Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


FAKTY O AUSCHWITZ


Kodeks Moralności Obywatelskiej z 1941 roku. Śmierć dla tego, kto zapiera się polskości

Wyrok śmierci dla tych, którzy nie wspierają Państwa Podziemnego. Dla donosicieli – tak samo. I dla każdego, kto nie przyznaje się do bycia Polakiem. Jakie jeszcze punkty zawierał Kodeks Moralności Obywatelskiej z 1941 roku?   

Wiecej TUTAJ


Z dziejów powojennej konspiracji antykomunistycznej

Calosc w linku ponizej ( pdf )


Maria Ferenc z Działu Naukowego ŻIH oraz Agnieszka Witkowska-Krych z Działu Edukacji ŻIH obroniły swoje rozprawy doktorskie. Wielkie gratulacje!

Maria Ferenc przygotowała rozprawę zatytułowaną „Źródła i znaczenia informacji w getcie warszawskim”.   Agnieszka Witkowska-Krych obroniła pracę o tytule „Dziecko wobec Zagłady. Instytucjonalna opieka nad sierotami w getcie warszawskim”.

Wiecej TUTAJ


Joe Biden i jego katoliccy doradcy

Jestem ostatni, by przywiązywać wagę do wyznania czy religijnej afiliacji polityków. Owszem PiS ze swoją ostentacyjną pobożnością ostatecznie skompromitował polski katolicyzm w przestrzeni publicznej sprawiając, że jest łączony z nic nieznaczącą dewocją.

Wiecej TUTAJ


Wirtualne wydarzenie z okazji 90. urodzin honoruje wsparcie Marion Wiesel dla etiopskich Żydów

Z okazji 90. urodzin Marion Wiesel, Fundacja Elie Wiesel na rzecz Ludzkości i Międzynarodowa Organizacja Syjonistyczna Kobiet (WIZO) zorganizuje wirtualną imprezę z udziałem izraelskiej piosenkarki, autorki tekstów i muzyka Idana Raichela 27 stycznia o 19:00 czasu wschodniego.

Wiecej TUTAJ


2021 – decydujący rok dla Europy

Rok 2021 będzie decydujący dla Europy. Stary Kontynent stał się szambem podziałów między krajami, frakcjami, ruchami i ludźmi. Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Bałkany, Włochy, Hiszpania, wszystko jest tak podzielone i rozproszone, że jeśli Europejczycy nie zaczną w niedługim czasie myśleć o sobie jak o jednym bycie – będą strasznie cierpieć.

Wiecej TUTAJ


Donosicielstwo w okupowanej Polsce. Oficjalne stanowisko Państwa Podziemnego

Donosiciele byli prawdziwą plagą okupowanej Polski. Przez listy od „życzliwych” dziesiątki tysięcy ludzi dostały się w łapy siepaczy z gestapo. Rosnąca z roku na rok skala zjawiska sprawiła, że podziemne władze nie mogły pozostać obojętne. Jak oceniano denuncjatorów?  

Wiecej TUTAJ


PUTINA PALAC

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.