Uncategorized

Kushner: Administracja Bidena ogłosiła blef Iranu

Artykul przetlumaczyl Sir Google Translate

Starszy doradca byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, Jared Kushner, powiedział w artykule Wall Street Journal, że porozumienia z Abrahamem ujawniły konflikt izraelsko-palestyński „jako nic innego jak spór dotyczący nieruchomości”.


Jared Kushner, starszy doradca byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, przerwał w niedzielę długie milczenie, wzywając administrację prezydenta Joe Bidena do “cierpliwości [wobec Iranu] i nalegania, aby każda umowa obejmowała prawdziwe inspekcje nuklearne i zakończenie finansowania przez Iran zagranicznych bojówek ”.

W artykule ukazującym się w The Wall Street Journal , Kushner powiedział, że porozumienia Abrahama zmieniły geopolityczny paradygmat w regionie i ujawniły konflikt izraelsko-palestyński „jako nic innego jak spór o nieruchomości… który nie musi powstrzymywać stosunków Izraela z szerszymi Świat arabski.”

„Jednym z powodów, dla których konflikt arabsko-izraelski trwał tak długo, był mit, że można go będzie rozwiązać dopiero po rozwiązaniu przez Izrael i Palestyńczyków sporu. To nigdy nie była prawda” – napisał.

Kushner pochwalił korzyści wynikające z traktatów normalizacyjnych między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Bahrajnem, Sudanem, Marokiem i Kosowem, mówiąc, że „błędem byłoby nie budować na postępach na Bliskim Wschodzie”.

Centralnym punktem jego artykułu był jednak Iran, a dokładniej negocjacje nuklearne nowej administracji z republiką islamską.

Powiedział, że administracja Bidena „ma jeden atut, którego administracja Trumpa nigdy nie miała – stosunki z Iranem”.

Dodał: „Chociaż wielu było zaniepokojonych ofertą otwarcia zespołu Biden dotyczącą współpracy z Europą i ponownego przystąpienia do umowy z Iranem… Uznałem to za sprytne posunięcie dyplomatyczne. Administracja Bidena ogłosiła blef Iranu. Ujawniło Europejczykom, że [porozumienie nuklearne ] jest martwa i tylko nowe ramy mogą zapewnić stabilność na przyszłość. Kiedy Iran zażądał nagrody za samo rozpoczęcie negocjacji, prezydent Biden postąpił słusznie i odmówił ”.

Ze względu na zdecydowane stanowisko Trumpa w sprawie Iranu, Kushner kontynuował: „Ameryka ma silną rękę”.

Były wysłannik, który jest jednocześnie zięciem Trumpa, wyjaśnił, że zneutralizowanie zagrożenia ze strony Iranu pozwoliłoby innym krajom Bliskiego Wschodu na cięcie budżetów wojskowych, aby ułatwić rozwój gospodarczy i nowe możliwości dla wszystkich mieszkańców regionu.

„Jeśli zagrożenie ze strony Iranu maleje, tak samo mogą się stać budżety wojskowe regionu. Wyobraź sobie, ile istnień ludzkich można by polepszyć, gdyby te pieniądze, nadmierny udział w produkcie krajowym brutto, zostały zainwestowane w infrastrukturę, edukację, małe firmy i zubożałe społeczności” – napisał Kushner .

„Jeśli będzie mądry, administracja Bidena wykorzysta tę historyczną okazję, aby uwolnić potencjał Bliskiego Wschodu, zachować bezpieczeństwo Ameryki i pomóc regionowi odwrócić stronę od pokolenia konfliktów i niestabilności” – podsumował.


Kushner

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.