Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Jak odnosić się do śmierci bliskich?

Jak w Kabale rozumiana jest śmierć? Jak odnosić się prawidłowo do tego, gdy umiera ukochany, bliski człowiek? Na czym polega ta filozofia? 

Wiecej Tutaj


„Król”: jesień w koronie

„Król” Jana P. Matuszyńskiego to najbardziej wyczekiwana polska premiera jesieni. Wyprodukowana przez Canal + adaptacja powieści Szczepana Twardocha z 2016 r. miała do przeskoczenia bardzo wysoką poprzeczkę. Czy się udało?

Wiecej TUTAJ


Sikorski: „Trump miał w niektórych sprawach rację”

W wywiadzie dla DW Radosław Sikorski ocenia politykę Donalda Trumpa przed wyborami w USA. Jego wniosek: Polska będzie za nim tęsknić.

Wiecej TUTAJ


„Dymy nad Birkenau” książką miesiąca według Jury Darmstadzkiego

Jury Darmstadzkie wyróżniło „Dymy nad Birkenau” Seweryny Szmaglewskiej tytułem książki listopada – poinformował Instytut Książki. Darmstaedter Jury, prestiżowa instytucja istniejąca od 1952 r., to grono znanych krytyków, którzy co miesiąc wybierają najlepszą książkę ukazującą się w Niemczech. 

Wiecej TUTAJ


Szok w Częstochowie. Jasna Góra chwali się wizytą Himmlera, nazistowskiego dowódcy SS i wspomina rocznicę tego wydarzenia

Jasna Góra na Twitterze „pochwaliła się” wizytą w Częstochowie Heinricha Himmlera. Nazistowski dowódca SS odwiedził sanktuarium w 1940 roku. Teraz profil Jasnej Góry przypomniał to wydarzenie. Wpis w mediach społecznościowych umieszczony przez oficjalny profil Jasnej Góry w Częstochowie wywołał lawinę komentarzy. Został już usunięty, ale niesmak pozostał.

Wiecej TUTAJ


Czarna sotnia, ciemny lud. Antychryst przynosi obcy kapitał i cudze idee

Władzę cara chcieli jakoby ograniczyć w przymierzu z wrogami zewnętrznymi Rosji jej wewnętrzni wrogowie: konstytucjonaliści, demokraci, socjaliści, rewolucjoniści, anarchiści, Żydzi. Co i dla „patrioty polskiego” roku 2020 brzmi swojsko, nieprawdaż?

Wiecej TUTAJ


Czy suplementy mogą pomóc w walce z COVID-19?

Kiedy u prezydenta Donalda Trumpa zdiagnozowano COVID-19, jego arsenał tabletek zawierał m.in. witaminę D i cynk. Czy suplementy dostępne bez recepty mogą faktycznie zapobiegać lub wręcz leczyć COVID-19? Oto, co dziś wiemy o suplementach, które przyciągają uwagę naukowców

Wiecej TUTAJ


Ciekawostki i tajemnice Prawa Koszerności 


Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.