Uncategorized

CHCĄ ŻYĆ WIECZNIE WŚRÓD NAS

Jerzy KlechtaSą wśród nas tacy , którym wydaje się, że będą żyć wiecznie. Nabrużdżą, nagrzeszą, nie potrafią zatrzymać się w biegu życia na chwilę refleksji, brną w głupocie, samochwalstwie a gdy nadchodzi pora pożegnania się z tym światem towarzyszy im samotność, nicość i poczucie wielkiej przegranej.


W takim stylu żyje wielu z nas. Wystarczy rozejrzeć się wokół nas a przede wszystkim warto spojrzeć na polityków. Oni bowiem na ogół popełniają wielki grzech pychy. Bywają tacy, że wierzą iż będą rządzić i panować po ich śmierci. Że ich sława trwać będzie wieki ( zaś z reguły pomniki, wszelkie podobizny po ich śmierci równane są z ziemią w błyskawicznym tempie).


Bywa także, że pycha jest wśród żyjących tak silna, iż jeszcze za życia domagają się, aby oddawano im hołd. Im większa miernota, tym większym cechuje się pragnieniem, czy raczej żądaniem, aby być uwielbianym. Jest to nieodłączna cecha dyktatorów. Są wśród nas. Nie tylko wśród polityków. Wśród nas żyją dygnitarze różnego sortu. Od premiera jakiegoś państwa po dyrektora jakiegoś zakładu czy duchownego jakiegoś tam zgromadzenia.


Jerzy Klechta

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.