Uncategorized

Krótko i zwięźle . Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 13.11 – 14.11


13 listopada 2020 r.

Oczekuje się, że sekretarz stanu USA Mike Pompeo jako pierwszy w swojej roli odwiedzi Wzgórza Golan, a także Judeę i Samarię, znane również jako Zachodni Brzeg, poinformował w czwartek Axios .


Śmigłowiec z dowodzonymi przez USA Wielonarodowymi Siłami i Obserwatorami (MFO) na egipskim Synaju rozbił się w czwartek w pobliżu miejscowości wypoczynkowej Sharm el-Sheikh, zabijając ośmiu członków sił pokojowych, powiedział MFO.


Samorząd studencki na Uniwersytecie St. Lawrence w Nowym Jorku jednogłośnie podjął w środę wieczorem rezolucję, w której wzywa administrację szkoły do ​​przyjęcia powszechnie przyjętej definicji antysemityzmu 


Podczas czwartkowego spotkania Światowej Organizacji Zdrowia w sprawie globalnej reakcji na pandemię koronawirusa COVID-19 niektórzy z najgorszych na świecie łamiących prawa człowieka potępili Izrael za rzekome naruszenie praw zdrowotnych Palestyny ​​i Syrii.


Książę Karol, przekazał w środę prywatną darowiznę na rzecz Centrum Pokoju i Innowacji Peres – po raz pierwszy członek brytyjskiej rodziny królewskiej złożył oficjalną darowiznę na izraelski cel.


Arabia Saudyjska stwierdziła ze w piątek rano że udaremniła atak rebeliantów z Jemenu wspieranych przez Iran, który wywołał pożar w pobliżu centrum dystrybucji ropy Aramco. W ataku uczestniczyły bezzałogowe łodzie załadowane materiałami wybuchowymi wysłanymi na Morze Czerwone.


izraelski minister obrony Benny Gantz spotkał się w czwartek ze swoimi odpowiednikami z Grecji i Cypru, osiągając porozumienie w sprawie zacieśnienia współpracy wojskowej, które według nich pozwolą lepiej przygotować ich siły zbrojne, pomóc w tworzeniu większej liczby miejsc pracy i wzmocnić bezpieczeństwo w napiętym regionie.


Zaledwie kilka tygodni po normalizacji stosunków między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi Anna Greenblatt, córka byłego wysłannika Białego Domu na Bliski Wschód Jasona Greenblatta, była zaręczona w Dubaju, gdzie podróżowała z ojcem.Greenblatt, ortodoksyjny Żyd, który służył jako prawnik prezydenta USA Donalda Trumpa


Zastępca dowódcy Al-Kaidy, oskarżony o pomoc w zaplanowaniu bombardowań dwóch ambasad USA w Afryce w 1998 roku, został zabity w Iranie w sierpniu przez izraelskich agentów.


Izraelscy urzędnicy badają możliwość zwrócenia się do prezydenta USA Donalda Trumpa o złagodzenie kary lub ułaskawienie byłego szpiega Jonathana Pollarda, który stara się wyemigrować do Izraela


 Niemiecka Konfederacja Sportów Olimpijskich potępiła akt wandalizmu skierowany przeciwko wystawie plenerowej przedstawiającej żydowskie gwiazdy sportu w Bochum. „Ten tchórzliwy akt jest ciosem dla całego niemieckiego sportu” – powiedział prezydent konfederacji Alfons Hörmann

14 listopada 2020 r.


W obliczu niepewności związanej z izraelskim kryzysem koronawirusowym (którego najbardziej dotkniętym miastem była Jerozolima), ósmy coroczny Festiwal Pianos w Teatrze Jerozolimskim postanowił przeprowadzić festiwal całkowicie online , transmitując każdy występ na żywo zarówno na Youtube, jak i na Facebooku .


Tajny podziemnym bunkrze Dowództwa Północnego IDF. Bunkier, znajdujący się kilkadziesiąt metrów pod ziemią dla maksymalnego bezpieczeństwa, można najlepiej opisać jako ogromne, wysadzane betonem miasto, z którego IDF prowadzi nieustanną walkę z terrorystyczną organizacją Hezbollah w południowym Libanie.


premier Benjamin Netanjahu i minister zdrowia Juli Edelstein podpisali umowę z koncernem farmaceutycznym Pfizer, która zapewni Izraelowi 8 milionów dawek szczepionki na koronawirusa.


S&P Global Ratings ogłosili, że izraelska zdolność kredytowa potwierdziła rating państwa na poziomie AA – oraz że jego prognozy dotyczące przyszłego rankingu pozostają „stabilne”.


Oczekuje się, że sekretarz stanu USA Mike Pompeo ogłosi proces oznaczania grup , w tym organizacji pozarządowych, jako antysemickich, ale bez podawania nazwisk – przynajmniej na razie.


Nowy izraelski serial HBO „Valley of Tears” ponownie otwiera rany wojny Jom Kippur. Najdroższy program telewizyjny w historii Izraela, z jego dbałością o szczegóły, pomaga widzom rozliczyć się z traumą wstrząsającego konfliktu, mówi producent


biały suprematysta, który powiedział tajnemu agentowi FBI o swoich planach bombardowania synagogi lub ataku na bar w Las Vegas obsługujący klientów LGBTQ, został skazany w piątek na dwa lata więzienia.


Były szef bezpieczeństwa narodowego prezydenta Donalda Trumpa powiedział, że w przypadku braku jakichkolwiek działań, które powstrzymałyby Iran przed opracowaniem broni jądrowej, Izrael mógłby wkroczyć, aby podjąć działania militarne przeciwko Republice Islamskiej,


Jak przekazała Anna Karczewska, rzeczniczka warszawskiego zoo, powstający film dokumentalny śledzi historie zwierząt, które wyjechały z Izraela do ogrodów zoologicznych na świecie. Wśród nich są dwie modroary hiacyntowe, które przyjechały do stołecznego zoo z Izraela w latach 2019-2020.


Zdaniem większości analityków militarny sukces Azerbejdżanu w wojnie z Armenią byłby znacznie trudniejszy, a być może wręcz niemożliwy, gdyby nie współpraca wojskowa Baku z Izraelem. Chodzi nie tylko o dostawy nowoczesnych systemów uzbrojenia, takich jak drony, rakiety LORA, amunicja krążąca, które nie ustały nawet w czasie trwania konfliktu ale również o współprace polityczną wręcz jednoznaczne opowiedzenie się Jerozolimy po stronie Azerów.

 


18 aresztowanych w bójkach podczas protestu przeciwko Netanjahu na autostradzie Tel Awiw-Jerozolima


Fresh Market w dzielnicy Ras Al Khor w Dubaju, prowadzony przez władze Dubaju, otworzył w sobotę pierwszy w historii pokaz produktów izraelskich.


Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Poprawka : Schlesinger „saw the light” i przechcil sie na protestantyzm .Chyba lepiej, Zydzi maja dosyc wlasnych lajdakow, przynajmniej jeden ubyl z wlasnej woli

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.