Polityka

Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 1.11 – 2.11

Wyzwania strategiczne izraelskiej marynarki wojennej w XXI wieku


Krotka analiza

 Izrael jest zależny od Morza Śródziemnego, a izraelska marynarka wojenna ponosi ogólną odpowiedzialność za ochronę aktywów strategicznych, bezpieczeństwa i ekonomicznych kraju na wodach terytorialnych i wokół nich. Z różnych przyczyn historycznych izraelska marynarka wojenna nie otrzymała pierwotnie pierwszeństwa przyznanego jej dwóm braciom: siłom lądowym i lotniczym. Ostatnie trendy geostrategiczne zmieniły jednak sytuację bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie i we wschodniej części Morza Śródziemnego, co wpłynęło na charakter zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego Izraela. Wydarzenia te doprowadziły do ​​coraz ważniejszej roli izraelskiej marynarki wojennej w zabezpieczaniu narodowych interesów Izraela.


1 listopada 2020 r.


od rana kierowcy muszą jeździć na światłach nawet w ciągu dnia. Obowiązek dotyczy wszystkich typów pojazdów i będzie obowiązywał w miesiącach zimowych, do 31 marca 2021 r. Mandat za jazdę bez świateł w ciągu dnia wynosi 100 szekli plus 2 punkty kary.


Iran i Hezbollah mają plany wojenne na Wzgórzach Golan Wysiłki Irańczyków i ich zastępczej grupy terrorystycznej, aby wpłynąć zarówno na cywilnych mieszkańców regionu, jak i stacjonujące tam wojska syryjskie przeciwko Izraelowi w przyszłej wojnie trwają, przygotowując to, co mają nadzieję, że stanie się drugim frontem przeciwko Izraelowi w przyszłej wojnie


Delegacja ambasady Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Niemczech odwiedziła centrum społeczności żydowskiej w Berlinie, gdzie spotkała się z rabinem miasta, rabinem Yehuda Teichtal.


Minister sprawiedliwości Avi Nissenkorn (niebiesko-biały) ogłosił w niedzielę, że kilka oficjalnych formularzy wydawanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości zostanie zmienionych, aby spełnić wymagania społeczności LGBT.„Rodzic 1” i „Rodzic 2” zastępują słowa „Ojciec” i „Matka” w dokumentach Ministerstwa Sprawiedliwości


Segev Harel, pierwszy ochotnik, który otrzymał izraelską szczepionkę na koronawirusa, stwierdził, że „czuje się świetnie” po przyjęciu szczepionki w niedzielę w szpitalu Sheba. „Czuję się świetnie, dziękuję za zainteresowanie, minęły dwie godziny i nie czuję żadnych szczególnych objawów, czuję się świetnie


Urzędnicy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Bahrajnie dali jasno do zrozumienia, że ​​państwa Zatoki Perskiej mają nadzieję, że prezydent USA Donald Trump we wtorek wygra reelekcję


Israel Shipyards zaprezentowało swoją korwetę „Saar-72”, nową generację okrętów bojowych Saar, na wystawie Euronaval 2020, która odbyła się w tym roku w formie cyfrowej.   Według strony internetowej World Defense, Saar S-72 jest wyposażony w zaawansowany radar EL / M 2258 ALPHA ELTA, a także w osiem pocisków przeciwokrętowych Harpoon lub Gabriel, 16 pocisków powietrze-powietrze Barak-8, okręt wojenny Otobreda kal. 76 mm. armata i sześć wyrzutni do odpalania torped Mark-46. 


Napięcia między Francją a Turcją nadal się nasilają. Po tym, jak prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wezwał prezydenta Francji Emmanuela Macrona do wysłania „na badanie psychiatryczne w następstwie jego nienawiści do islamu”, francuski prezydent oskarżył Turcję o „imperialne aspiracje”, powiedział. W wywiadzie dla Al Jazeera Macron zaatakował zachowanie Turcji na Bliskim Wschodzie i określił interwencję Turcji w Syrii jako „zaskoczenie i agresywne działanie dla jej sojuszników z NATO”.


Zjednoczone Emiraty Arabskie w niedzielę ostatecznie zgodziły się na porozumienie z Izraelem, które zwolni turystów z obu krajów z obowiązku wizowego podczas wizyty w drugim kraju.


Amerykańskie Centrum Historii Żydów otrzymało dar w wysokości 766 000 funtów (prawie 1 milion dolarów) od Sir Lena Blavatnika, czwartego najbogatszego człowieka w Wielkiej Brytani


izraelska firma Juganu wprowadziła na rynek nowy system oświetlenia dobowego, który ma na celu dezaktywację bakterii i wirusów. Według firmy preparat o nazwie J.Protect może dezynfekować powierzchnie i dezaktywować patogeny, w tym SARS-CoV-2, czyli wirusa wywołującego koronawirusa (Covid-19). Może być instalowany w różnych miejscach publicznych, takich jak szpitale, szkoły, biura i sale gimnastyczne, i jest zarejestrowany w EPA w 47 stanach USA.


około pół miliona uczniów klas 1-4 wróciło rano do szkół, po raz pierwszy od czasu zamknięcia w okolicach Rosz ha-Szana. Zgodnie z konspektem pierwszoklasiści będą uczyć się w szkołach co najmniej cztery dni w tygodniu, a kolejny dzień będzie nauką zdalną on-line. W niektórych miejscowościach nauka tych klas będzie przez wszystkie pięć dni nauki w szkołach. W klasach 1 i 2 uczniowie będą uczyć się w kapsułkach. Klasy 3 i 4 będą nauczane w grupach do 20 uczniów w klasie. Uczniowie klas 5-12 będą nadal uczyć się tylko zdalnie. Od rana będzie można także organizować treningi i zawody dla wyczynowych sportowców, dzieci i młodzieży, a w pływaniu i sportach motorowych także dla dorosłych. Ponadto dopuszczono naukę jazdy z obecnością w pojeździe kierowcy i dwóch pasażerów. Do eksploatacji powróci także sektor hotelowy. Otwarte zostaną salony fryzjerskie, będzie można również przeprowadzać alternatywne zabiegi medyczne. W synagogach od rana może modlić do 10 osób, a na otwartej przestrzeni do 20 osób.


Ministerstwo Zdrowia podało, że w tej chwili z poważnymi objawami koronavirusa cierpi 399 pacjentów, z których 176 uzywa respiratora. Oficjalna liczba ofiar śmiertelnych z powodu komplikacji związanych z koronawirusem wzrosła do 2541.


2 listopada 2020 r.


izraelscy żołnierze wyburzyli w nocy dom palestyńskiego terrorysty, który około dwa miesiące temu zamordował w Petach Tikwa rabina Szai Ohajona. Rodzina terrorysty Khalila Daikota odwołała się od tej decyzji, ale tydzień temu Sąd Najwyższy odrzucił ich petycję, zezwalając na rozbiórkę domu terrorysty w wiosce Rujeib w Samarii. Podczas operacji doszło do gwałtownych zamieszek, w trakcie których około 150 Palestyńczyków paliło opony i rzucało kamieniami i butelkami z farbą w żołnierzy, którzy odpowiedzieli środkami do rozpraszania zamieszek.


minister wywiadu Eli Cohen powiedział, że Arabia Saudyjska, Oman, Katar, Maroko i Niger są następnymi w kolejce do normalizacji stosunków dyplomatycznych z Izraelem. “Druga kadencja prezydenta Donalda Trumpa pomoże wprowadzić jeszcze więcej krajów do gry.”


na południu kraju wystąpiły ulewne deszcze, którym w rejonie Arava towarzyszył gwałtowny grad. Kierowcom zalecono zachowanie ostrożności w rejonie strumieni w obawie przed wystąpieniem powodzią. Policja zablokowała niektóre drogi w regionie.


W stolicy Austrii trwa wielka policyjna operacja. Padły strzały – podaje Reuters. Według lokalnych mediów w Wiedniu doszło do ataku na synagogę.


Grecki rząd ogłosił w poniedziałek, że podjął decyzję o całkowitym zamknięciu lotniska w Salonikach ze względu na rosnące wskaźniki zachorowalności na północnych obszarach kraju, w wyniku czego tysiące Izraelczyków, którzy nie mogą teraz wrócić do domu


Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o wzroście wskaźnika pozytywności testu na koronawirusa, który obecnie osiąga 3,1% po potwierdzeniu 676 nowych przypadków z 21 115 testów przeprowadzonych od niedzieli. Izrael zaczął wychodzić z miesięcznej blokady nałożonej w połowie września, stopniowo znosząc ograniczenia.


Dyrektorzy izraelscy podróżują do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby nawiązywać przyjaźnie, mając na uwadze transakcje biznesowe Grupa 13 izraelskich liderów biznesu spotyka się z urzędnikami z Emiratów, widząc potencjał dotarcia do szerszych rynków arabskich

(FILES) In this file photo taken on October 27, 2020, Emirati Minister of State for Food and Water Security Mariam al-Muhairi (L) meets with Erel Margalit, founder and chairman of Jerusalem Venture Partners (JVP), at the headquarters of the Government Accelerators in Dubai – Before normalisation, there had been discreet links between UAE and Israel’s flourishing high-tech sector. But after the deal brokered by President Donald Trump, who is seeking re-election, those links have come to the surface and are poised to expand. (Photo by Karim SAHIB / AFP)

Przywódcy osadników w Hebronie planowali w poniedziałek zorganizować specjalny wiec modlitewny, wzywający do boskiej interwencji, która zapewni zwycięstwo prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi we wtorkowych wyborach powszechnych.


Jedyny sposób, w jaki Francja może pokonać islamski ekstremizm  Szef antyterrorystów ZEA: Zachód postrzega wolność słowa jako świętość. Dla muzułmanów szacunek do Proroka jest również święty. Potrzebny jest dialog i działanie: muzułmanie muszą się integrować. Francja musi szanować islam


Izraelczycy śledzą wybory prezydenckie w USA z ogromnym zainteresowaniem. Uwagę przykuwają też amerykańskie sporty, a także amerykańskie seriale telewizyjne. Globalne badanie Pew z lata 2020 r. Pokazuje, że Izrael (wraz z Filipinami) jest najbardziej proamerykańskim krajem na świecie, a 83% populacji ma ciepłe uczucia wobec Stanów Zjednoczonych.


Świeże owoce zbierane z drzewa przez izraelskie roboty


Po czterech latach planowania na Cyprze w ubiegły weekend rozpoczęto nowe przedsięwzięcie akademickie, którego celem jest wspieranie współpracy regionalnej. Pafos Innovation Institute (PPI) został założony przez Uriela Reichmana, prezesa i założyciela IDC Herzliya, prywatnej instytucji szkolnictwa wyższego typu non-profit. Ma nadzieję, że akademia cypryjska będzie promować współpracę regionalną, tworząc kontakty między ludźmi różnych narodowości, którzy razem pracują i uczą się w nowym centrum.


Premier Rumunii Ludovic Orban złoży oficjalną wizytę w Izraelu w tym tygodniu. W programie spotkania z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, prezydentem Izraela Reuvenem Rivlinem i innymi urzędnikami. Przedstawiciele Rumunii i Izraela mają omówić kwestie związane z poprawą stosunków handlowych, gospodarczych i innych między dwoma krajami.


Wspomnienia

Kategorie: Polityka, Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.