Mieszka w Warszawie. Autor opowiadań, poezji, książek dla dzieci także publicystyka i krytyka literacka. Z ważniejszych: powieść „Zwijanie świata ”słowo/obraz terytoria” 2007, dwa tomy „Antologii poezji – Cogito”, antologie poezji młodych autorów: „Zanim wypełni się wiek” i „Dziesięć razy rok”.
Poezje publikuje w „Twórczości”, „Toposie”, „Odrze”, w przeszłości także w „Literaturze”, „Fantastyce”, „Nowej Okolicy Poetów”, „Kresach”, „Akcencie” i in. Współpracował z wieloma pismami, od „Szachów” poczynając, na „Kocich Sprawach” kończąc. Od 20 lat prowadzi w pismach „Cogito” i „Victor” działy poświęcone twórczości młodych autorów.
W drugim programie Polskiego Radia przez dwa lata prowadził audycję: „Czas na debiut”. Autor słuchowisk radiowych dla dzieci, a także czterech części cieszącej się powodzeniem książki dla dzieci „Adaś i Słoń’, ponadto: „Paca i podróż dookoła świata” oraz zbiór wierszy ilustrujących arcydzieła światowego malarstwa: „Siła wyobraźni”.
W latach 2010 – 2015 ghostwriter w Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Eksszachista, belfer, radiowiec, scenarzysta , niedawno wydał w oficynie Słowo/Obraz terytoria tom wierszy
„A jednak”.
2020
Pasożyt nigdy nie zabija żywiciela mówiłeś nazywając go parazytem albo wszołem albo tasiemcem Pod szkiełkiem mikroskopu błyszczały preparaty pcheł oznaczone i ponumerowane Kropla trucizny usypiała pchłę na zawsze w niezmiennym położeniu A jeśli zabiją żywicieli swoich czy to pijąc ich krew nadmiernie czy też mordując ich nagle skoro nie dali się strawić w pożądanym tempie Zabiją swoją królową Zabiją swojego rabina Swoich braci zabiją bo nie sprostali żołądkom większym niż głowy To nierozumne powiedziałeś głaszcząc pchłę która pozostanie wybrańcem losu dowodem nauki Resztką nadziei najsłabszych
Wilno
oddalenie od Wilna jest bolesne
bólem włosów i stóp
bólem twarzy kradnącej chłód ziemi
budzisz się gdy jest tuż tuż
o jedno życie w niespełnieniu
bez oddechu nie wierząc jawie
nie wolno nie można wyjechać z Wilna
bezkarnie Wilia zaleje
wiatr zagoni Rossa oczy wyźre
Wszystkie wpisy Ludwika
TUTAJ
Kategorie: Poezja