
  I tak w nawiasie bariera na B. Zach. zabezpieczajaca Izrael przed terrorystami palestynskimi jest przedmiotem atakow w Anglii jako „Appartheid Wall”
  W Belfasie jest dlugi i wysoki mur odradzajacy w niektorych okolicach Anglikow-katolikow od Anglikow-protestantow.
  To sie tam nie nazywa „Appartheid” „Peace Wall”, typowa angielska obluda.

 2. Pięć win z sześciu złotych medalistów pochodzi z Judei i Samarii. Komisja nagrody Decanter albo tego nie wie albo bezczelnie ignoruje wytyczne wskazówki własnego państwa. Ta komisja powstała i funkcjonuje w UK.

  Zjednoczone Królestwo jest długoletnim liderem zachodniej polityki antysyjonistycznej i nie uznaje obecności żydowskie poza linią zawieszenia broni z wojny niepodległości 1947-1949.

  Każde hasło antysyjonistyczne na ulicach Londynu skrzykuje na Trafalgar Square dziesiątki tysięcy demonstrantów z pianą na ustach.
  Wystarczy jeden wpis na twitterze aby taka demonstracja dodała komisję Decantera do listy kolaborantów z Żydami.

  Decanter World Wine Award igra z ogniem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.