Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


W tej kwestii może dojść do tarć i nieporozumień”. Zielińska o roli Iranu w relacjach USA z Izraelem.

 Na pewno te relacje będą wyglądały w tej chwili inaczej niż podczas kadencji prezydenta Trumpa, co nie oznacza, że nastąpi powrót do tego, co było za Baracka Obamy – powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Karolina Zielińska z Ośrodka Studiów Wschodnich, przewidując stosunki Izraela z nowym prezydentem USA.  

Wiecej TUTAJ


9. edycja akcji „Żonkile” przypomni o powstaniu w getcie warszawskim

Biblioteki, szkoły i instytucje kultury z całego kraju zaprasza do udziału w dziewiątej edycji akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” Muzeum POLIN. Przeniesiona z uwagi na pandemię głównie do internetu inicjatywa upamiętni 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Wiecej TUTAJ


Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma otwarty dla publiczności!

Od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-18:00 oraz w niedzielę w godzinach 10:00-18:00 zapraszamy do zwiedzania wystaw stałych: Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu” i Mała Synagoga na Tłomackiem oraz nowej ekspozycji czasowej „Gdzie jesteś? Rdz 3,9” przygotowanej w ramach 80. rocznicy zamknięcia granic getta warszawskiego.

Wiecej TUTAJ


Palestyński plan nabrania administracji Bidena

Palestyńskie wybory zaproponowane przez prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa, są częścią planu oszukania społeczności międzynarodowej, szczególnie USA i UE, by uwierzyli, że Palestyńczycy mówią poważnie o przeprowadzeniu dużych reform, kończąc finansową i administracyjna korupcję i angażując się w kolejny proces pokojowy z Izraelem. 

Wiecej TUTAJ


POLIN – Music Festival od piątku online

Sześć koncertów online odbędzie się podczas czwartej odsłony POLIN Music Festivalu. Wystąpią m.in. skrzypek Michael Guttman, wiolonczelistka Jing Zhao, pianista Mischa Kozłowski, kwartet smyczkowy orkiestry Sinfonia Varsovia oraz zespół SONICO wykonujący tango argentyńskie

Wiecej TUTAJ


Marisa de Lempicka: Tamara w głębi serca czuła się Polką. Kochała Polskę [WYWIAD]

– W głębi serca Tamara czuła się Polką, wspominała swój dom w Warszawie. Kochała Polskę, ale została obywatelką świata. Ona i jej córka mówiły po polsku i francusku. Pamiętam, że jako mała dziewczynka czasami spałam z babcią w jej łóżku, kiedy odwiedzaliśmy ją w Houston lub Meksyku. Przez sen mówiła po polsku. Zastanawiałam się, co – mówi w rozmowie z Onet Kultura prawnuczka Tamary Łempickiej, Marisa de Lempicka.

Wiecej Tutaj
Za niespełna tydzień będziemy obchodzić święto Purim, czyli żydowski karnawał, najweselsze święto, o czym wspominam nie po to, by kogokolwiek namawiać do celebracji tego święta, ale by wspomnieć przedwojennych żydowskich mieszkańców naszego kraju, ofiary Zagłady.


Służby i nurkowie poszukują ciała Jana Lityńskiego

Policja szuka ciała Jana Lityńskiego, działacza opozycji. O jego śmierci poinformował wczoraj inny działacz opozycji w PRL Eugeniusz Smolar. Jan Lityński utonął, ratując psa w Narwi.

Wiecej TUTAJ


Greckie Patrioty ostatecznie ruszą do walki z rakietami Huti?

Grecja dąży do przyspieszenia prac nad zbliżeniem polityczno-wojskowym z władzami Królestwa Arabii Saudyjskiej. Jednym z elementów zacieśnionej współpracy ma być docelowo wysłanie w rejon Zatoki greckich systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Mających bezpośrednio wesprzeć obronę kluczowych obiektów Królestwa, cały czas narażonych na ataki rakietowe oraz dronowe ze strony chociażby jemeńskich Huti.

Wiecej TUTAJ


US Army odebrała pierwszego średniego robota bojowego

Jak poinformowano, Zespół Interdyscyplinarny ds. programu Next Generation Combat Vehicle (NGCV) US Army, otrzymał otrzymaniu pierwszego prototypu robota bojowego Ripsaw M5 od spółki Textron. Posłuży on do przeprowadzenia badań i testów w ramach programu pozyskania nowych średnich bezzałogowych wozów bojowych – RCV-M (Robotic Combat Vehicle — Medium).

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Oh, jak sie wzruszylem ze Marisa de Lempicka ”uwazala sie za Polke” . I zamieszczono nawet to tutaj…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.