Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


To wielka sztuka spierać się, nie godząc w dobre imię człowieka

W sporach dominuje atak na dobre imię przeciwnika. Nie rozważa się argumentów, nie próbuje zrozumieć poglądów, nie zakłada dobrej woli przeciwnika, lecz podważa jego godność, jego dobre imię, jego autorytet. W ten sposób dają o sobie znać stare nawyki myślowe. Jakie?

Wiecej TUTAJ


Marokański dziennikarz: Normalizacja stosunków z Izraelem przyniesie korzyści Maroku, pokój na Bliskim Wschodzie

marokański dziennikarz, Oussi Mouh Lahcen, chwalił decyzję swojego kraju nawiązania dyplomatycznych stosunków z Izraelem, nazywając to “historyczną inicjatywą”, która jest „niezbędna” i „mądra”, i która przyczyni się do pokoju na Bliskim Wschodzie. 

Wiecej TUTAJ


Co się stanie, jeśli wszystkie kobiety wrócą do domu 

Najciekawsze jest to: że główną bolączką całego świata będzie to – co zrobić z niepracującą ludnością. I najważniejsze – ludzie będą musieli otrzymać nie tylko środki do życia, ale jeszcze jakiś sens życia, sposób samorealizacji.  

Wiecej TUTAJ


Czy Zwycięstwo Izraela nadal jest potrzebne?
Tak, oferuje jedyną drogę do zakończenia palestyńskiego odrzucania.

Gdzie jest zwycięstwo Izraela w tej erze arabsko-izraelskiego procesu pokojowego? Nieco zmniejszone, ale nie o wiele. Aby zrozumieć dlaczego, potrzebne jest cofnięci esię o krok wstecz w czasie.

Wiecej TUTAJ


Kabała i sens życia – Promień światła w pandemii

Czarne chmury zawisły nad cała planetą i na chwilę obecną nic nie zapowiada, że szybko się rozejdą. … Tylko jeśli właściwie połączymy się z innymi, powstrzymamy zbliżające się czarne chmury zaciemniające atmosferę i przekształcimy obecny klimat w jasną i promienistą rzeczywistość.

Wiecej TUTAJ


Natansonowie, działacze społeczni i przedsiębiorcy

Na ziemiach polskich w dobrym tonie było używanie pieniędzy nie tylko dla własnej przyjemności. Ówcześni milionerzy rozwijali działalność filantropijną i społeczną, wiedzieli jak wykorzystywać pożytecznie pieniądze dla rozwoju narodu – który funkcjonował bez państwa.

Wiecej TUTAJ


Krajobraz z synagogą: Zagubiona tradycja polskiej architektury

Czemu wiele polskich synagog ma płaski dach i kształt sześcianu, a wyglądem przypomina fortece? Co mają attyki do BHP okresu renesansu i jak na wnętrza synagog w Europie wschodniej wpływał mistycyzm chasydzki? Zapraszamy na wyprawę szlakiem polskich synagog.

Wiecej TUTAJ


Duby smalone i koperczaki, czyli językowa rupieciarnia

Słowa się starzeją, ale potrafią to robić z wdziękiem. W dodatku staropolszczyzna zna odpowiedzi na fundamentalne pytania o miłość, piękno, strach, pracę czy szczęście.

Wiecej TUTAJ


„Mein Kampf” po polsku: przestroga przed demontażem demokracji

Obraza pamięci ofiar czy przestroga przed dyktaturą? W Polsce ukaże się pierwsze krytyczne wydanie „Mein Kampf” Hitlera. Historyk Eugeniusz Cezary Król widzi w tym projekcie ostrzeżenie przed demontażem demokracji.

Wiecej TUTAJ


Świat zobaczył fałsz Kościoła. Nasz fałsz

Staliśmy się narzędziem w cudzych rękach i dziś za to płacimy. Jeśli nasz Kościół znów nie będzie wolny, trafi na stos.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.