Uncategorized

Żydzi w Białym Domu


Artykul zostal przetlumaczony przy pomocy google translate

Przygotuj się na jeszcze więcej żydowskich małżonków, wnuków i mianowanych urzędników w następnej administracji USA


Żydzi stanowią zaledwie około 2% populacji Ameryki, a jednak ich miejsce w Białym Domu jest znaczne i rośnie.

Prezydent Trump chwalił się żydowskim zięciem, a kiedy jego córka Ivanka przeszła na judaizm, oznaczało to, że jego wnuki są teraz, zgodnie z żydowskim prawem, również Żydami.

Cała trójka dzieci Joe i Jill Bidenów dorastała jako zagorzałych katolików, ale byli żonatymi Żydami. Mały wnuk Biden, który trzymał w ramionach po swoim zwycięskim przemówieniu w zeszłym tygodniu, jest Żydem według Halachy, czyli Prawa Żydowskiego. Wnuki Biden od ich zmarłego syna Beau również są Żydami z urodzenia.

Hunter Biden poślubił żydowską reżyserkę Melissę Cohen i upamiętnił tę okazję, wykonując tatuaż podobny do tego, jaki ma Melissa z hebrajskim słowem „Shalom”.

Córka Ashley wyszła za mąż za Howarda Kerina , lekarza i profesora z New Jersey. Podczas ich ślubu w 2016 r. Ówczesny wiceprezydent Biden tańczył hora i powiedział: „Jestem jedynym irlandzkim katolikiem, którego znasz, któremu spełniło się jego marzenie, ponieważ jego córka poślubiła żydowskiego chirurga”.

Oprócz żydowskich teściów i wnuków Bidena, jego wybrana na wiceprezydenta, Kamala Harris , jest także żoną Żyda, Douga Emhoffa . To uczyni go pierwszym żydowskim małżonkiem amerykańskiego prezydenta lub wiceprezydenta.

To nie wszystko w rodzinie

Obecnie wydaje się, że amerykańscy Żydzi zostaną również mianowani na niektóre z najwyższych stanowisk w następnej administracji Białego Domu.

Ron Klain został zatrudniony jako szef sztabu Bidena, rolę wiceprezydenta Bidena w administracji Baracka Obamy. Klain był także szefem sztabu Al Gore, podczas gdy był wiceprezesem Billa Clintona. Klain, uważany za czołowego żydowskiego prawnika, urodził się z dwojgiem żydowskich rodziców, Stanleya Klaina i Saranna Horwitza.

Podobnie, według doniesień, oczekuje się, że Biden mianuje Tony’ego Blinkena na kluczowe stanowisko w polityce zagranicznej. Blinken urodził się z żydowskich rodziców Judith i Donalda M. Blinkenów, a jego ojczym, adwokat Samuel Pisar, jest Żydem, który przeżył Holokaust zarówno z Auschwitz, jak i Dachau. Gdyby Blinken został mianowany doradcą ds. Bezpieczeństwa narodowego lub sekretarzem stanu, zostałby najwyższym amerykańskim dyplomatą.

Jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, jak ich żydowskie dziedzictwo może wpłynąć na sposób, w jaki potencjalni nominowani będą zajmować się Izraelem na swoich przyszłych stanowiskach. Jared Kushner , starszy doradca Donalda Trumpa, bezwstydnie bronił proizraelskiej platformy, co jest rzadkością. Wielu amerykańskich Żydów jest nazbyt ostrożnych, jeśli chodzi o występowanie zbyt proizraelskie z obawy przed antysemicką reakcją. Niektórzy żydowscy dyplomaci zajęli nawet twarde stanowisko pro-palestyńskie, aby tylko spróbować udowodnić, że są uczciwymi negocjatorami, którzy nie pozwalają, aby ich żydowskie dziedzictwo miało nadmierny wpływ na politykę. Choć może się to wydawać „sprawiedliwe”, jak na ironię, starając się tak bardzo nie pozwolić, aby ich żydostwo wpłynęło na ich politykę, w końcu prowadzi ich to do niesprawiedliwej, antyizraelskiej polityki.

Choć trudno przewidzieć, jak wybory Bidena wpłyną na Bliski Wschód, aw szczególności porozumienia pokojowe promowane polityką Trumpa, Blinken zasugerował, że będzie opowiadał się za przywróceniem porozumienia nuklearnego z Iranem, skrytykując wycofanie się Trumpa z porozumienia bez zastąpienie. Powiedział, że bez „porozumienia” grozi postawienie Izraela „na pierwszym miejscu na linii ognia”.

Kogo administracja Bidena mianuje na kluczowe stanowiska w styczniu, Żydzi i żydowskie wartości z pewnością będą miały wpływ na życie i politykę w Białym Domu w ciągu najbliższych czterech lat.

 David Lazarus


Zydzi w bialym domu

Kategorie: Uncategorized

8 odpowiedzi »

 1. Do Stefci:
  Oczywiscie wtedy byl Nixon. A Reagan? Pewnie takie frudowskie przeinaczenie: mysle caly czas, ze swiat potrzebowalby go znowu. Przedostatni prezydent z jajami. Ostatni to Trump 🙂

 2. Niektorzy mowia ze to nie tyle Kissinger co James Schlesinger, Secretary of Defence wyedy ,ktory opoznial dostawy broni do Izraela. Schlesinger tez byl Zydem,
  Dzieki Bogu za Nixona, podobno antysemite, ktory jednak przemogl nad tymi zydowskimi lizusami i dostarczyl broni Izraelowi pomimo ich kretactw

 3. Do Adama J.,

  Pomylil Ci sie Reagan z Nixonem.

 4. Niestety duza czesc Zydzow amerykanskich jest bardzo zajeta stalym podkreslaniem, ze przede wszystkim sa Amerykanami – i stale musza to udowadniac. Taki n.p. Kissinger odmowil Izraelowi broni amerykanskiej w srodku wojny Yom Kipur. Golda Meir zadzwonila do Reagana i zagrozila uzyciem broni atomowej – poniewaz przegrywaja. Reagan sie ugial, ale nagle Hiszpania zakazala ladowania amerykanskim samolotom w drodze do Izraela w celu zatankowania. Rok byl 1973 i wtedy nikt sie powaznie nie bal arabow. Wielu podejrzewalo Kissingera o probe sabotazu.
  Jak to sie mowi po zydowsku? Oby moje slowa zamienily sie w gowno!

 5. W kwestii formalnej : córka Trumpa – Ivanka przeszła na judaism( ortodoksyjny) nim wyszła za mąż za Żyda . Jej dzieci urodziły się z żydowskiej matki i wedle ortodoksyjnej tradycji są Żydami .
  Iwanka prowadzi dom żydowski . Jest prawdziwa idisze mejdele . Koszerna kuchnia i chałka na szabat . Niestety ani ja ani większość naszej emigracji nie dorównuje jej w ortodoksyjnym pojmowaniu idei żydostwa .

 6. W oryginale ten fragment brzmi „…unashamedly championed a pro-Israel platform..”. Tu ta witryna ( Israel today) stosuje słowo rzadko używane w języku amerykańskim. NIe ma wątpliwości że autor artykułu silnie sympatyzuje z syjonistami amerykańskim i to zdanie jest ironiczne, aby podkreślić w jakiej mierze Jared Kushner jest wyjątkowy w jego poparciu Izraela.

  Nawiasem Israel Today nie można posądzić o skłonności antyizraelskie.
  To solidna prawica narodowa, powiedziałbym ( ironicznie), nacjonalistyczna.

 7. „Kushner BEZWSTYDNIE bronił proizraelskiej platformy” ? To zdanie samo mówi za autora..
  Coz… sa Żydzi i Żydzi i ja niczego dobrego nie oczekuje od tych od Bidena.

 8. Hmmmmmm, liczenie na Zydow w Bialym Domu, kon by sie usmial, Kushner jest wyjatkiem ktory potwierdza regule, tak jak zreszta zauwazyl autor.
  Dokladnie tak samo jak liczenie na Zosie Gomulkowa, o ile to komus by to do glowy kiedykolwiek przyszlo. w przeszlosci

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.