To wielka sztuka spierać się, nie godząc w dobre imię człowieka
W sporach dominuje atak na dobre imię przeciwnika. Nie rozważa się argumentów, nie próbuje zrozumieć poglądów, nie zakłada dobrej woli przeciwnika, lecz podważa jego godność, jego dobre imię, jego autorytet. W ten sposób dają o sobie znać stare nawyki myślowe. Jakie?
Wiecej TUTAJ
Marokański dziennikarz: Normalizacja stosunków z Izraelem przyniesie korzyści Maroku, pokój na Bliskim Wschodzie
marokański dziennikarz, Oussi Mouh Lahcen, chwalił decyzję swojego kraju nawiązania dyplomatycznych stosunków z Izraelem, nazywając to “historyczną inicjatywą”, która jest „niezbędna” i „mądra”, i która przyczyni się do pokoju na Bliskim Wschodzie.
Wiecej TUTAJ
Co się stanie, jeśli wszystkie kobiety wrócą do domu
Najciekawsze jest to: że główną bolączką całego świata będzie to – co zrobić z niepracującą ludnością. I najważniejsze – ludzie będą musieli otrzymać nie tylko środki do życia, ale jeszcze jakiś sens życia, sposób samorealizacji.
Wiecej TUTAJ
Czy Zwycięstwo Izraela nadal jest potrzebne?
Tak, oferuje jedyną drogę do zakończenia palestyńskiego odrzucania.
Gdzie jest zwycięstwo Izraela w tej erze arabsko-izraelskiego procesu pokojowego? Nieco zmniejszone, ale nie o wiele. Aby zrozumieć dlaczego, potrzebne jest cofnięci esię o krok wstecz w czasie.
Wiecej TUTAJ
Kabała i sens życia – Promień światła w pandemii
Czarne chmury zawisły nad cała planetą i na chwilę obecną nic nie zapowiada, że szybko się rozejdą. … Tylko jeśli właściwie połączymy się z innymi, powstrzymamy zbliżające się czarne chmury zaciemniające atmosferę i przekształcimy obecny klimat w jasną i promienistą rzeczywistość.
Wiecej TUTAJ
Natansonowie, działacze społeczni i przedsiębiorcy
Na ziemiach polskich w dobrym tonie było używanie pieniędzy nie tylko dla własnej przyjemności. Ówcześni milionerzy rozwijali działalność filantropijną i społeczną, wiedzieli jak wykorzystywać pożytecznie pieniądze dla rozwoju narodu – który funkcjonował bez państwa.
Wiecej TUTAJ
Krajobraz z synagogą: Zagubiona tradycja polskiej architektury
Czemu wiele polskich synagog ma płaski dach i kształt sześcianu, a wyglądem przypomina fortece? Co mają attyki do BHP okresu renesansu i jak na wnętrza synagog w Europie wschodniej wpływał mistycyzm chasydzki? Zapraszamy na wyprawę szlakiem polskich synagog.
Wiecej TUTAJ
Duby smalone i koperczaki, czyli językowa rupieciarnia
Słowa się starzeją, ale potrafią to robić z wdziękiem. W dodatku staropolszczyzna zna odpowiedzi na fundamentalne pytania o miłość, piękno, strach, pracę czy szczęście.
Wiecej TUTAJ
„Mein Kampf” po polsku: przestroga przed demontażem demokracji
Obraza pamięci ofiar czy przestroga przed dyktaturą? W Polsce ukaże się pierwsze krytyczne wydanie „Mein Kampf” Hitlera. Historyk Eugeniusz Cezary Król widzi w tym projekcie ostrzeżenie przed demontażem demokracji.
Wiecej TUTAJ
Świat zobaczył fałsz Kościoła. Nasz fałsz
Staliśmy się narzędziem w cudzych rękach i dziś za to płacimy. Jeśli nasz Kościół znów nie będzie wolny, trafi na stos.
Wiecej TUTAJ
Kategorie: Uncategorized