Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 23.3 – 24.3


23 marca 2021 r.prezydent Reuven Rivlin powiedział: „Nie ma miejsca na rozpacz i nie wolno nam rezygnować z tego podstawowego prawa o tak ogromnej wartości, jakie mamy jako obywatele. Dzisiaj Izraelczycy po raz piąty, odkąd zostałem zaprzysiężony na prezydenta, idą do urn wyborczych, a po głosowaniu będę musiał zdecydować, komu powierzyć misję utworzenia rządu. W ciągu 73 lat swojej niepodległości państwo izraelskie nie doświadczyło kryzysu politycznego takiego jak ten, który obecnie przeżywamy.


Dyrektor generalny Centralnej Komisji Wyborczej Orly Adas powiedział, że ostateczne wyniki wyborów są spodziewane dopiero w piątek 27 marca.


Grupa Watchdog twierdzi, że dokument PBS „Til Kingdom Come” zawiera błędy rzeczowewzywe i wzywa do zbadania nadchodzącego filmu dokumentalnego o relacjach między ewangelicznymi chrześcijanami a Izraelem, który zostanie wyemitowany 29 marca w związku z obawami dotyczącymi cytatów, które według grup nadzorujących mogą być sfabrykowane lub omyłkowe.


 Kandydat na burmistrza Nowego Jorku, Andrew Yang, powiedział w oświadczeniu z 19 marca, że ​​chociaż nie wierzy, że ruch BDS jest brutalny ale jest on antysemicki.


Gilad Erdan, ambasador Izraela w Stanach Zjednoczonych i ONZ oraz ambasador USA przy ONZ Linda Thomas-Greenfield wraz z organizacją non-profit Michal Sela Forum i UJA-Federation of New York, wezwał świat do zjednoczenia i przyjęcia najnowszych technologii i innowacji w walce z przemocą domową


Wydaje się, że wysiłki premiera Izraela Benjamina Netanjahu mające na celu zdobycie głosów izraelskich Arabów poprzez podkreślenie jego praktycznej polityki wobec nich poprzez pomoc w kwestiach, które ich dotyczą, zyskują na popularności.


Dwóch czołowych doradców prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmouda Abbasa w negocjacjach z Izraelem nalegało w artykule wstępnym, aby Palestyńczycy porzucili kampanię na rzecz niepodległego państwa i zamiast tego dążyli do „miękkiej” suwerenności, dzięki której Jordania i Egipt przejmą odpowiedzialność za sprawy bezpieczeństwa granic.


Dane osobowe prawie wszystkich izraelskich wyborców zostały ujawnione w Internecie w poniedziałek, dzień przed wyborami powszechnymi w tym kraju, poinformował we wtorek dziennik finansowy Calcalist .


palestyńscy terroryści wystrzelili ze Strefy Gazy rakietę Grad, która spadła w otwartym terenie w pobliżu miasta Beer-Szeba i bazy lotniczej Hatzerim.


Minister obrony Benny Gantz spotkał się z urzędnikami bezpieczeństwa po ataku rakietowym w Strefie Gazy we wtorek w pobliżu Be’er Sheba. Do incydentu doszło po zatrzymaniu kampanii premiera Benjamina Netanjahu w mieście. Nie zgłoszono żadnych ofiar.


W listach do swoich greckich odpowiedników prezydent, premier, przewodniczący Knesetu i minister spraw zagranicznych Izraela pogratulowali Grecji 200. rocznicy wojny o niepodległość przeciwko rządom osmańskim.


Rada Praw Człowieka ONZ uchwaliła rezolucję wzywającą do nałożenia embarga na broń wobec Izraela. Rezolucję poparły 32 państwa, a 6 głosowało przeciwko: Austria, Brazylia, Bułgaria, Kamerun, Malawi i Togo. Rezolucja przeszła przy 8 krajach wstrzymujących się od głosu: Bahama, Czechy, Indie, Wyspy Marshalla, Nepal, Filipiny, Ukraina i Wielka Brytania. Za przyjęciem rezolucji głosowały między innymi: Dania, Francja, Niemcy, Włochy, Holandia i Polska.


Grecja i Cypr ogłosiły zamiar wpuszczenia izraelskich turystów do swoich krajów, bez konieczności przeprowadzania testów na obecność koronawirusa przed wyjazdem, lub obowiązkowej kwarantanny po przyjeździe. Porozumienie jest wynikiem intensywnych rozmów prowadzonych w ostatnich tygodniach przez ministerstwa spraw zagranicznych, turystyki i transportu tych trzech krajów. Grecja i Cypr zniosły limit Izraelczyków, którzy tygodniowo mogą wjeżdżać do ich krajów. Dotyczy to jednak tylko zaszczepionych Izraelczyków.


Straż Knesetu i izraelska policja podobno przygotowały się do odparcia potencjalnego szturmu niezadowolonych wyborców na izraelski parlament. Obawiają się powtórzenia tego, co wydarzyło się na Kapitolu w styczniu.


Nowa Chabad Haggadah staje się najlepiej sprzedającą się żydowską książką nr 1 na Amazon


24 marca 2021 r


Izraelska marynarka wojenna odgrywa kluczową rolę w ćwiczeniach pięciu flot symulujących działania wojenne Marynarki wojenne Ameryki, Francji, Cypru i Grecji dołączyły do ​​Izraela, aby ćwiczyć szereg misji i pogłębiać swoją zdolność do współpracy, ze statkami połączonymi za pośrednictwem ich systemów komunikacyjnych.


Szczepionki Pfizer i AstraZeneca COVID-19 mają taką samą skuteczność w ciężkich przypadkach choroby, powiedziała w francuska infekolog Odile Launay.


Według danych Ministerstwa Zdrowia opublikowanych w środę, wskaźnik reprodukcji ( R ) koronawirusa w Izraelu nadal spada i obecnie wynosi 0,59.


Stany Zjednoczone, Rosja, Unia Europejska i ONZ odbyły wirtualne spotkanie, podczas którego wysłannicy rozmawiali o powrocie „do znaczących negocjacji, które doprowadzą do rozwiązania dwupaństwowego”.


Grupa Keter i Centrum Pokoju i Innowacji im. Peresa otworzyły 24 marca nową wystawę zatytułowaną „ Nowy kształt współistnienia ”, prezentującą starannie wyselekcjonowane dzieła sztuki z całego Bliskiego Wschodu


Szef Partii Pracy Merav Michaeli, którego partia ma mieć siedem miejsc w Knesecie, powiedział podczas spotkania frakcji, że dołożą wszelkich starań, aby zastąpić rząd premiera Benjamina Netanjahu.


„Konstantin Ishkhanov: Cieszę się, że mogę sprowadzić do Izraela konkurs 'Classic Strings’” W dniach 9-23 maja 2022 w Tel Awiwie odbędzie się trzecia edycja cenionego Międzynarodowego Konkursu  Skrzypcowo-Wiolonczelowego „Classic Strings” organizowanego przez Europejską Fundację Wspierania Kultury.


Ponad 300 urn dotarło do Knesetu bardzo późno, powodując wielogodzinne opóźnienie w liczeniu i przetwarzaniu głosów oddanych w wyborach do 24. Knesetu – poinformował Centralny Komitet Wyborczy (CEC)


Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

 1. Nie czytałem tekstu rezolucji ale chyba mowa o sprzedaży broni Izraelowi ,a nie o kupnie broni od Izraela.

  Jak wie każde dziecko żydowskie, izraelski przemysł obronny powstał z dwóch koniecznych przyczyn: Embargo arabskie i islamskie na firmy sprzedające cokolwiek izraelowi i oczywiście fochy i dąsy tzw 'cywilizacji zachodniej”, która większość czasu próbowała wymusić na Izraelu zabójcze i samobójcze doktryny, w zamian za sprzedaż broni zachodniej. Tak wtedy jak dzisiaj.

  Żydzi przeżyli diasporę jako sklepikarze i mieszczanie. To samo mieli zamiar zrobić i w państwie żydowskim plus trochę rolnictwa.
  Gdyby nie było bojkotów i sankcji, Izrael stałby się skromnym członkiem NATO, sprzedającym obsługi finansowe i pomarańcze i kupującym za te skromne wpływy trochę broni amerykańskiej.
  Los jednak zgotował Żydom inną przyszłość: Embargo i sankcje. A te są głównym bodźcem rozwoju izraelskiego przemysłu obronnego i pośrednią przyczyną izraelskiej innowacji.

  2020 pobił rekordy obrotu i eksportu izraelskiego przemysłu obronnego i izraelskiej innowacji.
  W świetle sukcesu poprzednich sankcji i bojkotów, izraelski przemysł prosi o jeszcze.

 2. Za embargiem na bron do Izraela glosowaly m.in „Dania,Niemcy i Polska.”

  Izrael sprzedal Danii ostatnio swoj system mozdzierzy 120mm Cardom zfirmy Elbit, z automatycznym ladowaniem pociskow , do Polski dostarczaja technoogie produkcii rakiet Spike i haubice 155 mm Atmos, co jest olbrzymia glupota.
  Niemcy dostarczaja Izraelowi okrety podwodne.
  Widocznie przedstawiciele tego kraju w ONZ maja zupelna swobode glosowc na co bliskie ich sercu jest.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.